1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Serwis oszukał na Częściach

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Tomasz22334, 12-10 17.

1. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Witam, poproszę o ile się uda i co z tym zrobić. Mechanik wymienił w Punto II Sondę Lambda pierwszą i czujnik w dolocie powietrza, chyba się nazywa czujnik doładowania. Nie było by nic dziwnego tylko te dwie rzeczy jak zapewniał i podliczał miały być firmy Bosch. Za czujnik powietrza policzył 250zł i za sondę 250zł. Ale wsadził zamienniki. Wstawiam zdjęcia napisu na czujniku i zdjęcie kostki sondy. Czy może ktoś rozpoznać co to za firmy są i ile mogą kosztować? I co o tym sądzić bo moim zdaniem zapłaciłem za to 500zł a to są jakieś zamienniki warte połowę zapłaconej ceny a nie Bosch. Zostawić czy żądać wyjaśnień.

Załączone pliki:

• lambda.jpg
      lambda.jpg
      Rozmiar pliku:
      512,6 KB
      Wyświetleń:
      77
    • pow.jpg
      pow.jpg
      Rozmiar pliku:
      34,1 KB
      Wyświetleń:
      75
  2. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    289
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    No to nie ładnie... mam nadzieję że wszystkich jedna miara nie marzysz .
    Czujnik firmy abe., sonda nie mam pojęcia ale zakładam że pewnie engitech...

3. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Czy wie ktoś ile mogą kosztować te części bi za każdą zapłaciłem 250zł. Chciałbym wiedzieć ile na częściach przepłaciłem bo za robocizne to jeszcze osobno zapłaciłem.

4. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    289
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    Nie jestem za tym żeby poskładać komuś nogę ale takie wybryki odbijają się na całej branży i potem takie programy " będzie Pan zadowolony" ... podaj dane auta to pewnie ktoś się wypowie

Kris.79 lubi to.
  5. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Punto 1.2 16v 2002. Co z takim oszustwem zrobić. Bo to zostało zrobione nie u mechanika a w Serwisie Fiata. Tak, to był Serwis Fiata. Nie wyprze się Pan serwisant bo mam nagraną całą rozmowę telefoniczną że radzi mi wsadzić firmy Bosch jak chcę auto zostawić na co ja się zgadzam i potwierdził że będą części firmy Bosch. Myślę że pójdę z tym po gazetach regionalnych i opiszę sprawę w mediach. Ale dopiero po rozmowie z serwisem.

Ale czy na tą chwilę wie ktoś ile te dwie części mogą kosztować?

Ostatnio edytowano: 12-10 17
  6. WOODOO

WOODOO Bywalec

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    WWA
    Wez sobie poszukaj np. alledrogo i będziesz wiedział, lub zobacz tu https://e-katalog.intercars.com.pl/:D
    Ja to bym zażądał oczywiście zwrotu całej sumy (części, robocizna) i niech ci wymieni te części oczywiście na boscha za free:bored: ch...jograjca:meh: Zdecydowanie trzeba tępić takich ,,januszy,, biznesu!!!

Kris.79 i Misiek lubią to.
  7. pawel2296

pawel2296 Uczestnik

Docenione treści:
    10
    Przypuszczam że sonda ok 150, a czujnik 200. Ale lepiej bym poszedł do jakiegoś sklepu z częściami i po numerach bez problemu dojdą jakiej firmy i w jakiej cenie. Ciekaw jestem finału tej sprawy, jeśli możesz informuj nas na bieżąco tu na forum.

8. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 172
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    1/ Czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym, producent Autolog, nr części: AS4686 - cena detal 141,75
    2/ Sonda lambda - zrób zdjęcie całości bo podejrzewam, że może być to uniwersal z dorabianymi kablami.

Swoją drogą to sonda lambda z Boscha w detalu jest tańsza niż 250zł. Ładnie przycięli.

9. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Rzeczywiście Czujnik Autolog za niecałe 150zł. Sonda rzeczywiście wygląda jak porównywałem na zdjęciach to Engitech też za niecałe 150zł. Już nie liczę jako upust mają na częściach jako serwis. Ale jutro nie będę tam dzwonił ale pojadę porozmawiać. Ciekawe co powiedzą. Myślę że te części będą dobrze działać więc odpuszczę sobie wymus wymiany na to co powinno być czyli jak w umowie Bosch ale będą musieli zwrócić z bo dokładnie za te dwie rzeczy zapłaciłem odliczyć 150zł wymianę zapłaciłem 530zł a wychodzi na to że kosztują niecałe 300. Dokładnie to już nie chodzi o pieniądze ale o oszustwo wstawienia zamienników zamiast umówionego Boscha.

10. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    130
    Miasto:
    Pogorzela
    Rzecznik praw konsumenta - TAK ! TYLKO! Człowieku czy ty wiesz co oni zrobili? Za miesiąc jak sonda lub czujnik padnie to ci powiedzą " Panie ale my Boscha wsadzili"
    Wyje....li cie na siano i tyle!
    Jutro w auto i na ten serwis! Mówisz co i Jak! Jakie masz czujniki zamontowane . No i myślę że masz paragon lub fv. Podejrzewam że jak do nich zjedziesz to oddadzą siank....to co tam zostawiłeś. Tylko żebyś " jaj" nie zapomniał bo cie w koło palca owina i powiedzą że ty Boscha wymontowales i wsadziles inne:)

Kris.79 lubi to.
  11. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Najlepsze jest to że nawet nie dostałem żadnej faktury ani paragonu. Pieniądze schował do kieszeni. Może jutro to będzie moja karta przetargowa że jak nie zwróci mi pieniędzy to podam go do urzędu kontroli skarbowej.

Kris.79 lubi to.
  12. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    słodków
    serwis i nie dał f-vat? a nie robiłeś tego po upustach dogadując się z pracownikiem? bo aż się wierzyć nie chce, że nie dali dokumentu na naprawę.

kwiatekmaciek20 i Kris.79 lubią to.
  13. WOODOO

WOODOO Bywalec

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    WWA
    Jak tak to delikatnie mówiąc możesz go w pompona cmoknąc....:p:D chyba, że masz twarde dowody:shifty:

toomii76 lubi to.
  14. komar200

komar200 Bywalec

Docenione treści:
    107
    Miasto:
    grudziadz
    Teraz na połowie garaży jest napisane serwis.

toomii76 lubi to.
  15. Giemza

Giemza Uczestnik

Docenione treści:
    84
    Miasto:
    Lublin
    Prędzej w takim garażu by mu założyli to na co byli ugadani a nie taki bubel.
    Kto brał kase? Serwisant? Kierownik? Trzeba pójść do kogoś kto stoi wyżej nad nim i mu powiedzieć że albo lewizne robi albo jest to niezgodne z tym na co się umawiali i albo zwrot różnicy albo niech zakładają te części na które się umówili bez dodatkowych kosztów. No kurde ja jak coś robie czy w robocie czy w domu to zawsze jest dogadane co zakładamy w zależności od budżetu klienta i to co chce to ma czy lepsze czy gorsze to jego wybór.

Kris.79 i toomii76 lubią to.
  16. komar200

komar200 Bywalec

Docenione treści:
    107
    Miasto:
    grudziadz
    Po
    Po prostu takie coś mnie wku...ia pojechał bym nie tłumacząc niczego dał bym w mordę bo jak to wygląda czy tak naprawdę jest w serwisie reklama zajebista. Sorry za wyrażenie poprostu ciśnienie mi skacze.

17. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    130
    Miasto:
    Pogorzela
    Dokladnie tak jak kolega wyzej napisal. A jak nie to rzecznik praw konsumenta. Wiem po soboe jak klient ujowego paliwa zatankowal i filtry zapchac . Płacił właściciel stacji paliw jak za węgiel.... bo teraz w cenie

Ostatnio edytowano: 12-10 17
  18. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    No z tego co już wiem to to był sam właściciel serwisu, nie w jakimś garażu tylko normalny nie za bogaty serwis Fiata. Nie wziąłem żadnego dowodu naprawy bo jak to czasami bywa szczęśliwy klient że juz mu auto dobrze działa myśli już tylko aby wsiąść i jechać. A jakie dowody mam, no tylko nagraną rozmowę jak ustalamy jakie części będą wsadzone. Sam mówi i proponuje że Boscha wsadzi i ja potwierdzam że Boscha ma wsadzić. Dopowiedział jeszcze że żadnych zamiennikiów nie będzie wkładał. Myślę że to wystarczy jako dowód. Teraz tylko pytanie czy zostawić te zamienniki i zażądać zwrotu różnicy czy domagać się wymiany na to co miało być. Przecież nie powie mi, nie będzie udawał że mnie tu nie było i nic mi nie naprawiał.

19. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    słodków
    serwis Fiata, czy zakład serwisujący fiaty? bez f-vat lub paragonu to raczej im nie naskoczysz. zawsze mogą powiedzieć, że naprawa nie doszła do skutku.

Kris.79 lubi to.
  20. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Byłem tam z jeszcze jedną osobą która mi towarzyszyła. Była przy rozmowie że płaacę za części Boscha i była przy wydawaniu auta. Nie liczy się to jako świadek że naprawa była?