1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Projekt puszkowego filtra oleju- poszukuję literatury

Dyskusja w 'Pliki, pomoce naukowe poszukuję' rozpoczęta przez użytkownika ozi_123, 9-01 17.

1. ozi_123

ozi_123 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Witam,
    Moim zadaniem jest wykonanie projektu puszkowego filtra olejowego. Niezbędne jest tu wykonanie obliczeń. Mógłby ktoś może polecić jakąś literaturę związana własnie z projektowaniem i obliczeniami.

2. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Coś nieco jest w: Wajand "Tłokowe silniki spalinowe"
    Ale jeżeli chodzi o bardziej konkretną literaturę to wśród polskich książek szukałbym czegoś w starszej literaturze. Zerknąłbym w: "Obliczanie tłokowego silnika spalinowego" (może przekręciłem tytuł).

3. ozi_123

ozi_123 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Mam obie pozycje na półce, ale są to bardzo uproszczone procedury i dotyczą przestarzałego rozwiązania (filtr szczelinowy). Potrzebuje tego do pracy inżynierskiej, bo moim tematem jest właśnie filtr olejowy do samochodu o zapłonie iskrowym i pojemności 2 litrów. Napisałem do kilku firm zajmujących się produkcją filtrów, ale w razie gdyby jednak nie chcieli się podzielić tą wiedzą szukam czegoś dodatkowo na własną rękę. Czasu niewiele więc trzeba brać się do roboty ;)

4. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Nie było ciekawszych tematów?:D