1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Słupek A

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Marek_S, 11-11 16.

1. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    Mam na oku auto ale ... koło wpadło aż wahacz się pokrzywił , wahacz wymieniono ale koło walnęło w słupek i trochę drzwi się ciężko zamykają . Na co zwrócić jeszcze uwagę ? co mogło polecieć jeszcze ? podobno prosto jeździ .

2. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Oponą pogiął słupek????????????
    Masz jakieś foty całości? Sprawdź czy błotnik nie był wymieniany i czy nadkole u góry nie robione na szybcika!

3. Marek_S

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    840689483_28_1080x720_30-v6-benzyna-okazja-_rev001.jpg 840689483_8_1080x720_30-v6-benzyna-okazja-_rev001.jpg 840689483_3_1080x720_30-v6-benzyna-okazja-osobowe_rev001.jpg 840689483_18_1080x720_30-v6-benzyna-okazja-_rev001.jpg 840689483_28_1080x720_30-v6-benzyna-okazja-_rev001.jpg 840689483_8_1080x720_30-v6-benzyna-okazja-_rev001.jpg 840689483_3_1080x720_30-v6-benzyna-okazja-osobowe_rev001.jpg 840689483_18_1080x720_30-v6-benzyna-okazja-_rev001.jpg Mogę mieć .

Ostatnio edytowano: 11-11 16
  4. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Tyle w Wawie widziałem już wyrwanych na ulicach wahaczy i zawiechy przedniej ale nie widziałem by komuś wyrządziło to wielką krzywdę tak by pogiąć grodź i wypchnąć słupek! Guma opony jednak amortyzuje.

5. Marek_S

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    Masz fotki ale nie wiem czy go będę kupował, napinacze pasów wywaliło .

6. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Błotnik krzywo siedzi. To nie wina słupka. Słupek na pewno będzie ok bo to za gruba blacha by to tak sobie oponką pogiąć. Zwalać błotnik, sprawdzić nadkole i punty montażowe rogu zderzaka i błotnika (tam może być pogięte lekko), poprawić, spasować i będzie hulał. Góra nadkola też do poprawki. Błotnik ściągnął się w dół dlatego jest szpara między maską a błotnikiem i dlatego nachodzi na drzwi. Przekosił się tylko wiesz co? Trochę to dziwne że w dół :) bo przecież gdyby opona z urwanym wahaczem waliła w górę to by wypchnęła nadkole w górę a nie w dół. To jedyna dziwna rzecz.

Drugie foto z góry! To jest lewa strona wozu czy foto odwrócone w jakimś programie?
    Nie widzę napisów na oponie by to ocenić bo jeśli to lewa strona to czy oby tam było tylko wyrwanie wahacza a nie dzwonek?
    Moim zdaniem przy utracie prawego koła auto i tak stało by jeszcze na tyle wysoko by lewa strona auta nie wypchnęła zderzakiem lewego błotniaka a tu są przesunięte oba no chyba że przyrąbał tak że pas przedni to pchnął.

Ostatnio edytowano: 11-11 16
  7. Marek_S

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    To co opisali to że wymienili wahacz i kolumnę ( siłownik ) podobno jeździ prosto . fotek na razie więcej nie mam

8. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Może to przypadek że i lewą stronę wypchnęło. Trzeba by było zerknąć na pas przedni by to wszystko cenić bo zderzak, błotniki i maska wcale nie muszą być od tego auta już. Mi to wygląda identycznie tak jak by się delikatnie schował pod jakąś naczepę :) przodem. Uderzenie w przód z góry. Dziwi mnie dobry stan prawego rogu zderzaka na spodzie no i co poobijało błotnik z zewnątrz na górze i drzwi lewe przód?

9. Marek_S

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    ponoć wpadł do dziury i się otarł naprawa ze 3 tysi pewnie bo ja nie jestem blacharz .

10. kobra

kobra Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    114
    Miasto:
    Bielsko-B
    A nie przesunęło całej kołyski ?
    Jak dla mnie wygląda jakby całe uderzenie poszło dołem

11. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    On jest od właściciela który zamontował we własnym zakresie wahacz i postawił go na kołach czy już od pośrednika który odpuścił? Bo jeśli od tego drugiego to ty też odpuść. Handlarze mający znajomości tak łatwo nie popuszczą a zazwyczaj większość handlarzy ma układy z blacharzami i lakiernikami. Bez oględzin podłużnic, nadkol, pasa przedniego i kilku innych nie ma sensu gdybać bo po fotkach widać że dla blacharza tam dużo roboty nie ma ale to tylko wniosek z fotek. Różnica w szczelinach między drzwiami a błotnikiem jest znikoma. Miejsca montażowe błotników przednich (te od góry i te przy zderzaku) są bardzo, bardzo miękkie. Inaczej ma się sprawa nadkola. Wyklepać to by wrócił błotnik na miejsce nie jest ciężko ale pod warunkiem że pas przedni cały! Tyle z góry a z dołu to trzeba zobaczyć tak jak mówi kolega i sądzę że tam też może być problem.

12. Marek_S

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    Nie mam pojęcia . Auto jest 600 km ode mnie .

13. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    A gdzie stoi? Może ktoś z forum mieszka blisko ... Tyle że to nie "Polak" bo naklejki rejestracyjnej nie widać.

14. Marek_S

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    Francuz ale .... jak pisałem jedyny C6 w benzynie reszta to V6 diesle . Sam nie wiem bo wszystko można zrobić ale kwestia opłacalności .

15. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 168
    Miasto:
    Wysoka
    Marku, spróbuj wejść do innej rzeki... :)

16. mar.wo

mar.wo Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    168
    Miasto:
    Racibórz
    Adres strony:
    Cześć Marek
    bez oglądania na żywo - odpuść. Wszystko da się zrobić to fakt ale często ani nie warto ani się nie opłaci. Nie śpiesz się, zarzuć sieć i czekaj znaczy serfuj po ogłoszeniach a na pewno znajdziesz. Z doświadczenia wiem, że to może trwać nawet do kilku miesięcy ale warto poczekać. Trzymam kciuki za udane "polowanie".

17. Marek_S

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    Aż takiego parcia nie mam na nowe stare auto w końcu mam czym jeździć a okazje hmmm C6 w benzynie nie ma praktycznie a diesli nie lubię . Oczywiście docelowo LPG . pewnie zeżre więcej niż C5 :D:D ale byłby jedyny w okolicy ....

18. maxsslko

maxsslko Gaduła

Docenione treści:
    292
    Diesel bylby cudowny, ma jedno ale. V6 w dieslu od PSA zostalo tak fartownie skonstruowane ze wadzili to do range rovera, efekt jest taki ze 80% range z uszkodzonym motorem ma pekniety wał. A słupek kosztuje 20k. Tego diesla mozna polubic ale jezdzic tykajaca bomba to ja bym nie chcial. I tylko z tego wzgledu tego diesla trzeba sobie darowac.

19. Marek_S

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    Ja z założenia nie lubię diesla ... no tak mam . A o wałach wiem coś sp....

20. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 168
    Miasto:
    Wysoka
    Zgadza się - diesel to sama nie wiem dlaczego pracuje skoro iskry nie potrzebuje a wały na co dzień wszędzie robią, że aż nie dobrze się robi... :(:p