1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Renault Scenic II kostka R2 pod siedzeniem kierowcy

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika DyziekVW, 30-06 15.

1. DyziekVW

DyziekVW Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    326
    Miasto:
    Prudnik Opolskie
    Witam,
    Problem jest następujący- przegnita kostka pod fotelem kierowcy łącząca wiązke odpowiedzialną za sterowanie tylnymi szybami, hamulcem postojowym i pewnie czymś jeszcze.Jak zdazyłem sie zorientować- dość częsty przypadek w tych samochodach, zatkane odpływy na podszybiu, zalana podłoga ( jest podwójna) no i korozja- kostka zielona, kable poodpadały- mam już zdrową kostke wyciętą z innego samochodu- problem jest natomiast z ugnitymi przewodami- mam zdublowane kolory z wiązki -np. 2x szary z białym paskiem i kropkami, i teraz który gdzie-potrzebowałbym schemat tego fragmentu instalacji i rozpiske pinów co w kostce za co odpowiada- na początek chodzi mi o piny 12 i 18 po stronie kostki z zieloną zapinką-mam dwa szare przewody z białym paskiem z kostki i dwa takie same z wiązki- nie wiem który gdzie,a może akurat w tym wypadku pomyłka niczym nie grozi? Jakby ktoś mógł zajrzec na schemat lub podesłac go to byłbym wdzięczny :)
    To, co było dostepne w internecie już przejrzałem. Po stronie bez zapinki problem stanowią dwa przewody brązowe z białym paskiem oraz 2 zielone, po stronie z zapinka mam 2 szare z białym paskiem do rozpracowania-reszta ogarnięta.Szare przewody z pinów 12 i 18 oznaczylem na zdjeciu czerwoną termokurczką- potrzebuje jakiś schemat aby przedzwonić wiązke gdzie który powinien iść :)

z góry dzięki i pozdrawiam :)

2. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    715
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:

Załączone pliki:

Ostatnio edytowano: 30-06 15
  3. DyziekVW

Docenione treści:
    326
    Miasto:
    Prudnik Opolskie
    To już widziałem , jednak nie jestem w stanie po tym dojść co i jak :)

4. nickel

nickel Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    195
    Miasto:
    WLKP
    jedyna opcja ktura ja zawsze stosuje to stawiam kilka piw obok i schemat i sprawdzam według schematu poczatek i koniec przewodu ,zajmuje to wiele czasu ale mam pewnosc ze jest ok.

5. skoczekas89

skoczekas89 Nowy

Docenione treści:
    0
    witam,

czy mozecie wrzucic schemat elektryczny polaczen w kostce R2 ?

6. odenwald

odenwald Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    poznan
    witam, rowniez rozsypała mi sie kostaka R2,bardzo prosze czy ktos ma schemat??

7. nickel

Docenione treści:
    195
    Miasto:
    WLKP
    mam takie cos

Załączone pliki:

8. Rafal Paw

Rafal Paw Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdansk/UK
    Panowie,podciagne sie do tematu.Potrzebny opis kostki hamulca-piny i kolory.Z pogmatwanych dwóch schematów wiem które kable idą z R2,na moduł hamulca
    i czym sterują.Natomiast numery pinów pozostają tajemnicą.Chodzi tylko o kostke podłączoną do modułu.Dzięki za pomoc.

9. DyziekVW

Docenione treści:
    326
    Miasto:
    Prudnik Opolskie
    Jak poszukasz i poanalizujesz to wszystko jest w necie, jest gdzieś obrazek z pinologią i kolorami i osobny z opisami kolorów, trzeba sobie rozrysować na spokojnie schemacik. Podpowiem, że przewody które są zdublowane kolorystycznie (np . szary z białym paskiem) mają dodatkowe oznaczenia w postaci czarnych kropek i trzeba policzyć kropki ;)

10. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    715
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
  11. Rafal Paw

Rafal Paw Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdansk/UK
    Jestes wielki,dzięki

12. Rafal Paw

Rafal Paw Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdansk/UK
    To tylko moje bazgroły ale załącznik moze sie komus przydac.Jeszcze raz dzięki.Pozdro

Załączone pliki:

