1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Serwis oszukał na Częściach

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Tomasz22334, 12-10 17.

1. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    słodków
    dogadaj się z nimi, a jak się nie da, to weź papugę i jak mu się uda, niech im z robi z dupy, jesień średniowiecza. jeśli było tak jak napisałeś, to jest zwykła kradzież. nie można tak sprawy zostawić.

Kris.79 lubi to.
  2. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    193
    Miasto:
    Lubliniec
    Art 286 par 1 KK. Oszustwo. Cena tu nie gra roli 1 gr czy 100 tys zł.
    Moze być jeszcze taka sytuacja, ze serwisant dostał do łapy markowe części a założył swoje. A te co dostał po godzinach zamontuje w swoim warsztaciku i zarobi

3. Giemza

Giemza Uczestnik

Docenione treści:
    84
    Miasto:
    Lublin

toomii76, samspec13 oraz WOODOO lubią to.
  4. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    375
    Miasto:
    europolonia
    To praktyki nagminne w naszym kochanym kraju. Bez rachunku za dużo nie zwojuje, ale obsmarować to pójdą na dziady.

5. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 172
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Byłeś?

6. piohol

piohol Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Kępno
    Bez rachunku, paragonu to im możesz. On powie, że nie pamięta ile zapłaciłeś a ty jak udowodnisz ile dałeś za usługę. Bez twardych dowodów sprawa nie trafi na wokandę sądową - Słowo przeciw słowu. Daruj sobie awantury, bo jeszcze sobie kłopotów narobisz jak wezwie niebieskich. A jeżeli liczysz na to, że pracownik będzie zeznawał przeciw pracodawcy to tylko licz a na pewno się doliczysz. Nauczka na przyszłość, bez faktury to nawet księdzu się nie ufa.

7. kolkoMB

kolkoMB Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    rzeszow
    u mnie ten czujnik kosztuje 100 zl

naturalnie z paragonem albo FV

8. Arnie67

Arnie67 Początkujący

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Świdnica
    Nic nowego, tak już w tym kraju jest. Jedynie na forach obsmarowac dziada. Droga prawna nie na wiele się zda. Przykro mi, że uderza to w nas wszystkich uczciwie zarabiających na chleb.

9. jurek1313

jurek1313 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    wólka
    serwis autoryzowany bmw w Wawie kilka lat temu znajomy zamówił kolektor do 3.0 d e 39 na wyastawie elegancki leży - koleżka że go kupuje , to wystawa nie możemy go sprzedać na jutro będzie nowy w pudełeczku srutututu, zaliczka auto na warsztat demontaż , na zajutrz rano do serwisu pudełeczko nie tanie leży czeka , odbiór i do warsztatu ... mechanior rozpakował pudełeczko i co ? i jajco w pudełeczku podruba bez znaczków bmw klapki to jakaś tragedia , do serwisu z fakturą i ... wydymali chłopa - to nie ich kolektor , nie rozpakował nie sprawdził - dziękuje dowidzenia

10. dzięcioł90

dzięcioł90 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Biecz
    I prawda lezy tylko w polowie. Jesli czlowieka oskarzy o to wszystko ma duze szanse. Raz ma swiadka a dwa to na to ze mu paragonu nie wydał tez ma dostac paragon. Zacznie sie kontrola i nie przyjemnosco a jak w polsce us zaczyna kontrolowac to i wielkie firmy bankrutuja i nie ma ze bylo legalnie tak ze nie piszcie ze bez paragonu nic nie zrobi. Jedynie gosc go moze zbywac ale jak to oprze sie o us i reszte to moze ten warsztat z torbami pojsc

11. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    176
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Jak narazie to narobił zadymy, opisal dziwną historię i milczy.

12. piohol

piohol Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Kępno
    A jakie ma "twarde" dowody? Sąd nawet nie spojrzy na wniosek procesowy jak nie będzie dokumentu. Skarbówka też oleje sprawę - co innego jakby nie chciał wydać paragonu lub rachunku. Świadek - usługodawca też będzie miał świadków. Jak ma kasę na prawników to może powalczyć tylko czy gra warta będzie świeczki a efekt może być mizerny.
    Może założyciel tematu odpowie czy kwestionuje jakość wykonanej usługi?
    Z tego co zrozumiałem to nie. Ceny części mogą znacznie się różnić. W niektórych firmach cena części w tzw. trybie serwisowym = cena części x 5.

Ostatnio edytowano: 14-10 17 o 21:18
  13. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Znalazłem czas aby napisać co wyszło. Pojechałem, po długiej dyskusji, niedopowiedzeniach, pewny za radą forumowiczów że sonda to zamiennik, po zaprzeczaniu przez serwisanta że z czujnikiem nie umawialiśmy się na Boscha tylko na dobry jakościowo zamiennik, wyszło tak że powiedział że mam podjechać autem i wymieni mi ten czujnik który wsadził na taki jaki miał być, przeprosił za to że wsadził inny bo taki mu sprzedał sklep i to miał być dobry jakościowo a okazało się jak sprawdził później był najtańszy. Niestety tu na forum panowie na pierwszej stronie rozpoznając po kostce lambdę że to zamiennik lub firma Engitech, a okazało się przeciwnie że zrobiłem z siebie "głupka" bo ta sonda to niestety okazała się być oryginałem Boscha i tak bo też sprawdzałem w sklepie i Bosch tak wybija swoje kostki bez napisu Bosch i tu niestety pomyliłem się i oskarżyłem o zamiennik sondy gdzie się okazało że nie miałem racji. Sonda jest Boschem choć do czujnika serwisant przyznał że nie jest taki jaki powinien być. Zaproponował podjechanie i wymianę czujnika na oryginalny Boscha bez dopłat ale z tego wszystkiego że w jego zakładzie wszcząłem niemiłą dyskusję, oskarżenia, bo posłuchałem tu panów którzy po zdjęciu kostki rozpoznali tani zamiennik i to była pomyłka wiem to na 100% bo mam już to potwierdzone że to Bosch z taką kostką i po numerach z sindy. Powiedziałem że za moje błędne pomówienie o oszustwo na sondzie nie chcę wymiany czujnika na inny i tyle. Wyszedłem. Pan mnie przeprosił za czujnik a ja za sondę. Koniec.

Ostatnio edytowano: 15-10 17 o 2:46
    Misiek lubi to.
  14. dzięcioł90

dzięcioł90 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Biecz
    No i mozna? mozna

15. piohol

piohol Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Kępno
    Od początku trzeba było rozmawiać to najlepsza forma rozwiązywania sporów. Teraz i wilk syty i owca cała.