1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Rodzinne kombi lub suv.

Dyskusja w 'Zakup samochodu' rozpoczęta przez użytkownika remikrmk, 8-02 17.

1. remikrmk

remikrmk Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Cześć.

Powoli zaczynam dojrzewać do zmiany swojego samochodu, jakim jest Seat Toledo 1.9 Tdi (110KM) z 2000r. Jest to mój pierwszy i jak na razie jedyny samochód. Mam go już od 9 lat i zaczynają mu dolegać choroby wieku dojrzałego Samochód generalnie jest świetny, praktycznie niezawodny i wygodny ale doszliśmy razem z żoną do przeświadczenia, że chcemy w końcu wymienić go na coś nowszego i trochę bardziej praktycznym bagażnikiem bo ten ma mały otwór załadunkowy, choć sam w sobie jest bardzo pojemny. Z mechanicznego punktu widzenia miałem tylko dwie awarie przez ten czas, jakimi była wymiana zepsutego alternatora i jakiegoś czujnika od silnika, który uziemił mnie na trasie. Do tego trochę problemów z wilgocią, elektryką szyb, alarmem, zamkami. Nic poważnego, samochód do, którego leje się diesla i się po prostu jeździ. Tyle jeśli chodzi o to czym obecnie jeżdżę .

Mamy jedno dziecko, drugie w planach więc kombi jak najbardziej wskazane a jeśli chodzi o Suva to już wizualne upodobania żony. Rocznie nie jeżdżę dużo, przez 9 lat przejechałem 80tys z czego ponad połowa to długie trasy urlopowe po Polsce i Europie. Myślę, że 10 tys rocznie nigdy nie przekroczyłem choć dokładnie tego nie sprawdzałem nigdy. Większość tras to drogi pomiędzy miastami, ponad 100km jednorazowo. Po mieście jeżdżę stosunkowo mało, jeden, dwa razy w tygodniu na zakupy.

Zależy nam na tym aby samochód był jak najmniej awaryjny, trwały i tani w eksploatacji, kupujemy go z myślą o ok. 8-10 latach użytkowania. Rzeczą oczywistą jest Nasza chęć posiadania auta jak najmłodszego i z niskim przebiegiem ale z drugiej strony w używanych autach nie patrzy się na rocznik ale na stan. Jeśli chodzi o silnik to dobrze by było aby nie ustępował osiągom 1.9Tdi, które mnie zadowalają i pozwalają na dynamiczną i bezpieczną jazdę. Co do konkretnych modeli i marek samochodów nie mamy żadnych preferencji ani uprzedzeń.

Po dziewięciu latach jazdy dobrze wyposażonym Seatem mam krótką listę rzeczy w jakie chciałbym aby był wyposażony nowy nabytek:
    -tempomat
    -elektryczne szyby przód i tył
    -elektryczne lusterka
    -automatyczna klimatyzacja
    -dobre nagłośnienie
    - brak skórzanej tapicerki

Nasz budżet to ok. 40000 PLN. Doradzicie?

remik

Ostatnio edytowano: 8-02 17
  2. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    186
    Miasto:
    Olsztyn
    Za taką kwotę piękny Espace IV, zerknij ;)

3. brum brum

brum brum Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    daleko
    Wiesz, mysle, ze na poczatek mozesz sobie troche bardziej sprecyzowac co bys chciał, bo za taka kwote mozesz naprawde przebierac w ofertach i ciezko Ci bedzie sie zdecydowac co wybrac. Ogólnie (moim zdaniem) suvy sa kompletnie bez sensu, bo szczeze ani to terenówka ani super komfortowy pozeracz kilometrów, zwykły kloc, który czasem załącza naped 4 na 4... , jedyna zaleta w tym przypadku moze byc pojemnosc i ja osobiscie juz wolałbym np, audi allroad lub volvo cx ale to tylko moja opinia. Co do kombiaków to cóz. typowo rodzinny wóz i mysle, ze tu mozesz szukac bo w okolicach 40k mozna kupic fajne auto na lata np 5 czy 6 letnia Octavie całkiem fajnie wyposazona lub KIA ceed czy Hyundai i40 w podobnym roczniku, a te auta juz na pewno sa od kilku ładnych lat na poziomie europejskim. Jesli natomiast bedziesz chciał cos z wyzszej półki jak Audi, BMW, czy Toyota to troszke starsze rocznikowo beda. Tak jak na poczatku pisałem bardzo ciezko doradzic jesli jeszcze sam nie masz nic na mysli, bo jesli chodzi o te udogodnienia które napisałes to praktycznie kazde auto w tej kwocie bedzie to miało. Co do silników Jezeli nawet nie robisz wiele Km ale głównie trasy to Diesel, bo jednak benzynki w nowszych autach po downsizingu za małe na kombii chyba ze cos ok 2 litrów lub z turbo. No i ogólnie mysle, ze z nowszym autem jakie by nie było mozesz miec troche wiecej problemów niz z obecym Toledo bo niestety (normy spalania, wydajniejsze technologie, itd) ale awarie sie zdarzaja i trezba z tym zyc, awybierajac pamietaj aby patrezc jak najwiecej na stan auta.

