1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Schemat skrzynki z bespiecznikami Renault Espace IV

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika autko, 22-11 11.

1. autko

autko Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Witam,

Mam problem ze zlokalizowanie usterki w Renault Espace IV rocznik 2003 1.9 dCi Expresion
    wystąpił brak zasilania świateł cofania, dodatkowego światła stop i czujników cofania.
    Przed dobieraniem się do całego schematu elektrycznego chciałbym sprawdzić wszystkie bezpieczniki i przekaźniki niestety na pokrywie puszki od bezpieczników zlokalizowanej w komorze silnika nie ma żadnego schematu i nie mam pojęcia który bezpiecznik wyciągam!

Spedziłem właśnie 2 godziny z wójkiem Google i niestety ale nie udało mi sie odnaleźć takiego schematu.

Czy ktoś z was go może posiada? Lub może po objawach możecie stwierdzić że to raczej nie bedzie bezpiecznik tylko coś z instalacją....

Bedę wdzięczny za każdą podpowiedz a za schemat rozmieszczenia bezpieczników szczególnie.

2. bombel1985

bombel1985 Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Jugosławia :)
    No ale której skrzynki potrzebujesz
    bo jest ich tam parę

3. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    711
    Miasto:
    PZ
    bezpieczniki 4 i 6 po stronie pasażera
    espace.JPG espace 2.JPG

4. autko

autko Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    czyli jeżeli ten schemat jest z wersji UK to jest wewnętrzna skrzynka po stronie kierowcy w wersji Eur.
    A czy schemat skrzynki wewnątrz komory silnika, umiejscowionej za akumulatorem ktoś może posiada?

5. arni_poznań

Docenione treści:
    711
    Miasto:
    PZ
    prosze
    espace.JPG

6. autko

autko Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    bardzo dziękuje za pomoc

7. mscomp

mscomp Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    A czy może opis znajdujących się tam (komora silnika) przekaźników też koś ma?

8. kikan74

kikan74 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Barlinek
    Witam
    w wolnej chwili dodam ze w Espace IV są cztery skrzynki z bezpiecznikami których tez sie naszukalem gdy wysadziło mi bezpiecznik od nawiewu (zimą hehe) i ten nej ciężej znalezc i dostac sie do niego . wiec moze zaczne od skrzynki nr1 która znajduje sie pod denkiem małego schowka nad kierownicą ,tuż przy liczniku po stronie kierowcy. Kolejna skrzynka nr:2 jest ukryta pod denkiem sąsiedniego schowka przy liczniku po stronie pasażera. Skrzynka nr3 znajduje sie w komorze silnika gdzie kazdy chyba ją znajdzie i widział ,lecz najciezej znalezc skrzynke nr 4 ,która znajduje sie w lewym rogu przedniej szyby po stronie kierowcy tuż pod maleńkim głośnikiem audio i w celu dostania sie tam trzeba zdjąc pokrywę lewego głośnika przy liczniku nastepnie zdjąc osłone (częśc tapicerki) słupka na łączeniu szyby czołowej z małą trójkątną i wreszcie dolna tapicerka kokpitu przy trójkątnej szybie (kształt takiego łuku-rogala) no i wtedy troszkę gimnastyki lub ktoś z małumi dłońmi i napewno dostaniemy sie tam z nowum sprawnym bezpiecznikiem (znajduje sie tam bezpiecznik nawiewu kabiny).Dodam tylko ze dzwoniąc do serwisy po tym jak bylem juz pod murem i pytając o koszt lokalizacji i wymiany bezpiecznika heh odpowiedziano mi ze w cene usługi wchodzi cena bezpiecznika (grosze jakies) lokalizacja usterki ,czyli tablicy =200 zł no i by tam sie dostac to niby muszą sciągnąc cału kokpit i tu koszt demontazu i ponownego złożenia = 1200zł tak wiec po 1 dniu poszukiwań i determinacji troszeczkę zaoszczędziłem . Pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos dzieki mojej przygodzie z brakiem nawiewu zaoszczedzi czas i pieniądze :)

9. arni_poznań

Docenione treści:
    711
    Miasto:
    PZ
    :eek: WTF

.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. renault espace iv bezpieczniki

,
  2. espace IV bezpieczniki