1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Polerowanie reflektorów

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 31-05 11.

1. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    333
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Czym i w jaki sposob najefektywniej wypolerować szybkę reflektora?
    Czy po takim zabiegu reflektor bedzie "jak nowy"?
    Ponizej zdjęcie reflketora do polerki:
    1598148733.jpeg

2. pawelk

pawelk Początkujący

Docenione treści:
    1
    Kiedyś polerowałem reflektory u siebie w aucie tlenkiem ceru ( dostępne na allegro). Z drobnymi rysami radzi sobie bez problemu, a na grubsze to niestety trzeba poświecić już więcej czasu, ale powinny zejść. Ja bylem zadowolony z efektu ;)

3. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    333
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    A czy czasem po takiej polerce szklo reflektorow nie zadziala jak soczewka w miejscu polerki?

4. maniek

maniek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Woj. Łódzkie
    Mocno masz to porysowane...ale myślę ze jak wyszlifujesz to papierem wodnym i później wypolerujesz pasta to będzie ok.

5. darektech

darektech Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Legnica
    taa papierkim wodnym i polerka widzialem na targach w poznaniu sprzedawali takie zrstawy do regeneracji lamp tylko gorzej jak sa utlenione od srodka wtedy lipa

6. winter

winter Nowy

Docenione treści:
    0
  7. kamaro111

kamaro111 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Misiek lampa nie wygląda tragicznie, wyobraź sobie mazdę 323c w nadwoziu ba i szkła (plastikowe) reflektorów które wyglądają jak mleko.
    .....Ja robiłem to tak że rozklejałem reflektor bo niestety u mnie mleko było wewnątrz reflektora,pasta polerska niestety nie wiem jaka :( kupiłem od gościa z allegro na zdjęciu miał pokazaną porysowaną pleksi i wypolerowaną.I efekt jest wyśmienity oczywiście do polerowania użyłem filcu i dużej ilości wody żeby nie przypalić plastiku.Co do rys,przy demontażu silnika pękł mi pas i oparłem króciec wody o reflektor i mam kilka rys chętnie się dziś za to zabiorę i wkleję zdjęcia przed i po

8. Jaromir21

Jaromir21 Nowy

Docenione treści:
    0
    Siemasz Misiek . Jestem nowy na tym forum ..... Pozwolisz że wtrące swoje 5 groszy do tematu . Lampa nie wygląda tragicznie , gorsze bywały - jeśli rysy nie są zbyt głębokie .
    Papier wodny 1500 - 2000 ,pasta polerska 3M ( ale nie jakieś tempo czy inne,nie działa) wstępna-zgrubna no i polerska ,maszyna do polerki -potrzebujesz regulację obrotów ......
    i powinno być ok . Już podobne reanimowałem i efekt był .Co prawda trochę zabawy jest ,no ale cóż .......
    Pozdrowionka

9. oskar200715

oskar200715 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    zgadzam sie z Jaromir21 papierek od 1000 do 2000tys na mokro i do tego jakas pasta troche poswieconego czasu i bedzie ok. A co do maszyny mozna uzyc wiertarki z odpowiednia nasadka tez ma regulacje obrotow lecz niewygodnie sie trzyma i trzeba uwazac na obroty zeby nie przypalic ;) Pozdrawiam

10. vitorio

vitorio Uczestnik

Docenione treści:
    8
    U mnie papierek 600 tylko pomógł. Bo 2000 robiłbym to w nieskończoność, aby zeszlifować tą pierwszą mleczną warstwę.

11. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    819
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
  12. miodek152

miodek152 Nowy

Docenione treści:
    0
    Koledzy wyżej mają rację, wodny papier 800-2500 ( zależy od stanu reflektora), następnie pasta nawet G3, maszyna polerska, co jakiś czas spryskać wodą i szkła jak nowe. Ostatnio robiłem klientowi w Interpidzie to myślał, że zamontowałem mu nowe lampy.. Hehe

13. klatka288

klatka288 Początkujący

Docenione treści:
    2
    dokladnie czaso chłonne ale efekt boski nowosciowy heh ;-))

14. schaboszczak

schaboszczak Początkujący

Docenione treści:
    0

Oczywiście że pasta tempo działa tylko trzeba jej odpowiednio używać.
    Ale oczywiście pasta 3 m to klasa. Jak wszystkie produkty 3M.

