1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Passat b5 1.9 tdi 90 kM Rozrząd

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika Rash'u, 23-05 13.

1. Rash'u

Rash'u Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Gryfice
    Adres strony:
    wzialem sie z wieczora za wymiane rozrzadu w pasku po godzinie nie bylo przodu.
    pompe wtryskowa sobie zablokowalem kluczem nasadowym na walek rozrzadu nie mam pomyslu jak zblokowac (jak popuszczam napinacz to walek "ucieka" troche i do jutra sobie odpucilem bo jasnosc umyslu jest tu wskazana. druga sprawa to walek posredni (ostatnio jak robilem audi a4 1.6 w benz to pamietam ze bardzo luzno on chodzil i latwo bylo o jego przestawienie) czy moze polozenie tego walka nie gra zbytnio roli? czekam na sugestie:) 2013-05-23-450.jpg
  2. arni_warbus

arni_warbus Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    561
    Miasto:
    PZ
    wałek pośredni w audi 1.6? :confused: chodzi ci chyba o koło napędu aparatu zapłonowego
  3. Rash'u

Rash'u Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Gryfice
    Adres strony:
    nie nieee byl napewno

spojrz oto uklad rozrzadu audi

Załączone pliki:

• audi.JPG
      audi.JPG
      Rozmiar pliku:
      95,3 KB
      Wyświetleń:
      26
  4. arni_warbus

arni_warbus Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    561
    Miasto:
    PZ
    nieważne, z rysunku z A.D wynika że wałek rozrządu blokuje się z tyłu po ściągnięciu kapy zaworowej
    wiem jak wygląda ten rozrząd mam takie audi :)
  5. Rash'u

Rash'u Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Gryfice
    Adres strony:
    no dziwne jest wlasnie to ze mi pokazuje to samo. a po sciagnieciu pokrywy zaworo nie widac zadnego miejsca w ktorym mozna by bylo zblokowac nawet nie ma tych znakow rozrzadu (naciec) na obudowie rozrzadu (tej stalowej) a wg a.d. takowe wystepuja.

te wszystkie biale ciapki to sa znaki bylych mechanikow i chyba bylo ich ze 4 hahah :d
  6. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    227
    Musi być wycięcie w wałku jeżeli chodzi o silnik 1Z a i reszta diesli z grupy vag posiada takie wycięcia do ustawiania wałka rozrządu.
  7. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    42
    walek na 1szym cyl krzywki do gory, 4ty mijanka, mozesz odkrecic sobie ostatnia stope walka wkladasz tzw pletwe jak nie masz oruginalnej daj plaskownik wyrownaj odstepy z dwoch stron szczelinomierzem, a dol to masz okienko na skrzyni i bedzie takie wyciecie i np I na kole zamaachowym i musi sie pokryc z tym,a jak ne masz wyciecia to bedzie na kole O i pokrywasz je z prawa krawedzia okienka:) akolo walka rozrzadu zawsze uszczej i zbijaj zeby luzno obracalo sie wtedy ustawisz rozrzad jak nalezy :) i ksiaqzkowo to jeszcze sprawdzic zaplon po wymianie
    arni_warbus lubi to.
  8. Rash'u

Rash'u Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Gryfice
    Adres strony:
    A dlaczego mam popuszczac kolko walka rozrzadu? :p
  9. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    227
    Masz ustawić wałek a kółko może ci się mijać o pół zęba jak namalujesz znaki.
  10. trebor70

trebor70 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    229
    Miasto:
    lubelskie
    Ja robię znaki na kołach markerem i wychodzę na pasek. Na jednym z kół robię dwa aby mieć początek. Znaki przenoszę po zdjęciu paska na nowy licząc ząbki i zakładam na znaki co są na kołach. Kąt wyprzedzenia wtrysku i tak musisz skontrolować VCDS.
  11. autozibi

autozibi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    190
    Miasto:
    Sanniki
    kolego 1 kwietnia już minął a Ty sobie żarty robisz ??? czy może do szkoły musisz jeszcze iść. Nie burmusz się tylko ale widzę , że jesteś zawodowym mechanikiem.
    A więc tak ... ściągaj pokrywę zaworów i w wałem rozrządu od strony skrzyni biegów włóż blokadę która ustali i nie pozwoli wałkowi się kręcić. Nie miałem jeszcze przypadku żeby nie było możliwości zablokowanie wałka rozrządu. Jeżeli już tak nawet jest to zrób tzw. "mijankę" na czwartym cylindrze to wtedy wałem będziesz miał ustawiony na pierwszym .
    Odnośnie wałka pośredniego to w benzynie nie możesz go w rządnym wypadku obrócić ponieważ jest nim napędzany aparat zapłonowy i przestawisz "zaplon.
    W twoim przypadku w "dieslu" możesz obracać wałkiem pośrednim nie ma na nic to wpływu. Ustawiasz wał korbowy,wałek rozrządu i pompę wtryskową zakładasz nowy pasek rozrządu , odpowiednio napisz napinacz paska i rozrząd złożony ... :)
  12. Rash'u

Rash'u Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Gryfice
    Adres strony:
    no tak najlepiej jest kogos skrytykowac:) napisalem tu o porade a nie o krytyke. napisalem tu zeby poprostu czegos nie spierdolic i podejsc do sprawy tak jak sie nalezy. wg a.d walek rozrzadu niby blokuje sie od przodu ale faktycznie blokada wchodzi ale z tylu walka. blokad rozrzadu jeszcze nie mam w ic nie moga mi namierzyc tych 3 przyrzadow. sa ale to sa do silnika na pompowtryskach wiec sa inne . Co do tego ze jestem zawodowym mechanikiem to caly czas sie czlowiek tego uczy i to nie jest tak ze wiesz wszystko. rozrzad w volvo s60 z 2008 r tez zrobilem i to bez przeszkod i bez zadnych blokad lecz wczesniej dokladnie wszystko sobie przeanalizowalem a od czasu jak wyczailem forum to poprostu pisze tu wiec nie wiem w czym widzisz problem.
  13. shakalek

shakalek Nowy

Docenione treści:
    1
    na kolko posrednie niezwracaj uwagi niema znaczenia wal ustawiasz przez okienko w skrzyni musisz znalesc zero a walek ma z tylu naciencie i ustawiasz do plaszczyzny glowicy a jak poustawiasz porob sobie znaki i zakladaj pasek
  14. Szakalini

Szakalini Początkujący

Docenione treści:
    2
    zawsze mozna zrobić patent jak jest seryjnie w np. renówkach blokujesz pompe i znaczysz zęby kół wału i wałka razem z paskiem i przenosisz później na nowy pasek, nie ma opcji sie wtedy pomylić :)
  15. Rash'u

Rash'u Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Gryfice
    Adres strony:
    dorobilem sobie obie blokady do pompy sworzen fi 15.5 i przyrzad do lokowania walka o grubosci 4.5 m i regulowany reszte szczelinomierzem i dodatkowo namalowalem sobie znaki na kolach i pasku i przenioslem znaki na nowy pasek i zlozylem wszystko chodzi idealnie zapalil od strzala. dziekuje wszystkim za podpowiedzi.
  16. Pawinow

Pawinow Nowy

Docenione treści:
    0

tu masz dobrze wyjaśnione jak to zrobić
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. wymiana rozrządu 1.9 tdi

,
  2. wymiana rozrzadu passat B5 1.9 TDI

,
  3. ustawienie rozrządu 1.9 tdi