1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Przez przeszło 9 lat !!! - zaniedbana wymiana oleju silnikowego w BMW 525tds

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika Stanisław-bmw, 16-11 16.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    Ufff mnie się nie oberwało aczkolwiek dziwne ....

2. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    401
    Miasto:
    Miechów
    W moim przypadku to nie przejdzie.
    Zawsze twierdziłem że jestem prosty chłop ze wsi i nigdy tego nie ukrywałem. Co więcej, nigdy też nie ukrywałem że do GWT dostałem się dając administratorowi "w łapę" (worek kartofli, ćwiartka świniaka i flaszka bimbru - której jeszcze nie zdążyłem wysłać). W związku z powyższym chcąc mnie wykluczyć, trzeba by oddać co się wzięło....

Prosisz się....

3. Marek_S

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    Nie oddycham z ulgą iż szanowna koleżanka tym razem mi odpuściła ....

4. Stanisław-bmw

Stanisław-bmw Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    .
    Widzę, że czas już zamknąć temat, który założyłem – a dotyczył on ściśle oleju silnikowego.
    Mój niedawny, podsumowujący post #113 (ten z podpunktami) zawierał w związku z tym wiele istotnych zapytań, gdyż miałem nadzieję, że wyjaśni się pewne brakujące wątki, które w dyskusji zostały niedopowiedziane lub też po prostu przeoczone.
    Zamiast tego powoli zaczyna się brać mnie pod tzw. „włos” – i robić przysłowiowe jaja np. wiadomym jest, że silnik w BMW 525 tds ma łańcuch rozrządu, ale fachowiec Jaś Fasola @Marek_S woli pisać o sparciałej gumie paska rozrządu i oczywiście o absorbentach wilgoci, co zaraz dla Szanownej Pani Mechanik @bihor zaczyna się kojarzyć z tapicerkami i dywanikami.

Natomiast @arni_poznań - jak nakręcony szop pracz ciągle myje nie tylko tę swoją głowę. Widocznie robi to od nadmiaru olśniewających pomysłów, jak np. ten:
    Bardzo bystry Kolego, po co te osobiste wycieczki skoro mnie nie znasz. Zapewniam Cię, że nie należę do ludzi strachliwych i radzę Ci, abyś się nad tym aż tak bardzo nie zastanawiał, bo od tego możesz wyłysieć, no i znowu będziesz miał inny problem. Po prostu może Ci np. zabraknąć tej wyjątkowo intensywnej, narcystycznej satysfakcji w tym Twoim nieustannym i nieodmiennym przecieraniu się - jakby Cię wszy obsiadły ?

@Marek_S – lepiej, tak jak @arni_poznań, zadbaj o swoją głowę!

Ponadto nie można tolerować – obojętnie kogo by to nie dotyczyło - tego rodzaju chamskich imputacji:
    Tutaj zapewniam Was, że nie jestem zwolennikiem Rydzyka, gdyż przede wszystkim nie akceptuję tych jego zbyt "cukierkowo-słodkich" wypowiedzi.

@bihor – widzę, że i Ty coraz bardziej się nakręcasz. Zatem można tylko pogratulować tego Twojego grafomańsko - umysłowego wysiłku również w tych próbach podejmowania niedoścignionego kunsztu parodii. Nikt na tym forum nie wpadł jeszcze na tak kretyński pomysł wypowiedzi, jak np. ten:
    Może jest to taki Twój sposób na życie i zabicia nudy. :)
    Też się nie dziwię, bo przy tym prawie całodobowym dyżurze dla bądź co bądź dość czasochłonnego wyżywania się w Internecie - to można do reszty zgłupieć. Tutaj SZANOWNA PANI MECHANIK przynajmniej nie brudzisz sobie Twoich ślicznych, kobiecych rączek jakimiś kanałowymi smarami. :) Przecież łatwiej i przyjemniej jest pseudointelektualnie zadawać sobie i innym tego ww. smaru w postach.

To, że zaufałem temu forum –chyba było, za paroma pozytywnymi wyjątkami - niepotrzebną stratą czasu.

Zatem BEZ ŻALU ŻEGNAM !!!

Ostatnio edytowano: 22-11 16
  5. Marek_S

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    I to napisał ktoś kto 9 lat nie wymieniał oleju .... żegnam ... na szczęście problemu z włosami nie mam jak i również jak sadzę nie mam kłopotu z głową.

6. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    401
    Miasto:
    Miechów
    @Stanisław-bmw
    Gruboś pan panie pojechał. Cóż Twój wybór. Niestety pisząc na forum trzeba być przyzwyczajonym że ilu wypowiadających się tyle opinii i jeszcze dodatkowo kilku takich jak ja, którzy to forum traktują jako odskocznię od pracy i możliwość wygadania się (bo może żona mi w domu nie pozwala). Trzeba mieć troszeczkę dystansu do całości dyskusji.

Wymień pan panie ten olej, wymień filtry (komplet) , zastanów się nad oponami, bo nawet jeśli nie jeżdżą to pewnie 10 lat już mają (masz tam na nich napis DOT a po nim tydzień i rok produkcji). Jak nie chcesz za bardzo wchodzić w koszta to zmień choćby na pięcioletnie używki. A jak nie chcesz w ogóle wchodzić w koszty to zostaw te co są, ale pasowałoby je chociaż obejrzeć. Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz.
    Ja bym tyle zrobił, a reszta.... cóż, jeśli chodzi o bezpieczeństwo to i tak wolałbym mijać na drodze BMW pana Staszka, niż 50% tego co przemieszcza się w tym momencie po drogach naszego kraju.

7. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 429
    Miasto:
    PZ
    wyhodowałem na własnej piersi węża ...

Nie czuję tego gościa (Staszka) w sensie nie rozumiem, rozwodzi się nad tym jaki olej zalać a nie odpali silnika raz na kilka tygodni żeby go w środku nasmarować, nie słucha dobrych szczerych rad, uważając że robimy sobie z niego jaja albo że ponosi nas fantazja :) mi jego nie szkoda i jego samochodu tylko nie chciałbym go spotkać na drodze jadącego tym złomem. Osiem stron bezsensownej dyskusji, dla mnie temat nadaje się do śmietnika.

Aha i jeszcze chciałbym nadmienić że dla mnie już za późno na wizytę u psychiatry i u fryzjera bo jestem łysy :) i czubek :)

8. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 136
    Miasto:
    Wysoka
    Bruderszaftu z Panem nie piłam i nie zamierzam, chociaż by z tego powodu, że jestem abstynentką.
    Rzeczywiście lepiej mieć wilgoć pod dywanikami niż mokry klin w gaciach podczas awaryjnego hamowania jadąc na starych oponach i zaniedbanym układzie hamulcowym...
    Panie, nie siedzę non-profit...
    Niezłą kasę na tym zarabiam, na samych postach w Pańskim wątku zarobiłam więcej niż by pasowało wydać na pełny przegląd Pańskiego BMW zapewniający powrót do bardzo dobrego stanu technicznego oraz zostało jeszcze na last minute na kanary...
    Mieczem wojujesz... od miecza giniesz...

Zatem Panie krótkie podsumowanie:
    Błachy problem przeżywasz jak żaba okres
    a dziwisz się, że wszyscy rechotają... :D:p

Marek_S lubi to.
  9. Marek_S

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    Fakt .... i to paniedziejku nadaje się do prasy ... a nie tylko o kelnerach ... ( mechanikach ) to z jakiegoś filmu ...

10. MalyRobert

MalyRobert Początkujący

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    fr
    No @Stanisław-bmw po was pojechał.
    A każdy starał się jak umiał żeby pomóc.
    A tu takie Podziękowanie.

Ale pewnie ze 9 lat,będzie pytanie "Jak skasować inspekcje olejowa w bmw 525tds"

Bo mi to się wydaje ze jak się już naczytał o tych wszystkich olejach.
    "Maxi live ,super maxi live ,extra super maxi live."
    To doszedł do wniosku ze niema po co,bo jak nic się nie stało przez te 9 lat,
    to jeszcze z 9 pojeździ na starym.:p

11. Marek_S

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    postoi

12. arni_poznań

Docenione treści:
    1 429
    Miasto:
    PZ
    Ten temat był jak gra w szachy z gołębiem :)

13. Stanisław-bmw

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    .
    @greghorn – może masz rację, że „grubo pojechałem”, ale przynajmniej nie po grubiańsku – chociaż jak trzeba – to również i z tym nieźle daję sobie radę, bo jak Ty jestem „chłop ze wsi” i się tego nie wstydzę. Wprost przeciwnie, bo wiem, że zapach gnoju to nie Perfumeria E-Glamour, szczególnie kiedy jego przeszkadzający fetor wraz z „yntelygedzkiem” pochrząkiwaniem wychodzi poza strefę obory i zaczadza forum.

