1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Projekt Warsztatu do poprawy

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika Tomasz22334, 16-01 17.

1. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Witam, chcę wybudować budyneczek w którym będę prowadził wulkanizację i naprawy pojazdów, typu zawieszenie, układ wydechowy oleje, płyny itp. Warsztat z dwoma stanowiskami. Jestem na etapie uzyskiwania pozwoleń. Mam już fundusze. W tej chwili muszę się określić jeszcze bez projektu jak będzie absolutnie wstępnie rozmiarowo wyglądał mój warsztat. Zrobiłem w paincie totalny szkic aby pokazać tutaj aby ktoś się wypowiedział co do rozmiarów budyneczku. Muszą tam być miejsca socjalne dla pracowników. Jedno stanowisko z podnośnikiem kolumnowym , drugie obok z kanałem, W rogu sprzęt do wulkanizacji. I tyle. Wymiary podane na malunku. Proszę o opinię czy w takich wymiarach da radę się pomieścić czy będzie to ciasnota. Powierzchnia robocza dla dwóch stanowisk będzie wynosić 8x8 metra. Jest możliwość wydłużenia ściany bocznej z 10 do 12 metrów co da powierzchnie roboczą 10x8 metra. Niestety szerokość 8 metrów na dwa stanowiska to max jaki wybuduję na działce. Co myślicie???

Załączone pliki:

Ostatnio edytowano: 16-01 17
  2. Byku94

Byku94 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Gdzies w Anglii
    Nie zebym sie czepiał ale stanowisko z komputerem tj wiesz cos jak biuro masz przewidziane na to miejsce?

3. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    627
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
  4. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Masz rację... zapomniałem o biurze i magazynku. Projekt Poprawiony. Proszę mechaników o opinię czy taki układ jest dobry. Jest już Biuro czyli pomieszczenie z biurkiem i kanapą do przyjmowania i rozliczania klientów. jest i Magazynek. Wymiary napisane. Czy oby pomieszczenia socjalne nie za małe? Prawdopodobnie zatrudnione będą 2 osoby max. To tylko szkic aby mieć rozeznanie co i jak do określenia tego co będzie się chciało mieć w projekcie na końcu. To ma być budyneczek postawiony na działce blisko domu. Proszę o komentarze co może być nie tak. jak przestrzeń robocza. Czy długość 8 metrów i szerokość 8 będzie ok czy wydłużyć stanowiska do 10 metrów. Szerokości już nie da rady ruszyć. I ostatnie czy drzwi do szatni mogą być od strony jadalni czy muszą być od warsztatu. Tak samo z łazienką czy może być od jadalni czy przejście od szatni..

Załączone pliki:

5. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Sląsk
    Kibel dla niepełnosprawnych. ...gdzie?
    Drugi dla personelu z prysznicem

6. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    28
    To wymiary zewnętrzne czy wewnętrzne? Bo jak zewnętrzne to poodejmuj grubości ścian. Może zrobić się jeszcze ciaśniej.

7. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    To wymiary wewnętrzne. Tak jak podane to będzie wewnątrz. Jaki panowie przewidujecie komfort pracy w takich wymiarach i co poprawić w pomieszczeniach socjalnych.

Tam nie ma kibla dla klientów. To nie serwis Skody. To warsztat przydomowy. A toaleta jest tylko dla pracowników. Poczekalni też nie ma. Klient przywozi auto do naprawy i zjeżdża albo czeka. Chodzi o wymogi prawne, ma być dla pracowników prysznic? Znam warsztat gdzie pracuje dziesięciu mechaników i nie ma prysznica. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Co ma być a czego nie ma być w socjalu.

Ostatnio edytowano: 16-01 17
  8. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    129
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Jaką zamierzasz mieć wysokość? Też będę stawiał warsztat mniej więcej w takich wymiarach. Pomyśl o antresoli. żeby zyskać na metrach cały socjal dla pracowników wrzucam na piętro. Na dole tylko jakis mały WC, wtedy zwiększa Ci sie miejsce na magazyn. Powierzchnia robocza 8x8 będzie ok, aczkolwiek buduj jak największy - wolnego miejsca nigdy za wiele.

9. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Sląsk
    Skup się nad wymogami które musisz spełnić ....a,nie coś tam widział gdzieś

Taką wiedzę ma dobry architekt
    Od niego zacznij
    Na wstępie zaplanuj sobie 100 tys. na wydatkowanie rzeczy które Ci do niczego
    nie będą potrzebne
    Pamiętaj żeby kubatura nie przekroczyła 1000....bo więcej wydasz na strażaków

10. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Myślałem o piętrze. Na początek będę ja pracował z jednym pracownikiem. Później przypuszczam będzie dwóch pracowników. Chytba raczej zrobię piętro i tam wstawię socjal dla pracowników. Dobry pomysł. Wysokość, jeszcze dokładnie nie wiem. Minimalnie 3,3 metra na pewno. Czy wie ktoś ile może kosztować postawienie takiego budynku. Całkowite koszty od wykopów, fundamenty, ściany, drzwi, okna, dach, robocizna ekipy. I osobna cena z piętrem. Jest w stanie ktoś podać przybliżone koszty? Bez wyposażenia. Sam bydynek 10x8 bez piętra i z piętrem.

