1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Peugeot hdi wywalenie filtra cząstek stałych w planecie?

Dyskusja w 'Układ wydechowy' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 20-02 12.

1. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 170
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Czy jest możliwe zakodowanie Peugot Planetą auta tak żeby po fizycznym wywaleniu DPF'a samochód wiedział że go już nie ma? Przed chwilą widziałem taką opcję "Kalulator DPF Obecny/Nieobecny" dla kodowania w module BSI i zastanawiam sie czy wystarczy zakodować tą wartość z "obecny" na "nieobecny" czy trzeba gdzieś jeszcze go pokodowac?

2. slawi28

slawi28 Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Miasto:
    Buxtehude hamburg
    Adres strony:
    A to by mnie interesowalo bo mam problem z citroen jumper 3. Filter czysty a auto w systemie awaryyjnym niema mocy i kreci ledwo 3000 obrotow.

3. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    warszawa
    jeśt to możliwe tylko że wylogować o trzeba również z sterownika silnia bo jak go wylogujesz tylko z bsi to auto zwariuje to znaczy nie będzie mu sie zgadzały logi

4. igltokz

igltokz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    47
    po co usuwać jak wystarczy wyczyścić :)

5. gregor2

gregor2 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Hjelmeland Norwegia
    Ja zamontowałem zamiast FAPa katalizator z VW T -4 2.5 TDI i moje problemy znikły. Czasem tylko trochę dymka puści jak mocniej dostanie po garach.Tak już pół roku śmigam i nawet po podłączeniu KTS-a niemam żadnego błędu.To jest 807 2.2 HDI

6. slawi28

slawi28 Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Miasto:
    Buxtehude hamburg
    Adres strony:
    i dalej tylko problemy z fap natomiast filter jest czysty bo czyscilem a busik ma dopiero 100 tys pszejechane pszy 78 tys km byl w citroenie bo tosamo byo tym razem niedarady sie nic zrobic.
    w servisie niemaja poiencia coto jest wyskakoje blond 1250 i 1253 a lexia3 mo ten samochod glemboko w d..ie.
    mechanior z citroena mial domnie zadzwonic wczorai jak sie czegos dowie niestety do dzis nic odniego nieslyszalem poprostu niemaia zielonego poiecia. Ewentualnie wgrac nowy soft lecz niewiadomo czy to cos pomoze. Raz wgrali nowy soft i zakatowali silnik pszy 40 pare tys. Klijent mial szczescie ba bus byl na gwaranci i dostal po 4 miesacach nowy silnik. Niestety mui bus niema gwaranci bo ma 4 lata. I tu zaczyna sie problem....
    Naigorsze w tym ze nieda sie wykasowac blendow. Troche niepoimuie tego jezeli filter wstawiony jest nowy to musi byc jakas funkcia w lexia3 gdzie podaie sie informacie o nowym filtsze, a lexia3 hce zaczac czyscic filter po kliknieciu ok wyskakoje komunikat ze nieda rady wyczyscic filtra samy cyrki z tym gratem......

7. igltokz

igltokz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    47
    slawi28 a jaki masz opis do tych błędów ?

8. slawi28

slawi28 Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Miasto:
    Buxtehude hamburg
    Adres strony:
    witam
    co dotej pory zostalo zrobiona.
    w citroen servisie wgrali nowy soft, wpisali nowe wtryski i wymienili sensor roznicowy od paf.
    I te gowno smiga znow, lecz niestety niezabardzo jak silnik jest nagrzany to odwala mu tak pozadnie natomiast nietszyma obrotow na 800 tylkoi 1250. a po wylaczeniu i ponownemo odpaleniu jest ok na jakis czas jak powjedziano mi to problem z softem mam termin na poniedzialek. Mam troche obawy tak tym jezdzic bo jak wskoczy na 1250 obrotow to zaczyna stokac widocznie wskakuje na ssanie i pszestawia kontzaplonu mam nadzieje ze niewypali dzur w tlokach!!

w poniedzialek no powjedzmy jak bedzie chodzil to opisze co bylo z gratem..

9. niuniek123

niuniek123 Uczestnik

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    szczecin
    zajmuje się filtrami na codzień,coś wymyślimy.jak chcesz to mail niuniek0101@gmail.com

planetem nic nie zrobisz bo pozostaje jeszcze funkcja dawkowania loisa.jak nie wytniesz w ecu to co jest w zbiorniczku to cała zawartość dodatku wpompuje sie do paliwa.no i zdarza się samozapłon filtra cz.st

Ostatnio edytowano: 11-02 16
  10. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    483
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    ta funkcja obecny i nie obecny to tylko wykodowanie sterownika dawkowania dodatku w BSI,mimo wszystko trzeba obrobić sterownik silnika.pozdrawiam

11. niuniek123

niuniek123 Uczestnik

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    szczecin
    dokładnie tak filtr wek komp do obróbki albo filtr zregenerować loisa dolać i liczniki dodatku wyzerować

12. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    191
    Miasto:
    Lubliniec
    Za 3 podejsciem udalo sie fap off z 2.0 hdi siemens 803

13. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    483
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    bo sid 803 niejest dla programikow i amatorow,tutaj mozgownica musi sie wysilic