@bihor – bruderszaft z taką „dystyngowaną damą” jak Szanowna Pani Mechanik od wszystkich „mundrości” – to już byłby prawdziwy horror, bo musiałbym z obrzydzeniem odwracać głowę od jej lirycznie ekskrementami zabarwionych fantazji, jak np. ta:
    Do tego dochodzi to jeszcze:
    Toteż pozostaje tylko bić brawo z zachwytu i upajać się tymi słowami.
    Brawo....brawo ! No, no, ale mamy, ale znalazła się rozogniona, skrajnie rozemocjonowana wojowniczka, która na tym Forum Mechaników chce nawet mieczem uśmiercać takich jak ja, do tej pory bardzo nieszkodliwych Stanisławów.
    Nie wiem gdzie się wychowałaś "żołnierko" i gdzie nabrałaś tych dzikich manier krwawego Czyngis Chana. Jak nie wiesz kto to jest - to zobacz np. tutaj ---- > https://www.youtube.com/watch?v=Pj68AfonlbIhttps://www.youtube.com/watch?v=Pj68AfonlbI , czyli innymi słowy „atakuj pierwszy i zawsze dąż do zemsty.:)

Wielce Szanowna Pani pozwoli, że jeszcze odniosę się do tego po żabiemu wysmażonemu, jej ostatniego zdania. Otóż, Szanowna Pani posądzając mnie o „przeżywanie żabich okresów”(???) jest w "okrutnie przyzwoitym" błędzie - ponieważ wg. matki natury absolutnie nie jest to możliwe, gdyż nie jestem babą. A nawet gdybym nią był, to miałbym na tyle osobistego dostojeństwa i honoru, że nie robiłbym takich smarkatych, zasmarkanych porównań.
    Natomiast – co do tych „wszystkich rechocących” – to mają do tego pełne prawo, skoro oczarowuje ich taki Szanownej Pani żabi wdzięk oraz „najwyższego lotu” zajadły humor, co jak widać, Szanowna Pani bardzo imponująco z jej typową przenikliwością oraz niezrównaną fantazją kultywuje.

No i bardzo dobrze DROGI @arni_poznań. Bo jak dogłębnie poczujesz – to jeszcze, tak jak to już do mnie w jednym z Twoich postów kulturalnie się zwracałeś - „może Ci z wrażenia pęknąć żyłka”.:)

A ty „mały Roberciku” (dlatego „t” jak widzisz piszę z malej literki) jeszcze nie śpisz? A mleczko już wypiłeś i mamusię na dobranoc pocałowałeś ?
    Właśnie, najbardziej to ty się starałeś, aby mi pomóc. Radzę, abyś już przestał przejmować się moim autem, bo nie będziesz mógł zasnąć – a to może nawet zaszkodzić na twoim zdrówku. No, i niech Cię twoja, od początku tak bardzo życzliwa główka o moje BMW aż tak bardzo nie boli – bo jak to mówią „moje pieniądze, czy też moja strata - nie są twoimi pieniędzmi, a tym bardziej twoją stratą”.
    I zapewne „mały Roberciku” się zdziwisz, że wiem "jak skasować inspekcję olejową w BMW 525tds", gdyż w Internecie Wasze forum nie jest jedyne. A gdybym nawet nie wiedział - to pierwszy lepszy warsztat bez problemu ją wykona. A zatem, tymi swoimi skrajnie niemądrymi uszczypliwościami - potwierdzasz tylko, że jeszcze jesteś bardzo młodziutki .../czytaj: dziecinny!/.

@arni_poznań Co jeszcze wymyślisz? Uważasz się aż za takiego wielkiego szachistę? Zatem przyjmij dobrą radę ode mnie, czyli w twoim mniemaniu "biednego głąba" od BMW, którego jednak stać, aby je utrzymywać i przy tym przez 9 lat (z uwagi na posiadanie innych środków lokomocji) nie musieć nim jeździć. No i uważaj, abyś nie posiwiał od tego intensywnego myślenia w mojej sprawie, bo tu nawet to twoje częste masowanie głowy na pewno już nie pomoże. :)

