1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Problem z odpalaniem Seat Ibiza 1.4

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika barto1712, 12-10 17.

1. barto1712

barto1712 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Witam, mam pytanie stricte mechaniczne, jako posiadacz Seata Ibizy [​IMG]:) Nie wiem czy to tutaj dobry post ale może ktoś miał podobne zdarzenie i może uda się mu wypowiedzieć. Seat Ibiza 2009 rok 1.4 benzyna+gaz instalacja Stag, przebieg 60 tys. Gaz nie od nowości tylko założony przy przebiegu 51 tys. Pojawia się od dłuższego czasu problem taki, że przy odpalaniu zawsze rano i po 8 godzinach pracy auto przy pierwszym przekręceniu stacyjki nie odpala, wskakuje na obroty i zaraz gaśnie za 2 razem nie ma żadnego problemu, zaskakuje od razu, to co może też być ważne, jak próbowałem bezp[ośrednio po odpaleniu dodać gazu, obroty się nie podnosiły, był natomiast słyszalny wyraźny stuk/stuki dochodzące spod maski. Działo się tak tylko do momentu aż auto nie pochodziło z minutę czy dwie później już było normalnie przy dodaniu gazu. Podczas jazdy auto zachowuje się normalnie, czasami ale to bardzo rzadko tylko dzieje się tak że obroty spadają do zera i auto gaśnie. Raz ku mojemu zdziwieniu jak dodałem gazu w tej sytuacji zaskoczyło samo na nowo..... Od razu mówię że sprawdzany był czujnik temeratury z samego rana, jest ok, wymienione świece, filtr paliwa także, mechanicy nie mają zielonego pojęcia gdzie szukać i czego szukać. Będę wdzięczny za pomoc jak ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam

2. komar200

komar200 Bywalec

Docenione treści:
    107
    Miasto:
    grudziadz
    Tylko tyle sprawdzone i nie wiedzą gdzie szukać, to mechanika zmień.

3. wyderka

wyderka Początkujący

Docenione treści:
    3
    zakręć zawór na butli z gazem, wyjeździj gaz do zera, rano pewnie odpali bez problemu.