1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Przechowywanie opon/ kół

Dyskusja w 'Wulkanizacja, felgi, koła, opony' rozpoczęta przez użytkownika Zasadi6, 16-10 16.

1. Zasadi6

Zasadi6 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Witam, zaczynam przygodę z wulkanizacją i chce też przechowywać klientom opony, koła bo mam do tego sporo miejsca a wiadomo zawsze jakiś grosz więcej i mam pytanie jak radzicie sobie z "kwitkiem" w sensie czy macie jakieś gotowe wzory umowy przechowania opon coś w tym stylu?

2. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    363
    Miasto:
    Pałac Kultury
    nie, wymyśl sobie jakiś i opisuj opony nr rejestr. a na kwicie miejsce nr. regału, oczywiscie regały ponumerowane, to usprawni ci życie i zapobiegniesz biganiu i szukaniu opon.

3. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 168
    Miasto:
    Wysoka
    Przechowywanie opon to ryzykowny interes - klienci będą się kłócić, że zostawiali nowe opony a dostają o rok starsze... :D:p

4. Kloit777

Kloit777 Uczestnik

Docenione treści:
    58
    Miasto:
    PCT
    Adres strony:
    Jakiś rok temu miałem okazję kupić parę kompletów opon w "D" i niemiaszek zaprowadził mnie do takiego magazynu/przechowalni.Nie było to coś ogromnie ale małe też nie było.I tak jak ktoś wyżej pisał wszystko na regałach poopisywane łącznie z datą pierwszego dnia magazynowania.Idąc dalej zwróciłem uwagę,że część opon jest zapakowana w białe tradycyjne worki foliowe a druga część w worki koloru grafitowego.Zapytałem Niemca o co w tym chodzi i mi wyjaśnił.
    Grafitowe worki są z jakiegoś tworzywa specjalne do przechowywania opon,nie przepuszczają promieni słonecznych i .... i tam takie teorie.Ale najciekawszą rzeczą w tych workach jest to,że jak ktoś chce przechować opony np.na zimę dostaje/kupuje taki worek i on jest na zasadzie "bezpiecznej koperty" czyli gostek wkłada komplet opon do worka zakleja go i właściciel wpisuje datę,rozmiar...podpis itp. na wieczku worka oraz na samym worku po czym worek gostek zakleja odrywa część z wieczka dla właściciela i to jest jego gwarancją iż to są jego opony.
    Uwierzcie mi kupiłem 4 czy 5 kompletów opon/kół osobiście rozrywałem te worki i stwierdzam,że nikt nie jest w stanie otworzyć takiego worka bez śladów.Także pomyłka czy głupie gadanie "to nie są moje opony/koła" wykluczona.Bezpieczny klient i bezpieczny magazynier :p ot tak :D
    Trochę zawiłe ale myślę,że da się zrozumieć :)

5. Tesla82

Tesla82 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Z tym Niemcem to nie lada pomysł. Co prawda nic wyszukanego, ale oczywiście ma się gwarancję, że Twoich opon nikt przez rok nie ruszy. Inna kwestia, że to Niemiec, a u nas raczej trudno będzie o taką fachowość i porządek w magazynach. Niestety, mechanikom się nie ufa i raczej podchodzi do nich ostrożnie, dlatego jedyną gwarancją na odpowiednie przechowywanie i pewność, że Twoich opon nikt nie ruszy jest...znajomy mechanik ;) nic tak nie buduje dobych relacji, jak zaufanie. Dlatego najlepiej mieć jakiegoś swojego ziomka za robiem - niekoniecznie autoryzowanego, posiadać wiedzę o oponach i nie szczędzić grosza na odpowiedniej gumie. Wtedy problemy z przechowywaniem i wymianą znikają, a copółroczna wizyta o gościa będzie tylko formalną przyjemnością.

6. Marcinezzzz

Marcinezzzz Uczestnik

Docenione treści:
    5
    My naklejamy nr paragonu (mamy opcje druknięcia go z drukarki) lub nr faktury wraz z nr tel. Na oponach czy kołach. Czasami dopisuje jakie auto, zależy od czasu. Zdarza się, że klient robi zdjęcie tel. Paragonu. Żeby nie było draki na paragonie wpisujemy w polu uwag, co zostało zdeponowane.