4. remikrmk

remikrmk Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Dejot - Espace odpada. Tak dużego auta nie potrzebuję, to jest siedmioosobowy autobus.

brum brum - co do suva to tylko kwestia gustu mojej żony. Obiecałem jej, że również zerknę na tego typu auta ale po pobieżnej lekturze jestem skłonny przychylić się do Twojego zdania. W tym budżecie i tak nic ciekawego w tym segmencie nie znajdę. Skupię się na kombi, często wyjeżdżamy na różne wycieczki, więc to będzie najrozsądniejszy wybór. Zastanawiam się tylko nad jedną sprawą, mianowicie przewożeniem rowerów na bagażniku umieszczanym na haku z tyłu - taki obecnie posiadam - czy będzie to kompatybilne z otwieraną tylną klapą? Ale tym zajmę się później, ew. zmienię bagażnik rowerowy :)

Co do konkretów. Nie znam się za bardzo na samochodach, seata kupiłem bo został mi polecony i na tym moje zainteresowanie się skończyło bo okazało się, że moje auto jest niemal bezawaryjne i nie myślałem o jego zmianie. Tzn. lubię motoryzację jak każdy facet ale bez fascynacji. Nie jestem na bieżąco z tym co w danym przedziale cenowym jest na topie itp. Dlatego zwróciłem się o pomoc do bardziej doświadczonych. Przeglądnąłem trochę ogłoszeń, poczytałem trochę opinii i na chwilę obecną poniższe auta mnie zainteresowały (wszystko w kombi):

*Citroen C5 2.0 16v Benzyna 2009 ~30000pln (+gaz)
    *Citroen C5 2.0 HDI 2012-2013 ~35000/40000pln
    *Renault Megane 2013/2014 ~30000-40000pln
    *Hyundai i40
    *Opel Astra J 2011/2012 ~35000/40000pln
    * Volvo V70
    *Seat Exeo 2.0TDI 2011 ~36000/40000pln

Czy to dobry kierunek poszukiwań?

Mercedes, BMW, Audi - gdy będzie mnie stać na nowe to się skuszę ale używanych nie chcę bo wiem jakie są koszta ich użytkowania :)

Ostatnio edytowano: 8-02 17
  5. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 161
    Miasto:
    Wysoka
    Mój typ to Hyundai i Volvo.:)

6. remikrmk

remikrmk Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    A jakieś argumenty za nimi? Napisz chociaż jakie silniki brać pod uwagę.
    Co do Volvo to V50 raczej odpada, przejrzałem jego dane techniczne i 435l bagażnika w kombiaku to malutko, teraz mam 500l... Ew. V70.

7. brum brum

brum brum Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    daleko
    Co do Mercedesów, Bawarek czy Audi to koszta sa owszem troche wieksze tylko wiesz, ze kupujac auto nowe zaraz po opuszczeniu salonu tracisz jakies 15 do 20%, a przy cenach tych samochodów to juz jakies nascie badz dziesiat tysiecy(to tez tylko moja opinia) no ale cos za cos, miałem przyjemnosc jezdzenia kazdym z nich czy to w212, BMW5 czy A6 i jednak komfort, jakosc wykonczenia czy prowadzenie auta to jest poziom wyzej ale i cenowo wiemy jak to wyglada, mniejsza z tym. Z tych aut które wymieniłes wyzej to tak jak juz wczesniej pisałem polecałbym i40, naprawde koreańczycy w ostatnich 10 latach zrobili olbrzymi postep i auta wcale nie sa gorsze od europejskich a czesto lepeiej wyposazone i (przynajmniej dla mnie) całkiem ładne dla oka. Do tego diesle 1.7crdi to całkiem niezłe i dopracowane konstrukcje do tego ekonomiczne i z rozrzadem na raczej trwałym łańcuchu, a jesli mówisz, ze robisz dłuzsze trasy to i z Dpfem nie powinno byc problemów, a nawet w przypadku potencjalnej awarii to koszty tez raczej Ciebie nie zjedza, a i ogólna eksploatacja w miare ekonomiczna. Co do benzyn, jesli chcesz to raczej 2.0, bo 1.6 troszke za słabe na auto takich gabarytów.(i to tez w miare trwała i prosta jednostka). Za francuzami nie przepadam i nie twierdze, ze sa złe tylko po prostu nie w moim guscie i typie:). Natomiast Volvo v70 tez całkiem fajne ale tu jesli chodzi o utrzymanie czy awarie to z kosztami raczej na półce BMW czy Mercedesa. O reszcie nie bede sie rozpisywał, a jakby Ci cos wpadło innego do głowy to pisz koledzy pewnie doradzą:)

8. remikrmk

remikrmk Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Rozglądnąłem się trochę, przymierzyłem do kilku aut. Dużo czytałem też w sieci ale ciągle zbieram informacje.
    Jeśli chodzi o aspekty wizualne to zdecydowanie Naszym faworytem został Peugeot 508sw. Cenowo bliżej mu do 50.000 ale ze spokojem możemy poczekać i kupić go nieco taniej. Jeśli możecie napisać mi o swich doświadczeniach, podzielić się wiedzą na temat tych aut to będę wdzięczny. Silnik benzyna, ew. benzyna plus gaz.
    Drugim autem, które mocno przypadło nam do gustu to Citroen C5. Sporo tańszy od w/w i to jego główna zaleta :) Wadą jest mało egzemplarzy na rynku z silnikiem benzynowym. Chciałbym założyć Lpg. Na co uważać w tych autach?

9. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    99
    Miasto:
    Gdańsk
    peugeot 5008 2.0 hdi.

10. remikrmk

remikrmk Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    I co dalej z tym autem Zimoon? Nie napisałeś dlaczego tak, dlaczego nie. Jakieś argumenty? Przy moich przebiegach skłaniam się ku benzynie + gaz, nowoczesne diesle będą miały problem a raczej ja z nimi...