11. GSS-Daniel

GSS-Daniel Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    145
    Miasto:
    Busko
    Z jadalni drzwi do kibla no nie bardzo..
    Moim zdaniem za maly, nowe auta są coraz wieksze...
    Znajomy stawiał bud. gosp z mozliwością adaptacji poddasza podobnych wymiarów 42 tyś bez bram i ocieplenia

12. szachu41

Docenione treści:
    129
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Murowany? Bez sensu. Postaw to z płyty warstwowej i cacy. Metr płyty z postawieniem widziałem za 70zł, do tego wylewka jakieś 2 tys no i kanał około 3 tys (najlepiej kupić gotowy z gwarancją szczelności). Na pramy pewnie ze 4 tysie

13. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    28
    Licząc tylko ściany zewnętrzne to tak:
    1. Koparka - jakieś 400-500zł
    2. Ławy (ława 50x40, 36mb, beton b20 ok 200zł za metr) 1440zł
    3. Fundament z bloczków. (8 warstw, 2,1zł/szt.) 1512zł
    4. Mury z pustaków ceramicznych 25cm grubości, 14 warstw - 5272zł
    5. Wieniec 450zł
    6. Dach. Jeżeli tradycyjny z desek i na to papa termozgrzewalna to pewnie z 7000zł
    7. Okna. Zależy ile ich chcesz mieć, ale pewnie z 7000zł minimum
    8. Brama wjazdowa. ok 5ooozł/szt.
    9 Wylewka na posadzkę beton b25 15cm. 2640zł
    10. Kanał. Jak z bloczków, 6x1m to z 5000zł licz.

Do tego z 3 tony cementu, wywrotka piachu do murowania, wapno i inne drobne rzeczy.

A ekipa budowlana to pewnie weźmie z drugie tyle...

Trochę się orientuję w cenach bo w zeszłym roku wybudowałem garażo-warsztat na własne potrzeby 5x7m z kanałem. Tylko, że ja wszystko robiłem sam z teściem.

14. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Jakaś masakra. Wychodzi na to że postawienie warsztatu 10x8, z drzwiami z kanałem, oknami i pomieszczeniami socjalnymi będzie kosztować 100tyś. Myślałem że zrobię ten budynek za 60tyś. A gdzie wylewka placu przed budynkiem. Gdzie ogrzewanie. Serio sto tysi?

15. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Sląsk
    Tomaszu ...jeżeli myślisz ,że postawisz legalnie warsztat
    za 100tys. ;) i to jeszcze w Warszawie
    to,wybacz ale jesteś naiwny

jaki drewniany dach ?? strażak na to nie pozwoli
    w części socjalnej musisz dać płyty ogniowe podwójne

mówi Ci coś - Separator substancji ropopochodnych ....nie ?? to jeden z wielu wymogów
    które musisz spełnić

na samego architekta wraz z pozwoleniami wydasz 20tys.
    to,że budynek przemysłowy musi mieć projekty wszystkich instalacji
    chyba ,wiesz ?

zaoszczędzić możesz dużo jak się skupisz z architektem na projekcie
    i zaznaczysz wyraźnie , obiekt ma spełnić niezbędne minimum
    ja, tego nie zrobiłem i parę rzeczy mam jak w ASO - niepotrzebnie

Powodzenia i wytrwałości życzę ....bo,to nie jest łatwy temat

16. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Tu nie ma różnicy że to Warszawa. Mam teren na którym to postawie. Mieszkam 150 km od Warszawy w miejscowości z 9000tyś mieszkańców. Ceny materiałów będą też ok. Za projekt, rozmawiałem z projektantem będzie około 8tyś. Może opinia jeszcze kogo innego. Bo niektórzy lubią podkręcić i ceny z kosmosu biorą. Jeden mówi że narzędzia będą kosztować 100tyś, inny że już kupisz za 20tyś. Ale nie o narzędzia chodzi tylko o budynek warsztatu.

17. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Jednak warsztat będzie z płyt warstwowych. Jest ktoś w stanie obliczyć stosunek kosztów postawienia budynku z takich płyt a murowanego. Jaka różnica kosztów. Bo płyty warstwowe to tylko płyty i dźwigary. I czy pod to musi być całkowity fundament jak pod murowany czy tylko pod dźwigary.

18. AutoKlinika.Wasiewicz

AutoKlinika.Wasiewicz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    203
    Miasto:
    Zielona Góra
    Mnie interesuje jak wygląda łączenie tych płyt z podłożem, czy jest szpara pomiędzy

19. szachu41

Docenione treści:
    129
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Masz wszystko podane. Norbert Ci napisał ile murowany kosztuje, ja Ci napisałem ile metr takiej płyty. Policz sobie metraż i już. Z płyty postawisz za jakieś 50 może 60 tys. I tak nie będzie to spełniało wymogów. Kanał tak jak Ci pisałem kup gotowy, inaczej zakup od razu pompę do wody. Fundamentu pod to robić nie musisz. Porządna wylewka i w odpowiednich miejscach kotwy wystarczą. W środku będziesz miał cieplej niż w murowanym. No i pamietaj żeby dać izolację pod podłogę żeby zimno nie ciągnęło od ziemi

20. MotoFan

MotoFan Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Miasto:
    Rzeszów
    Adres strony:
    Jak dla mnie to to wszystko jest znacznie za małe.

Szatnia 1m szerokości?? Ciężko buta zawiązać.