1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Projekt Warsztatu do poprawy

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika Tomasz22334, 16-01 17.

1. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    119
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    No to chwała Ci za to.

Może czas iść do pośredniaka się zarejestrować :p Zawsze te dwie dyszki dostaniesz. Chyba że pójdziesz do urzędu marszałkowskiego to nawet 40 tys będzie.

2. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Ale aby dostać kasę z pupu trzeba chyba być 3 miesiące na bezrobociu i ponoć 3 żyrantów znaleźć do podpisania.

3. szachu41

Docenione treści:
    119
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Chyba... Ponoć... Spytaj się to się dowiesz. Ja nie byłem 3 miesiące bezrobotnym a dostałem. To są pieniądze na start na pierwszą działalność a nie dla długotrwale bezrobotnych. Poza tym zanim ruszysz z budową 3 miesiące minął. A co do żyrantów, Możesz weksel podpisać i też będzie git. Rodzice, teściowa, sąsiad, kuzyn... każdy moze być żyrantem.

4. metalworks

metalworks Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Jak na niby dobrego i dokładnego mechanika, który zrobi wszystko masę banalnych pytań zadajesz.

5. RoMo

RoMo Uczestnik

Docenione treści:
    24
    W dniu rejestracji na status bezrobotnego można składać wniosek. Czym szybuje tym lepiej dla Ciebie bo to trochę trwa, na samo rozpatrzenie wniosku maja 30dni

6. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Przecież nie zadałem ani jednego pytania odnośnie jakiejś naprawy czy czego kolwiek związanego ze sposobem naprawy. Zadaję pytania o budowę budynku, i maszyny , o narzędzia się też nie pytałem chyba żę o to jaka pneumatyka najlepsza.

A czy ktoś mógłby opisac w skrócie od momentu zapoiu na ststus bezrobotnego jak dalej co robić jakie kursy z pupu potrzebne są aby dostać dotację.

7. szachu41

Docenione treści:
    119
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Idziesz na dzień dobry na szkolenie godzinne dla bezrobotnego. Tam Ci wszystko powiedzą co i jak

8. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    A nie lepiej starać sie o dofinansowanie unijne , chyba więcej dają.

9. szachu41

Docenione treści:
    119
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    A z jakiego programu skorzystasz? Będziesz naprawiał hybrydy i elektryki? Wtedy dostaniesz, ale też tylko część. Dofinansowanie z UP to tez unia. Możesz iść do urzędu marszałkowskiego wtedy możesz dostać nawet 40 tys

10. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Ok, inna sprawa. Wytwarzanie odpadów. Dzwonili do mnie z gminy odnośnie Ochrony Środowiska. Jestem przed zarejestrowaniem firmy i przed postawieniem warsztatu. Co mam zrobić z pozwoleniem na produkcję odpadów. Będę wymieniał płyny, opony itp. Czy lepiej powiedzieć że rocznie nie będę przekraczał jednej tony i prywatnie oddawać to do firm utylizacyjnych czy powiedzieć że będę tonę przekraczał i napisać wniosek o produkcję odpadów. Jak napiszę że przekraczam tonę to będę jeszcze kupę czasu czekał na pozwolenia i koszty poniosę. Będę prowadził warsztat z jednym stanowiskiem. Co zrobić?

11. RoMo

RoMo Uczestnik

Docenione treści:
    24
    Ja bym pisał ze nie przekroczę

12. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    No chyba tak zrobię bo będę się pierdzielił z pozwoleniem na produkowanie odpadów, albo jeszcze pół roku czekał. Będę poprostu złom wywoził a płyny oleje i filtry do firm co to zbierają, skupują tam oddawał. Choć i tak raporty co roku do marca będę musiał pisać. Co myślicie? Nie pisać papierów na produkcję odpadów, jak se radzicie jak nie macie takiego pozwolenia? Da się tak na dłuższą metę prowadzić warsztat?

13. Fryderiq

Fryderiq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    .
    Panowie, a wracając do tematu samego projektu, wstępnie sobie kwotuję koszt wykonania takiego 3 stanowiskowego 9x12m i zastanawiam się nad tym jakie masywne są przy takich projektach fundamenty.
    Mógły ktoś z Was się wypowiedzieć jak wygląda to w projekcie?

14. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    28
    Architekt Ci to powie, ale myślę że wymyśli nic konkretniejszego niż ława 50x40cm i kilka warstw bloczków. Zależy też gdzie chcesz stawiać ten warsztat.

15. pajak100

pajak100 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Płock
    Adres strony:
    Na samym dnie ława fundamentowa zbrojona jakieś 30 cm wysoka , szerokość - to już zależy od Ciebie - kierownik budowy i tak odbierze, bo to on z reguły projektuje budynek i to z nim ustalisz sobie minimalną wielkość i jakość betonu. Póżniej to już bloczek fundamentowy - bo taniej i szybciej. Wiadomo - monolit zbrojony byłby wytrzymalszy , ale brak jego uzasadnienia ekonomicznego - chyba że masz dużo niepotrzebnego gruzu i powrzucasz w trakcie zalewania. Ale do tego szalunki trzeba zrobić - więc robota + drewno , a to już koszt. Z bloczka będzie łatwiej ocieplić , fundament będzie prostszy, a lany to falozja. Najważniejsze w tym wszystkim jest , by grunt na dole fundamentu nie był wzruszony - po prostu rodzimy. Zasypany rok wcześniej dół na działce dwumetrową warstwą ziemii i w nim kopanie fundamentu na pewno skończy się pęknięciami budynku.
    Ogólnie z projektantem ustal sobie na początku współpracy wiele kwestii , żeby póżniej nie było niedomówień. Chłop musi być elastyczny. Większość grubości kolumn , ław , ścian , wieńców, stropów jest projektowana z dwukrotną wytrzymałością. Jest na czym zaoszczędzić, ale trzeba wiedzieć jak.
    Metodą gospodarczą czyli pomógł wujek, stryjek i niebieskie ptaki spod pobliskiego sklepu monopolowego - licz sobie 1 tys zł m2. I to jest takie minimum. Jeśli myślisz, że zrobisz to taniej , to bardziej niż pewne, że dużo ludzi Cię wydyma na jakości, ilości , piachu , cemencie , zagęszczarce , czasie pracy i Bóg wie czym. Po pięciu latach zdziwisz się jak pojawią się rysy wzdłużne i poprzeczne, a póżniej lufy, że palec będzie wchodził.

kilex lubi to.