15. Jakub Tomszu

Jakub Tomszu Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Cześć. Jestem tu nowy, ale to już pewnie zauważyliście.Nie chcę się chwalić.Raczej chciałbym pomóc komuś z własnego doświadczenia.
    Kiedy masz światła z tworzyw sztucznych, pleksi, jest oczywiste, że z biegiem czasu stają się mętne, żółte, porysowane itp. Jeszcze pamiętam, reflektory szklanne. Szkoda, że ich się już nie produkuje. Po raz pierwszy , ten problem chciałem rozwiązać na moim samochodzie . Najpierw przeczytałem dobre rady na forum, że jest super stosować pasty do zębów .Mój entuzjazm był jeszcze mocniejszy, kiedy wyczyściłem pastą nie zęby,tylko reflektory.
    To nie wyglądało źle, choć nie na sto procent, ale na pewno lepiej niż wcześniej, lecz po trzech tygodniach światła jakoś zaczęły tracić swój blask a kilka tygodni później wyglądało to jeszcze gorzej niż przed "dentystą" . Zdecydowałem się kupić nowe światła. Wtedy mój przyjaciel poradził mi zestaw do renowacji i polerowania świateł marki carex . Więc zdecydowałem się na jeszcze jedną próbę .No i udało się,odtąd robię renowację reflektorów dla znajomych i przyjaciół , albo dla tych, którzy znają mnie osobiście.To nie jest mój zawód, więc nie chcą oferować własnych usług.Ponadto, kto nie jest leniwy, może zrobić to sam.Potrzebne będzie około 1,5 do 2 godzin pracy i wiertarki .Jeśli reflektor jest zniszczony z zewnątrz to po renowacji będzie nie do poznania nawet od nowego. Jeżeli jest rflektor brudny od środka,to wystarczy zmyć go wodą z jakimś środkiem do mycia naczyń,Ale w 90% jest reflektor zniszczony od zewnątrrz.
    Instrukcje, film instruktażowy, materiał itp można znaleźć tutajwww.autoren.pl
    To naprawdę działa.

16. vitorio

vitorio Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Tylko co zrobić jak zmatowienie i przebarwienia są od wewnątrz. Druga sprawa, to dajesz na to swoją 100% gwarancję i na jaki okres czasu.

17. Luku

Luku Dekoder Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    271
    Miasto:
    Nisko
    Jak są od wewnątrz to piekarnik i pieczesz je xD

18. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Ja mam taka usluge w ofercie. Odnawiam reflektory lacznie z regeneracja odblysnikow.
    Odblysniki sle do zakladu co to dobi profesjonalnie, na allegro koles tez to robi za chyba 120zl od pary... nie pamietam.

Natomiast klosz jade normalnie papierem na szlifierce pneumatycznej 400-500 na mleko, pozniej wyciagam plaszczyzne az do gradacji 3000.
    Od 1500 juz na mokro!!!

3000 zostawia juz pol mat.

Pozniej pasta polerska gruboziarnista i polerka mechaniczna.

Pasta polerska wykonczeniowa.

Pasta usowajaca hologram.

2-3 warstwy wosku wysokiej jakosci twardego tez mechanicznie.

Obudowe szoruje i opalarka odnawiam plastik zeby nabral czarnego koloru takiego soczystego.

Mycie wszystkiego w srodku destylowana, smarowanie ciegien i przegubow mocujacych.

Skladam na silikon RTV/do misek olejowych przezroczysty

Razem moze 2h roboty liczac wszystko do kupy i lampa jak z fabryki gdyby nie to ze wszelkie naklejki jesli na niej byly to juz ich nie ma :(

Dodatkowe info:
    -rozklejanie w piekarniku
    -zdejmowanie starego kleju za pomoca rolowania go lub zmywacza do silikonu
    -polerka w srodku kulka bawelniana na wiertarce z ogromna iloscia pasty tylko i wylacznie zciagajacej hologram zadnej grubszej!

19. Jakub Tomszu

Jakub Tomszu Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Wiem refloktor pozostaje piękny przez długi czas. W celu osiągnięcia długoterminowego doskonałego efektu odnawianej powierzchni reflektorów wystarczy czas od czasu polerowanie ręczne przy użyciu wilgotnej tkaniny z mikrowłókna lub tkaniny flanelowej z pozostałą pastą . “ Czas od czasu = raz na dwa lata .
    To jest główny powód, dlaczego Carex
    Wynik na długo!

20. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    Wrocław
    spoko rady, przydadzą się na przyszłość:)

.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. polerowanie lamp

,
  2. polerowanie reflektorów

,
  3. Polerowanie lamp samochodowych

,
  4. polerowanie reflektorów samochodowych,
  5. regeneracja lamp samochodowych,
  6. pasta do polerowania reflektorów,
  7. pasta do polerowania lamp,