1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

pompa hamulcowa star

Dyskusja w 'Układ hamulcowy' rozpoczęta przez użytkownika polakko, 1-03 11.

1. polakko

polakko Początkujący

Docenione treści:
    0
    Mam nadzieję że trafiłem w dobre miejsce. mam mały problem. mam samoróbkę na tylnej osi stara 28 i całym układzie hamulcowym od tego modelu, jednak nie był on używany od kilkunastu lat . próbowałem wymienić uszczelki w pompie hamulcowej ale to nie pomogło nawet nie dało się odpowietrzyć, zasysało cylinderki i ruch jałowy z każdym naciśnięciem pedała zmniejszał się. mam pytanie czy mogę zastąpić pompę od stara 28 np. na tę od stara 1142. ta pierwsza jest dwusekcyjna a od 1142 jednosekcyjna. dwusekcyjna od 28 tylko przeszkadzała bo układ hamulcowy jest tylko na 1 oś więc ta druga była by lepsza a pozatym prostsza w zamontowaniu itd(mocowania pasują do tych z 28-ki)pytanie tylko czy ta pompa podoła zadaniu i będzie hamować, a tak poza tym jak myślicie trzeba będzie wymienić cylinderki te rozpychające okładnice ? za pomocne odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

2. Joseph65

Joseph65 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mysłowice
    Powinna działać bez problemu,a w cylinderkach wymień manżety i powinno grać.

3. polakko

polakko Początkujący

Docenione treści:
    0
    dzięki za odpowiedź , dobra nowina bo właśnie zamówiłem pompę z stara 1142 i miałem wątpliwości ale teraz już mi lepiej, a właśnie co to jest manżet ? chodzi ci o te uszczelki które są w zestawach naprawczych?

4. Joseph65

Joseph65 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mysłowice
    Tak dokładnie

.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. pompa hamulcowa star 200

,
  2. pompa hamulcowa star 266