1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Polerowanie reflektorów

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 31-05 11.

1. wyrzynacz

wyrzynacz Uczestnik

Docenione treści:
    38
    Miasto:
    Mazury
    Tempo to nic nie warta pasta, bardziej rysuje niz poleruje. Na poczatku nic nie widac bo sa wypelniacze ale jak przemyjesz je zmywaczem silikonowym to wyjdzie cale piekno tej ala 'pasty':D

oskar200715 lubi to.
  2. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 224
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    A jak następnie położysz 2 składnikowy lakier silikonowy lampa wygląda jak nowa ;)
    Nie jest istotne czym doprowadzisz Lampe do przeźroczystości tylko czym ja zabezpieczysz na koniec.
    Zaczynałem od papieru ściernego – to co lampa złom bo rysy zrobiłem ?

3. oskar200715

oskar200715 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    tempo to lipa lepsza jest farecla 3g ale przed nia papiery o odpowiednich gradacjach. nanoszenie powłok typu ''lakier dwuskladnikowy'' badz inne ''klary'' mija sie z celem gdyż po pewnym czasie lakier zacznie sie łuszczyc i matowiec od promieni uv od słonca jak i od żarowki.

4. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Ja zabezpieczam jedynie woskiem i to starczy. Za rok delikatna polerka sama pasta i dalej noweczki.

5. wyrzynacz

wyrzynacz Uczestnik

Docenione treści:
    38
    Miasto:
    Mazury
    Zle zrozumiales moj post. Chodzilo mi o wypelniacze ktore sa w tej pascie. Zrob lampe na glanc albo lakier i zrob jeden przejazd tempem to zobaczysz efekty tej dobrej pasty po 2-3 myciach (albo przetrzyj zmywaczem) i zobaczysz piekne rysy ;)

6. oskar200715

oskar200715 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    dokladnie wosk do lakieru na zabazpieczenie lamp po ich polerce to chyba jedyne rozsądne rozwiazanie ;)

7. rafal.

rafal. Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Irlandia Polnocna
    Ja zabezpieczam najzwyklejszym bezbarwnym woskiem do karoseri i jest ok.

8. PogotowieSamochodoweUK

Jesli powierzchnia bedzie nawoskowana to syf sie nieprzylepi i przy myciu nie podrapie klosza. A odpryski-tu nic nie poradzimy byly sa i beda sie pojawiac;)

9. smart_repairs

smart_repairs Nowy

Docenione treści:
    0
    Polecam zestaw od kolesia na allegro jego nick to smart_repairs.Naprawde profesjonalny zestaw do polerowania reflektorów.Robi cuda.Sam przetestowałem u siebie i jestem bardzo zadowolony.W zestawi jest wszystko co potrzebne do polerki lamp pasta filce instrukcja,oraz filtr ochronny UV.Naprawde spoko

10. PogotowieSamochodoweUK

No i specjalnie sie zarejestrowales pod tym nickiem zeby polecic ''tego kolesia'' ktorym sam jestes i jest to cudowny srodek co czyni cuda i sam przetestowales? Sory za wulgarnosc, ale laske tez robi czy tego juz w pudelku nie ma?:rolleyes:

DyziekVW, shrek oraz oskar200715 lubią to.
  11. smart_repairs

smart_repairs Nowy

Docenione treści:
    0
    Niestety na pudełku nie ma przetestowałem osobiście i mowy o żadnej lasce nie było.Co do tego czy to ja sprzedaje.Niestety tu sie mylisz "kolego" sprzedaje to mój kuzyn dlatego też taki nick.

12. oskar200715

oskar200715 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    słuchaj kolego ''smark_repairs" nie jestes w stanie nalozyc zadnego konkretnego filtra uv w domowych warunkach na ta powierzchnie utrzymajacej sie dluzej niż kilka dni przy normalnych warunkach uzytkowania wiec nie rob z siebie a tymbardziej z kuzyna idioty ;)

13. PogotowieSamochodoweUK

Po za tym nie zapoznales sie nie przywitales i jako pierwszy post walisz reklamowke bedac pustym profilem....

