1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Skrzynia biegów audi a3 (DUU)

Dyskusja w 'Układ napędowy' rozpoczęta przez użytkownika Krzyhu5, 14-11 17 o 20:44.

1. Krzyhu5

Krzyhu5 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Mam problem jak chcę wyrzucić wsteczny bieg to nie da rady go wyciągnąć na wyłączonym silniku
    A jak chce ruszyć z miejsca na 1 biegu to auto musi trochę się ruszyć (czyli wrzucam wsteczny )
    2bieg wchodzi tak na 2 razy (czuć stopniowe przełączenie)
    A jak dojeżdżam do skrzyżowania to jak zwalniam i wlączam sprzęgło to słychać terkotanie ,wycie tak jak w traktorze C-330
    Jak tu poradzić?

2. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    173
    Miasto:
    słodków i okolice
    zmienić skrzynię?

3. brum brum

brum brum Bywalec

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    daleko
    Ewentualnie zapnij tróję i tak możesz się przemieszczać:D, a i zrób sobie ręczny dobry żeby zawracać to i wsteczny będzie zbędny:):D
    Kolega wyżej zaproponował rozwiązanie...

4. Krzyhu5

Krzyhu5 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Podczas jazdy nic nie zgrzyta a czemu nie powiecie mi o np. Sprawdzeniu i smarowaniu wybieraka i sprawdzeniu stanu oleju bo mi po małej kropelce wycieka
    A kupiłem dopiero ten samochód.

5. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    173
    Miasto:
    słodków i okolice
    myślałem, że przed zadaniem pytania na forum, tak podstawowe rzeczy sprawdziłeś.

6. komar200

komar200 Bywalec

Docenione treści:
    110
    Miasto:
    grudziadz
    Na diagnozę do mechanika , prawdopodobnie skrzynia gruz.

7. mintaka

mintaka Początkujący

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Wejherowo
    Może wypadałoby powiedzieć -cześć ,dzień dobry, witam lub jakaś inna forma grzecznościowa. Nie dziwię się czasami mechanikom na forum ,że mają dość odpowiadania na pytania. Jak wchodzisz do sklepu albo do kogokolwiek to też nie mówisz dzień dobry? Trochi kultury -jak to mówi Ferdynand K. z popularnego serialu.

8. brum brum

brum brum Bywalec

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    daleko
    Aha sorry, wiesz na początek to możesz sprawdzić olej w skrzyni oraz skontrolować stan wybieraka....:).
    Nie rozumiem, zadajesz pytanie i masz pretensję, że odpowiedzieliśmy nie do końca tak jak sobie tego życzyłeś??... W takim razie po co to pytanie??
    Chyba, że to jakiś wewnętrzny monolog....

9. Krzyhu5

Krzyhu5 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Witam, czy olej oryginalny

VW G060726A2
    da się znaleźć na stacji benzynowej lub sklepie motoryzacyjnym , czy przez internet olej z przesyłką będzie tańszy niż w sklepie?

10. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Początkujący

Docenione treści:
    1
    Nie d...zyj japy, znaczy nie krzycz na stacji wątpię że dostaniesz a wręcz jestem pewien że nie dostaniesz a reszta to do podstawówki nauczyć się liczyć i będziesz wiedział czy w internacie czy w sklepie

11. brum brum

brum brum Bywalec

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    daleko
    Jest kilka aspektów do sprawdzenia, w każdym razie będzie od chu.... rachowania:D.
    Na stacji oryginalnej oliwy nie będzie...chyba, że spod lady:D, w wybranych sklepach motoryzacyjnych taki olej możesz kupić.
    No i teraz się zaczyna zabawa, bo wypadałoby podzwonić lub pojeździć po sklepach aby sprawdzić dostępność oraz cenę, jeśli będą to tylko telefony wtedy obliczasz opłatę za rozmowy i dodajesz do tego przykładową cenę oleju, natomiast przy jeżdżeniu autem musisz przeliczyć kilometry, cenę za litr oraz spalanie, do tego dodać cenę oleju. Jeśli namierzysz olej telefonicznie to musisz też wziąć pod uwagę odległość jaką będziesz musiał pokonać od miejsca zamieszkania do danego sklepu i policzyć według wzoru podanego wcześniej. Do tego dochodzą drobne rabaty w sklepach, które trzeba uwzględnić w obliczeniach oraz wziąć ok.10% poprawkę na pomyłki sprzedawców(np. numer nie będzie się zgadzał i wtedy jazda na darmo). Tutaj wchodzi też w grę rachunek prawdopodobieństwa:D:D.

Jeśli natomiast chodzi o zakupy internetowe trzeba poszukać oleju, który faktycznie będzie oryginalny.... Jeśli już taki znajdziemy wtedy do wzoru podstawiamy wysyłkę kurierem/pocztą lub odbiór osobisty oraz cenę oleju.

Do tego wszystkiego trzeba dodać czas poświęcony na poszukiwania, który możesz sobie przeliczyć na roboczogodzinę i sprawdzić czy warto...
    Tak czy siak jak już wcześniej wspominałem mnóstwo liczenia:D:D

P.S Zapomniałbym, przed rozpoczęciem tego projektu:D obliczania oraz zakupu oleju i jego wymiany należy się zastanowić czy taki zabieg pomoże czy będzie to tylko wymiana dla wymiany.... No i możesz też oczywiście podjechać do najbliższego sklepu motoryzacyjnego, kupić 3 litry np. 75-90 i po prostu wymienić...