Tak prawdę mówiąc to nie mam do Was żalu, lecz do siebie, że byłem tak łatwowierny i zarejestrowałem się na tym forum, bo wydawało mi się, że znajdę tu super uważną i przyjazną atmosferę. Ale jak to mówią, "kropelka jadu potrafi zatruć całe jezioro".
    Może się trochę uniosłem, ale nie było to bez powodu. Kto prowokuje - to jak na wiejskiej zabawie - musi być czasami przywołany do porządku. :) Jestem zahartowanym "chłopem ze wsi" - toteż czasami zdecydowanie reaguję, gdy ktoś za bardzo pozwala sobie "deptać po odciskach" mojej godności. Już taka jest już moja natura, bo kiedy są poważne tematy, to nie powinno się ich przeszkadzająco zaśmiecać bzdurnymi przygaduszkami w stylu "czterech liter Maryny", czy też zaczepkami o zabarwieniu "przygadał Abel krowie na granicy".:)
    Parę osób, jak np. @Katje, @greghorn, @mar.wo, @Dżodżo, @Actina98 - zachowało się wobec mnie fair i za to pragnę im złożyć moje najszczersze wyrazy szacunku oraz podziękowania.

14. arni_poznań

Docenione treści:
    1 429
    Miasto:
    PZ
    Zgłosiłem temat do zamknięcia bo mamy do czynienia z internetowym trollem-przedrzeźniaczem

15. Stanisław-bmw

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    .

Popatrz w lustro - to siebie tam zobaczysz! :)

16. Stanisław-bmw

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    .
    Zasady savoir vivre’u - z Regulaminu na Forum Mechanika
    § 1. Wszystkich użytkowników obowiązuje przestrzeganie zasad kultury osobistej i nie używanie słów oraz zwrotów powszechnie uważanych za wulgarne lub mających na celu obrażenie innej osoby (także w formie częściowo ukrytej poprzez wykropkowanie itp.).

@arni_poznań - przeczytaj sobie definicję "troll" np. tutaj -----> https://pl.wikipedia.org/wiki/Troll

Zatem "Troll" - to stworzenia bardzo stare, brzydkie, złośliwe i mało inteligentne.
    I to wg. Ciebie ma się odnosić do mnie ???! - bo odważyłem się zwrócić (m.in. i Tobie) słuszną uwagę na nieodpowiednie, niezgodne z Regulaminem zachowanie.
    Gratuluję takiej wyobraźni.:) Sądzę, że to Twoje dalsze iskanie się po tej prysznicowej kąpieli - wiele trafnych spostrzeżeń, czy też mądrości prawdopodobnie już nie przysporzy.

Ostatnio edytowano: 23-11 16
  17. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 197
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Wybacz Szanowny kolego jednak ta definicja Trolla odnosi się do wierzeń prastarych o stworzeniach do Ogra podobnych.
    Poprawna definicja Trolla o jakim wspomniał kolega brzmi:

"Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
    Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad etykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie."

źródło to samo - tak można zmieniać i kreować rzeczywistość (nawet szukanie informacji w encyklopedii wymaga odrobiny wiedzy)
    Jak mawiał mój Pan Profesor -"jak wiesz gdzie to znaleźć to prawie jak byś wiedział "3"-jednak prawie czyni wielka różnice co widać na załączonym przykładzie .

arni_poznań lubi to.
  18. arni_poznań

Docenione treści:
    1 429
    Miasto:
    PZ
    Zapomniałem dopisać troll internetowy :) nie wiem jak u Ciebie z kąpielami i nie sprawdzę ale widzę że szukasz zaczepki, nie odpowiadasz na pytania i potraktowałeś moje rady jako żart i niepotrzebne bicie piany. Admin nie zamknął tematu mimo iż został on wyczerpany a to jest zawsze powód zamknięcia tematu więc uważam że chyba trzeba będzie tutaj jeszcze trochę pospamować i poćwiczyć dowcip na naszym trollu i może wyłączą możliwość dodawania dalszych odpowiedzi a może nawet wykasują kilka stron tego jakże zacnego i potrzebnego tematu :)

Na Ciebie zawsze można liczyć Shreku ;) jednak wolę ogry niż trolle

19. Marek_S

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    Po co szanowni koledzy produkują ? nie ma sensu, posiadanie samochodu który nie jest użytkowany i od 9 lat olej nie wymieniany nie wspominając o innych elementach które podlegają naturalnemu starzeniu a jak o tym piszemy to się unosi , szanujmy się jako mechanicy ...

20. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 136
    Miasto:
    Wysoka
    Zresztą Pan Stasiu tu na forum też się już.... zużył. :D:p

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.