1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

pompa hamulcowa i układ napędowy Passat 3B5 4motion

Dyskusja w 'Układ hamulcowy' rozpoczęta przez użytkownika webi, 29-12 16.

1. webi

webi Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Witam
    Jak rozpoznać producenta pompy hamulcowej? Serwo o nr 4B3 612 105, pod pompa jest kod paskowy 913-ot20 i odlane cyfry 2435.
    [​IMG] [​IMG]

Chciałbym dobrać do niej zestaw naprawczy Autofren albo Frenkit bo przepuszcza. Po naciśnięciu pedał wpada powoli tzn, około 6 sekund 3/4 głębokości. Ewentualnie kupić nową lub zamiennik.

Kolejny problem tego modelu to luzy w tylnym napędzie objawiające się metalicznym stuknięciem dyfra przy puszczaniu sprzęgła. Przeguby rozbierane i smarowane w 2012. Na forum Audi użytkownicy piszą że to normalne ale czy takim luzem nie uszkodzę Torsena? Ostatecznie tylny dyfer CUC na portalach kosztuje 300-700 zł. Tyle ze to używki i też loteria.
    Trochę naiwne pytanie ale czy nie da się w nim skasować luzów

Pozdrawiam
    webi

2. Moriss

Moriss Uczestnik

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Lublin
    Etka

3. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    835
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
  4. webi

webi Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Moriss, nie mam etki, wg linku podesłanego przez Mechanika.k to może być 4D0611021A lub 8D2611021, ABS bez ESP.

5. Moriss

Moriss Uczestnik

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Lublin
    Ale nemiga ma online plus wyszukiwarkę vin

6. Kloit777

Kloit777 Uczestnik

Docenione treści:
    65
    Miasto:
    PCT
    Adres strony:
    Na moje część zastąpiona numerem 4B3612107 a tu link do wujka Google https://www.google.pl/search?q=4B36...VdO1AKHUFyA2AQsAQIGw&biw=1366&bih=659#imgrc=_ i już wiesz ;)

7. webi

webi Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Kloit777; Byłem przekonany że serwo i pompa to dwa osobne elementy z osobnymi numerami OEM :), a potrzebuję dobrać zestaw naprawczy samej pompy. Pompy które znalazłem w necie jako zamienniki, nie mają np: mocowania zbiornika na płyn. Nie pozostało nic jak zainstalować znowu Etkę i ETOS'a.

Przepraszam za proste pytania ale zajmuję się mechaniką hobbystycznie i naprawiam tylko własne autka.

Czy zdarza się ze pompa jest tak nieszczelna że nie wraca tłoczków? W zaciskach wymieniłem uszczelki, osłony i tłoczki, oczywiście ślizgi i bolce prowadzące też. Płyn wymieniłem, układ odpowietrzony wraz z pompą ABS i wysprzęglikiem.

Hamulce nie trzymają mocno ale kiedyś było lepiej i do tego chcę wrócić.

8. riko

riko Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Hamulce to nie tylko pompa .zaciski są jeszcze przewody elastyczne do sprawdzenia , tarcze ,klocki.
    Odradzam wymianę zestawu do pompy efekt może być mizerny bo może być uszkodzony cylinder - korozja , efekt braku wymiany płynu hamulcowego.