13. Rafal Paw

Rafal Paw Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdansk/UK
    Wracając do tematu panowie według schematu elektrycznego pomierzyłem wszystkie kabelki.Począwszy od wyposażenia przez nieistniejącą juz kostke r2 az do pinów na module hamulca.Wydaje mi sie ze wszystko podłączyłem zgodnie ze schematem, bo po pomiarach opisywałem kazdy kabelek na tasiemce i wszystko działa.Natomiast po chwili pojawa sie komunikat o sprawdzeniu hamulca.Autko z malutkim przebiegiem,lekko zalane kupiłem dosłowinie za grosiaki .Własciciel zostawił mi go na posesji więc tak naprawde to nie wiem czy błąd wyswietlał się wszesniej zanim rozsypała sie r2 przy szukaniu awarji szyby.Wydaje mi sie ze nie,ale trudno powiedziec. Proszę więc o wskazówki w następujących pytaniach.
    1.czy po prostu wszystko jest dobrze ale błąd jest zapamiętany i odłaczenie aku go nie resetuje?i trzeba sprzęt zakupic.
    2.czy rączką od ręcznego mozna tylko zaciągnąc ręczny, ale nie odpuscic. Natomiast puszczanie po przez sprzegło.
    Osobiscie mysle ze powinno się tez odpuszczac wajchą lub guzikiem po wyżej. Jesli tak to przypuszczam uszkodzenie 6 pinowego przekaznika w module hamulca.
    Dzięki.

Załączone pliki:

14. nickel

Docenione treści:
    195
    Miasto:
    WLKP
    musisz zahamowac i odhamowac dzwignią po lewej stronie,a jak jest ok to automatycznie sie zahamuje i odhamuje.

15. Rafal Paw

Rafal Paw Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdansk/UK
    Rozpracowałem punkt 2 z zaciąganiem i puszczaniem hamulca.Dzięki.Trzeba trzymac równoczesnie przycisk nad dzwignia.Zostaje jeszcze punkt 1 czyli czy jest taka mozliwosc ze same odpięcie aku nie kasuje starej usterki od hamulca,chyba ze byc moze wciąz usterka jest

Ostatnio edytowano: 29-12 16
  16. DyziekVW

Docenione treści:
    326
    Miasto:
    Prudnik Opolskie
    Odpięcie aku nic nie da, natomiast ten komunikat spotykam w 80% tych aut więc jeśli Cie on nie irytuje to bym odpuścił, hamulec postojowy działa poprawnie. Co ciekawe w aucie które robiłem (z powodu którego powstał ten watek) też zaczęło się od nie działających szyb :D

17. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    229
    Miasto:
    Olsztyn
    Clip by się przydał. Ten hamulec to dość skomplikowane urządzenie. Ma nawet w sobie czujnik pochylenia pojazdu i oparciu o niego dobiera siłę zaciągnięcia.

18. Rafal Paw

Rafal Paw Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdansk/UK
    Witam ponownie Panowie.Wracam do tematu bo kupiłem okazyjnie drugiego scenika również z usterką hamulca.Tym razem r2 jak nowa,natomiast modół tylko pyka.Błąd nie do usuniecia w Clipie.Wyswietla cos o braku zasilania do silniczka.Rozebrałem go i połączyłem na kródko i tez tylko pyka.Przypuszczam ze jest uszkodzony ze względu na w czesniej zabrudzone linki.Moje pytanie jest,czy moduł z innym part number będzie pasował (piecio dzwiowy) czy będzie trzeba przełozyc silniczek.8200522625 na nie wiadomo jaki jaki part nr.Niby jest napisane ze ma pasowac do 03-09 rok.Na ile w tym prawdy to nie wiem skoro numer seryjny sie różni..Zarówno czy mozna przetestowac na sucho bez podłączenia liniek.Dzięki i pozdro.

Ostatnio edytowano: 14-03 17
  19. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    229
    Miasto:
    Olsztyn
    Musi być zamontowany, bo mierzy siłę zaciągnięcia i nachylenie pojazdu.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. scenic ii bezpieczniki pod fotelem

,
  2. kostka pod fotelem kierowcy scenic ii

,
  3. schemat elektryczny wtyczki rezystora scenic II

,
  4. megane 2 kostka po siedzeniem kierowcy gdzie w pieta,
  5. szyba nie chce sie otworzyc scenic,
  6. schemat kostki R2 SCENIC