1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Spawarka inwerterowa - dobór

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika NorbertK, 25-02 17.

1. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Chciałbym kupić sobie spawarkę i nauczyć się spawać. Urządzenie będzie wykorzystywane do prac amatorsko-hobbystycznych. Z tego co się dowiedziałem najlepszym wyborem byłaby spawarka inwerterowa. Czy możecie mi polecić jakie parametry ona powinna mieć? Jakieś konkretne modele? Na urządzenie chciałbym przeznaczyć max 700zł (góra 1000 jeżeli będzie warto).

2. tytoos

tytoos Uczestnik

Docenione treści:
    49
    Miasto:
    Poznań
    a do czego chcesz tego uzywac?
    ja tez przymierzam sie do zakupu miga do prac amatorskich (myślę o blachach samochodowych) i praktycznie zdecydowany jestem na shermana 160.
    jest na 230 i do blach samochodowych spokojnie starczy. na allegro komplet, wraz z butla to ok 1000-1100 PLN.
    myslalem troche o wiekszym shermanie 200 lub 200/2, ale pozniej popatrzylem jeszcz na zabezpieczenia i 160-tka mniejsze potrzebuje (cyba starczy 16A, a 200 potrzebuje 25A), bo raczej ciezko by mi bylo podlaczyc pod 3 fazy - ten 200/2 ma taka mozliwosc.
    przymierzam sie do tematu dosc dlugo i tak jak w necie na roznych stronach szukalem to w tym przedziale wlasine shermana polecaja.

3. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Blach samochodowych raczej nie zamierzam spawać. Raczej profile, kątowniki itp. Np chciałbym sobie zrobić podnośnik kanałowy.

4. DaR3k

DaR3k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Jarosław
    Jak nie spawałeś elektrodami otulonymi to polecam zakup migomatu bo łatwiej się nauczyć spawać.

5. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    30
    No to wiem. Tylko ile kosztuje w miarę porządny migomat a ile porządna spawarka inwerterowa?
    Czy w praktyce migomat daje większe możliwości spawalnicze?

6. Byku94

Byku94 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Gdzies w Anglii
    Zalezy do czego bedziesz przedewszystkim uzywal. Czy na zewnatrz na przyklad budowa czy raczej w pomieszczeniu. Migomat spawasz w osolonie gazu a wiadomo wiatr go wywieje. I jak kolega wyzej pisze szybciej pojdzie nauka migomatem jest prosciej.

7. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Tylko w pomieszczeniu będę używał.

8. metalworks

metalworks Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Ja się uczyłem i na początku spawałem wszystko elektrodą, podobno lepiej zaczynać od niej choć też można się do spawania zrazić, trzeba zdecydowanie większej wprawy niż do miga.

Po sprawieniu sobie migomatu elektrodą spawam tylko na zewnątrz jak jest potrzeba.

9. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    30
  10. DyziekVW

DyziekVW Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    325
    Miasto:
    Prudnik Opolskie
    Magnum daje rade. Miałem kiedyś Dedre 200A i spawało się nią super ale 2 razy była na gwarancji

11. Misiakowski

Misiakowski Uczestnik

Docenione treści:
    24
    Miasto:
    Gdansk
    Kup sobie malo spawarkę inwertorowa za 1000 zl.
    moze doloz troche i weź jakasz essab albo bester najlepiej jak by miała w parametrach minimum 200 a bo te tanie chrusty tez spawaja ale to jest do prac amatorskich zaczniej spawać 2,5 elektroda po dlozszym czasie albo sie będzie grzala albo beda podtopienia spawu ja używam kempi i czasem jak lyche spawalem od koparki to elektrody 3,2mm przez 6 godzin i rowny spaw Z milo.wczesniej mialemessab z marketu za 1390 i tez dawal rade.

12. Adam_ntp

Adam_ntp Początkujący

Docenione treści:
    17
    Miasto:
    Pruszków
    no pewnie, besterem robiłem takim 150a, powiem przeciętnie, ale już essab 200, kempi. Za te pieniądze coś znajdziesz. Bester mnie wkurzał, a to się grzał, a to przetapiał, i to nie była kwestia regulacji, fachowcem nie jestem, ale nie przekonał mnie ten sprzęt.