1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Rodzinne autko, 7 osobowe

Dyskusja w 'Zakup samochodu' rozpoczęta przez użytkownika Adrian2, 15-02 13.

1. Wojtek1991

Wojtek1991 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Gorzów/Poznań
    Aaaa, racja zafirki też spoko, polecam

2. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    344
    Miasto:
    Szczecin
    Polecam polskie z Poznania Cady max.

3. JB9999

JB9999 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Krasnik Lub - Frankfur a/M
    Mam Fiata ( bus ducato ) co do awaryjnosci i kosztow - nigdy wiecej tego nie chce ! Mialem Galaxy 2.3 -zero miejsca na bagaz. Autko OK1. Mam Chryslera Grand-Voyager. Oprocz rodziny to jeszcze i tesciowa sie zmiesci.:p. Auto naprawde wygodne

4. JB9999

JB9999 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    piszac rodziny mialem na mysli 7 osob ( tesciowa w bagazniku ):p:p:p

5. Wojtek1991

Wojtek1991 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Gorzów/Poznań
    hahahah właśnie tak myślałem, że miejsce teściowej w bagażniku ;)

6. JB9999

JB9999 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Do eauto - o ile miewacie tez 2,5 l to chyba bedziemy kiedys razem robic interesy bo na pewno cos ni sie przyda z czesci i porad .Daj mi jakies swoje namiary. ja mam Grand tego z VM silnikiem

7. arturfr

arturfr Nowy

Docenione treści:
    0
    polecam SsangYong Rodius XDI bardzo wygodny i bezpieczny

8. Wojtek1991

Wojtek1991 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Gorzów/Poznań
    a jak z awaryjnością tego rodiusa? Bo wartość to wiem, że leci na łeb na szyję...

9. arturfr

arturfr Nowy

Docenione treści:
    0
    jezdze juz 7 lat miedzy Francja i polska co najmniej 3 razy w roku poza normalnymi przegladami nic w nim nie robilem

10. Wojtek1991

Wojtek1991 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Gorzów/Poznań
    nieźle....

11. Wolf

Wolf Nowy

Docenione treści:
    0
    Ja polecam toyotkę corolla verso (7 osobowa), bardzo piękny samochód. Mogę też powiedzieć ładnie na trasie się zbiera przy wyprzedzaniu.

12. JB9999

JB9999 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Nie sadzisz ze WERSO jak na 7 osobowe autko to troche za male ? a co z bagaami ? Jedzie sobie rodzinka na wczasy z malym dzieckiem wiec trzeba wziasc trz i wozek no i bagaze ! Jako Toyota to super auto ale to ma byc dla SIEDMIU osob ! Galaxy,Sharan i Alhambra jest tez 7 osobowa i eiem ze te 2 ostatnie siedzenia sa oparte prawie o tylna szybe a co z bagazami ?Szkoda tylko ze to sie nazywa 7 osobowe i lksztuje za to exstra

13. Wojtek1991

Wojtek1991 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Gorzów/Poznań
    JB9999 chyba zbyt krytycznie oceniasz Verso...

14. JB9999

JB9999 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Przepraszam cie Wojtek 1991 ale od tamtej pory nie mialem dostepu do internetu dlatego odpisuje dopiero terazx . a wiec nie chce tu krytykowac werso ale jezdzilem roznymi aqutkami po pare tys km. jak to sie mowi za jednym strzalem i wiem cos na temat wygody a biore tu pod uwage nie tylko kierowce ale tak ze i komfort tych pozostalych 7 osob

przepraszam ! 6 osob

15. milamini

milamini Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa powiatowa
    Witam- powiedzcie czy silnik 1,6 105 KM dla Zafiry 2006 benz/gaz to nie jest za mały? Nastawiałam się na kupno VW Tourana jakiegoś ale wyskoczyła mi akurat taka zafira. Koszty espoatacji i obsługi muszą być minimalne oczywiście ;) i tak się zastanawiam czy Taka Zafira jest warta uwagi. Ma 150 tys teoretycznie, mam teraz Agilke z 2002 i 142tys przejechane i robiony już rozrząd, wahacze, aktualnie stoi na "drobne" czujnik rozrządu, lambdę na silniku i przepustnicę. Koszty napraw Opla wcale nie są małe mimo usilnych chęci i upustów. Oczywiście wiadomo -co kto jak sobie przelicza na siebie. No ale suma sumarum- 1,6 mało co widać na rynku w Zafirach i to jeszcze te 105. Czy ktoś coś wie nt? 7 osób raczej nie przewiduję wozic

16. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    a gdzie chcesz tym autem jeździć? wg mnie 105 KM spokojnie wystarczy na spokojna jazdę

17. milamini

milamini Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa powiatowa
    W zasadzie po W-wie i czasami po kraju, juz wyroślismy z glupawek, mamy do kogo wracać, więc corveta nam niepotrzebna ;), ale nie żeby zaraz być zawalidrogą. Ma to być autko głównie małoawaryjne i nie zżerające koszty napraw- zamienniki i dostępność gratów. Na Agili się ostro nacięliśmy bo to jakiś cud na kiju a to wahacze krótsze niż "normalnie", a to w 4 letniej lampę potłukłam i brak zamiennika i tylko nówka w serwisie za straszną kasę. Takie bzdety mnie dobijają wkurzająco. Muszę się spokojnie zapakować na wakacje a jak się uda 4 ludki, 3 psy i trumny na dach nie zakładać to będzie cudnie. W cordobę vario na wakacje nie daję rady bez trumienki ;) Agila na wakacje nie jeździ z przyczyn rozmiarowych. Nie wiem jakie duże kufry zafirki mają- ale jakąś na ulicy wypatrzę :) Turana juz oblukałam na parkingu i też mi pasi- ale ważniejsze dla mnie sa prametry techniczne w stosunku do ceny, gabaryt a reszta czyli wygląd i plastiki to pikuś (byle klamki od razu nie odpadły, a i od cordoby na pewno są lepsze)a finanse jak każdy wie- wazna sprawa. A- no i klima w dzisiejszym klimacie robi niezbędna. Mnie koraliki swarowskiego nie kręcą- ma być rozsądnie po prostu.

18. DD83

DD83 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wałbrzych
  19. Hq-Aero-Dynamic_pl

Hq-Aero-Dynamic_pl Początkujący

Docenione treści:
    0
    Stawiam go na równi z Fordem galaxy w kwestii Vanów,chociaż nie wiem czy przypadkiem pod względem awaryjności Opel Zafira z lpg nie będzie lepszym rozwiązaniem.

20. norbi331

norbi331 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Heidelberg
    witam.czytam i widze ze wielu mowi o multiwanie ale bez przekonania bo raczej go nie znaja.jezdze takim dieselkiem po miescie pali mniej niz niejedna osobowka 7,5l ,na trasie do 140 do 8-8,5l chwale autko bo nie ma dla niego konkurencji.silnik 128kw tz. 180 ps 2,5 tdi nie posiada paska rozrzadu ani lancucha wszystko funkcjonuje na zebatkach.auto bez zarzutu polecam wszystkim