1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

opel vectra b- problemy z grzaniem

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Anek, 6-05 13.

1. Anek

Anek Początkujący

Docenione treści:
    0
    witam wszystkich :) mam do was pytanie za 100 punktów o ile dobrze trafiłam. z góry dziękuję za odpowiedzi. a mianowicie- jak w temacie mam opla vectre b 1,7 td i mam problemy z grzaniem i to zajebiste problemy. samochód siedział dość długo u mechanika który po prostu zajebał sprawę, wyjebał mnie na kasę i części że się brzydko wyrażę więc generalnie to nie wiem co jest w samochodzie zrobione a co nie chodź pomalutku do tego dochodzę. więc w aucie z tego co wiem na 100 % jest wymieniona uszczelka pod głowicą, pompa, termostat, jakieś czujniki mające związek z grzaniem się samochodu ale tak daleko moja wiedza nie sięga. nawet wymieniony jest czujnik od wskaźnika czy ki to jest. wszystko tam chodzi jak ma być, te wiatraczki i tak dalej. wczoraj nie wyjechałam pod górkę bo wskazówka już na czerwonym, co doprowadza mnie już do szału. moje pytanie do was brzmi jaka może być inna przyczyna tego oto czegoś? i jeszcze jedno pytanie. ktos powiedział mi że nie podłączona klima (a moja jak się okazało nie jest) może być w jakiś sposób połączona z reszta tworzyć jakis obieg i jak jest podłaczona to zabiera cześć ciepła a skoro nie jest podł. to dzieje się jak się dzieje, wiec czy to jest prawdopodobne że to przez to? i już ostatnie pytanie czy to może mieć coś wspólnego z głowicą? sory za te pytania wszystkie ale jestem tylko kobieta w dodatku blondynką (choć samochód śróbokrętem od silnika zapalam:rolleyes:;) ) dziękuję i prosze o pomoc :(
  2. Auto-Port

Auto-Port Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    289
    Miasto:
    KALISZ
    mozesz sprawdzić czy jak temperatura jest w połowie to czy chłodnica jest gorąca, jesli jest to ok, jesli nie to jest parę opcji tzn, może być zapchana, termostat nie puszcza (ale podbno nowy jest) pęknieta jest głowica (skoro uszczelka wymieniona) i spaliny dostają się do płynu co za tym idzie układ sie zapowietrza, puchną węże i słychać bulgotanie podczas jazdy niesytematycznie. Natomiast jesli masz gorąca chłodnice to nastepny krokiem jest sprawdzenie czy wentylator się załacza wtedy kiedy tempreatura wykracza poza połowe. Chyba troche ci rozjaśniłem umysł, jak to sprawdzisz to powiem ci co dalej :) powodzenia
    Anek lubi to.
  3. Anek

Anek Początkujący

Docenione treści:
    0
    tak więc chłodnica wyczyszczona dokładnie więc odpada, wentylator się włącza ale nie po połowie tylko tuż przed czerwonym, ale najbardziej pasuje mi ta głowica bo mi się układ cały czas zapowietrza a węże są cały czas napuchnięte. więc nieszczęsna głowica pewnie jest przyczyną. no chyba że jeszcze auto zrobi mi jakąś niespodziankę . I jeśli mogę wiedzieć ile cśs takiego kosztuję ponieważ w naprawy mojego złomku włożyłam już dużo kasy a kolejny duży wydatek chyba mnie pogrąży :mad::confused: i oczywiście dziękuję ;)
  4. Auto-Port

Auto-Port Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    289
    Miasto:
    KALISZ
    Czasami korzystniej wychodzi kupic drugi silnik.
  5. arni_warbus

arni_warbus Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    666
    Miasto:
    PZ
    rano weź odpal silnik i poczekaj kiedy zacznie bulgotać płyn w zbiorniczku wyrównawczym, po odpaleniu czy po pewnym czasie dopiero jak zagrzeje się silnik
    odpowiadając na twoje pytanie dołożę jeszcze jedną możliwą usterkę - pęknięta szklanka cylindra
  6. Anek

Anek Początkujący

Docenione treści:
    0
    ok, jutro rano sprawdzam jeszcze to ;)

dobra ludzie wszystko zrobione, sprawdzone a auto dalej grzeje jak cholera, ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? głowica tez ok
.