1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

SCENIC 1.9 DCI TURBINA 2001r

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika makabi, 25-03 11.

1. makabi

makabi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    WLKP
    WITAM, SPRAWA DOTYCZY PRAWDOPODOBNIE TURBINY. MOJA ŻONA WRÓCIŁA RENIĄ Z ZAKOPCA I COŚ DZIWNIE GWIZDAŁ SILNIK.POJAWIŁA SIĘ CZERWONA KONTROLKA STOP .SPRAWDZIŁEM OIL BYŁO BARDZO MAŁO.DOLALEM I NADAL GWIZDA SILNIK. SPALA OIL BO CIĄGLE MUSZĘ DOLEWAĆ! NIE ZAWSZE ALE BARDZO CZĘSTO PO URUCHOMIENIU AUTA B A R D Z O ! ! ! DYMI !!!!!!!!!!! JEST SŁABY I NIEMA "DUCHA" CZY TURBO PADŁO? CO ROBIĆ DALEJ?
  2. darektech

darektech Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Legnica
    musisz sprawdzic co sie zepsulo i miec pewnosc sprawdz czy nie ma oleju i intercolerku
  3. Rys00

Rys00 Boss regionalny

Docenione treści:
    10
    sprawdzenie na szybko to sciagnij wąż gumowy z turbiny i sprawdż luz na wirniku łopatki gora/dół i przód/tył i jak darektech napisał sprawdź w intercolerze,jesli bedzie olej i bedą luzy turbinka do wymiany lub naprawy
  4. makabi

makabi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    WLKP
    :( Witam kolegów,dziękuje za rady ale postanowiłem zbadać Renię na kompie i wyskoczyły następujące komunikaty P1814-zawór EGR oraz P182A -napięcie akumulatora niby skasowano mi ten błąd a TURBINA Gwizda jak w samolocie!:mad:
  5. Rys00

Rys00 Boss regionalny

Docenione treści:
    10
    luz na łozyskach,wymien lub zregeneruj bo jak sie rozsypie narobi ci bałaganu
  6. dandi1969

dandi1969 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radom
    Mialem taki przypadek rok temu, znajomy jadac na trasie taka laguna doznal identycznych obiaw tylko u niego od razu auto dymilo oraz co kilka km trasy dolewal oleju aby sie dotoczyc do jakiegos miejsca (parking, stacja) auto nie mialo mocy. I okazalo sie ze to turbina. Masz podobne objawy tylko ze u ciebie jescze calkowicie sie nie popsula. Musisz ja naprawic a ponadto usunąc usterke która mogla spowodowac uszkodzenie turbiny( nie koniecznie, mogla sie zwyczajnie wypracowac i nie uszkodzila sie z jakiejs tam winy innego elementu co podkreslaja sprzedawcy turbin i ich regerenatorzy)
  7. arni_warbus

arni_warbus Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    666
    Miasto:
    PZ
    no lepiej naprawić teraz turbine niż czekać do ostatniej chwili, bo teraz będzie taniej i bezpieczniej dla silnika
  8. makabi

makabi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    WLKP
    Witam,wymieniłem oil,filtry oraz mechanik wyczyścił zawór EGR (faktycznie sam nagar a auto było eksploatowane na paliwie bardzo dobrej jakości) po tym zabiegu było lepiej,dzisiaj auto pracowało na postoju około 40 min gdy próbowałem ruszyć dynamicznie renia weszła na maxymalne obroty!!! objawy takie jak bym nacisnął pedał gazu do dechy. z wydechu biały śmierdzący dym.wyłączenie kluczyka nic nie dało po odczekaniu około 20 min zapalił bez problemu lecz zauważyłem spadek poziomu oleju.Co się dzieje z tym SAMOCHODEM?
  9. arni_warbus

arni_warbus Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    666
    Miasto:
    PZ
    nie wiem jak na to sie mówi w osobówkach ale w autobusach mówi się że się silnik wścieknął tak się dzieje jak silnik zaczyna pobierać sobie olej z miski olejowej i go pali
  10. tomaszek1305

tomaszek1305 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Turbina do naprawy. Wymontuj i oddaj do regeneracji.
  11. makabi

makabi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    WLKP
    Okazało się że silnik" się rozbiegał" mechanik musiał sprawdzić czy nie obrócił się na panewkach (zdjęcie miski olejowej).Turbina miała uszkodzone łopatki. Ponownie wymiana oleju,filtrów,czyszczenie węży,regeneracja turbiny całkowity koszt zabiegu 1900 zł.Dzisiaj jadę w taką 200km traskę mam nadzieje ,że będzie OK:)
  12. richi9

richi9 Uczestnik

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Kraków
    Jak juz silnik sam rozkreca sie na takie obroty to juz tylko turbo. Prawdopodobnie wirnik pękł i olej szedł na silnik i sam sie napedzał... Nie wiem ile zużył wtedy oleju ale jak duzo to warto jeszcze kompreche zbadać bo mogło go przytrzec z powodu słabego smarowania.
  13. kiwaczek

kiwaczek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    dolny ślosk
    pytanko błod 1826 reno scenic 2001 poj.19 dci .obwód swiec uk ladu podgrzewania wstepnego .Swieczki sprawne! co szukac?
  14. qbaradom

qbaradom Uczestnik

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Radom
    Obwód czyli kabelki
  15. griszaelow

griszaelow Początkujący

Docenione treści:
    0
    mialem taki problem podczas jazdy zwlaszcza pod wzniesienie zapalala sie kontrolka swiec swiece po jakims czasie szlak trafil spadla moc rozkopalem zawor erg jak mi radzono ale to nie pomoglo wiec posunolem sie dalej i dostalem sie do czujnika przeplywu powietrza miedzy filtrem a kolektorem okazalo sie ze cala siatka i czujniki byly zanieczyszczone przemylem rozpuszczalnikiem przedmuchalem i po problemie turbina zaczela sie zalanczac a kontrolka pracuje prawidlowo radze to sprawdzic powodzenia
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. turbina scenic 1.9 dci

,
  2. renault scenic turbina

,
  3. czyszczenie turbiny 1.9 dci

,
  4. turbina 1.9 dci cena,
  5. renault scenic 1.9 dci 2001 opinie,
  6. scenic 1.9dci turbina,
  7. turbina do scenica 1 9 dci cena,