1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Renault Scenik II 2003 rok 1.9 dci

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika grudzia, 9-01 12.

1. grudzia

grudzia Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Dwa miesiące temu nabyłam to cudo :), przy dynamicznej jeździe troszkę dymił i dziwnie świstał. Rano przy temperaturze 0 stopni, ciężko zapał. Po miesiącu jazdy padła turbina, oddałam auto do warsztatu, turbinę zregenerowano, ale teraz przeokrutnie dymi, dalej ciężko odpala i na zimnym silniku jedzie jak maluch, nie ma kompletnie mocy. Jak się rozgrzeje jedzie lepiej.
  2. S-LINE

S-LINE Gość

sprawdzic przeplywomierz powietrza...
  3. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    warszawa
    autko było w warsztacie to po regeneracji turbiny jak nie jeżdzi dobrze powinni podpiąć pod kompa podpjąć przelewy i sprawdzić wtryski popatrzeć na parametry i tym pododobne:eek: i napowno znajdzie się przyczyna braku mocy pani renówki -pozdrawiam
  4. grudzia

grudzia Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Dziady w warsztacie umywają ręce, skasowali za regenerację turbiny i nic więcej im się nie chce robić:mad:. Mają piękną reklamę w internecie i nic po za tym.
  5. S-LINE

S-LINE Gość

normalka...prosze sprawdzic u innego mechanika to co napisalem z przedmowca...
  6. grudzia

grudzia Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Doradzono mi wyczyszczenie zaworu EGR, czy może mi ktoś powiedzieć gdzie się on znajduje w scenicu II rok 2003 1.9 dci. Może jakaś fotka :)
  7. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    warszawa
    sama pani tego nie ogarnie chyba że jest pani mocna z mechaniki to ustrojstwo łatwo znaleść jsr do ttgo podłączona stalowa rurka która pomuje spaliny między kolektorami ja dalej twierdzę ze lepiej na początku podpiąć kompa koszt znikomy a korzyści wielkie wiadomo za co się brać
  8. S-LINE

S-LINE Gość

doradzic to ja moge wszystko...pierwsza lepsza rzecza jest podpiecie sie po komputer i sprawdzenie "parametrow zyciowych" jezeli mechanik jest ogarniety to rozpracuje wszystko w 30 min i powie co dokladnie trzeba zrobic koszt takiej operacji czyli samej diagnozy to okolo 80zl-100zl maxymalnie...
  9. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    warszawa
  10. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    253
    Tak pomyślałem tylko nie wiem czy dobrze to nazwę,, czujnik ciśnienia egr,, lub zatkane wężyki bo w dti to dość częsta usterka i objawia się brakiem mocy i kopceniem.
  11. grudzia

grudzia Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Śliczne dzięki za fotkę, tylko że to nie ten silnik. Ja mam scenica II z 2003 roku, to ten w nowej budzie, a tam pod maską wszystko wygląda inaczej :)

Przeglądnełam już chyba cały internet i każdy kto miał takie objawy miał problem z EGR-em.

Pod komputer też już go podpięli, ale według porametrów wszystko jest w jak najlepszym porządku, a koszt we Wrocławiu takiego badania to 250 zł.:) . Nie mam już cierpliwości na gadki z mechanikami, więcej jestem w stanie sprawdzić to auto pisząc na forum z takimi ludźmi jak Wy.
  12. darektech

darektech Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Legnica
    podjedz do legnicy sprawdze ci wszystko za 150. jesli nie masz czym odczytac komputera to raczej nic nie zrobisz dopuki w parametry nie zalukasz
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. gdzie jest zawór egr w scenicu 1.9dci

,
  2. jak wyczyścić zawór egr w renault scenic

,
  3. czyszczenie przepływomierza scenic 1.9 dci

,
  4. zawór egr scenic 1.9 dci czyszczenie,
  5. renault scenic ii 1.9 dci zawór egr,
  6. 1.9 dci zawór egr,
  7. wymiana zaworu egr scenic ii,