Co do UV to ogolnie nie istnieje cos takiego co moze zabezpieczyc plastik bez reakcji chemicznej czyli wszelkie spraye i inne woski UV to kit. Lepiej nawoskowac i brud cie nie klei a UV i tak nie zniszczy reflektora;)

14. jareckim

jareckim Nowy

Docenione treści:
    0
    panowie odświeżam wątek, mam nadzieję, że nikt nie będzie się gniewał na mnie :D do rzeczy! mam toyotę avensis. od pewnego czasu zauważyłem, że przednie światła słabo świecą jakby w dół a nie góry... dziwne, sądzę że to wina szyb, które są już w kiepskim stanie. dużo szukałem w necie porad (w ten sposób trafiłem tutaj) odnosnie polerowania. przymierzam się do tego, robił to ktoś w domowych warunkach? od czego zacząć? i czy faktycznie jest to takie trudne? dajcie znać :)

15. PogotowieSamochodoweUK

Nie jest trudne a czasochlonne.
    Oklejasz zdezak lub wyciagasz lampe.
    Matujesz papierem by wyrownac powierzchnie jesli ma wrzery.
    Czasami od 180tki nawet sie zaczyna.
    I tak coraz gladszy papier az do 3000.
    Polerka pasta I jak nowki.

16. koksiu621

koksiu621 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    251
    Miasto:
    Kudowa-Zdrój
    Ja pierwsze co czyszczę lampy mleczkiem cif :) później papier 2000 na mokro po tym gąbka profilowana M3 i pasta G3 z woda :)

17. master

master Nowy

Docenione treści:
    0
    @jareckim, moim zdaniem raczej niewykonalne. Jakiś forumowicz wyżej chyba już nawet o tym wspominał. Trzeba mieć spore doświadczenie (albo mega wielgachne szczęście) żeby nie spartaczyć roboty, bo samodzielne rozkręcenie reflektorów i polerowanie ich kończy się często ŹLE, bo reflektor idzie do wyrzucenia. Bardziej opłaca się oddać reflektory wo dobre ręce do jakiejś sprawdzonej firmy, ja np. korzystałem kiedyś z PVL Polska. Wysłałem do nich reflektory, gotowe odsyłają kurierem (30 zł to kosztuje). Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nie ma co się samemu w to bawić, dajesz specjalistycznej firmie, tanio i szybko robią co trzeba. Lepiej być nie może. Zresztą zastanów się czy warto polerować skoro słabo ci świecą światła. Kiedyś czytałem, że słabe światła rzadko mają coś wspólnego z szybami. Jak masz żółte reflektory wypalone od słońca to jedynie w 10 proc. wpływa to na jakość światła. Więc jeśli macie problem ze słabo święcącymi lampami to zastanówcie się czy nie trzeba odnowić lampy w środku.

18. koksiu621

koksiu621 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    251
    Miasto:
    Kudowa-Zdrój
    ja poleruje sam oczywiście jak mam na to czas i przeważnie to są auta znajomych ;)

19. jareckim

jareckim Nowy

Docenione treści:
    0
    wracam, żeby was ostrzec, może ktoś się na moich błędach czegoś nauczy :/ ehh po co mi to było. chciałem wypolerować sam, szukałem porad w necie, firlmików istruktażowych i tak sobie wypolerowałem, że szkoda gadać. tyle kasy poszło w błoto.... masakra, trzeba było wszystko kupić nowe. NIE WIERZCIE w to ze sami sobie wypolerujecie! Master miałeś rację, było trzeba wysłąć do tego całego PVL przynajmniej miałbym kłopot z głowy, a nie się teraz bujał i wydawał kasę :(

20. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Jarecki spoko nieraz trzeba się nauczyć na błędach że jednak mechanicy i inni specjaliści są do czegoś potrzebni

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. czym zabezpieczyc lampy po polerowaniu

,
  2. czym zabezpieczyć reflektory po polerowaniu

,
  3. zabezpieczenie reflektorów po polerowaniu

,
  4. filtr uv do reflektorów,
  5. jak zabezpieczyć reflektory przed uv,
  6. zabezpieczenie reflektorów,
  7. lakier do lamp,
  8. lampy po polerce,