1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Sposoby zabezpieczenia auta przed złodziejami?

Dyskusja w 'Alarmy' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 16-05 11.

1. autozibi

autozibi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    591
    I teraz złodzieje już znają kolejne zabezpieczenie :p:p:p

Nie ma żadnego sposobu na zabezpieczenie auta . To złodziej pilnuje auto , które chce ukraść a nie my pilnujemy złodzieja .
    Smutna prawda ale niestety prawdziwa .
    Według mnie jeżeli nie chce się mieć nieprzyjemności z powodu kradzieży auta to wykupienie polisy AC lub
    instalacja systemu GPS , inny najpewniejszy sposób to brak auta :p:p:p

2. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Brak auta to super pomysł:p Czyste oszczędności:)

3. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    auto na pedały .... nie mylic z gejami czyli vaginosceptykami

4. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    A tam na pedały - jeszcze nie daj Boże z górki prędkość przekroczysz i już masz mandat.

5. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    albo pod górkę

6. jacek grabowski

jacek grabowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    765
    Miasto:
    Warszawa, Białołęka ul. N. Gąsiorowskiej 29A
    Witam.
    Zibi, ja już tego nie robię z 10 lat i nawet gdybym robił, to i tak nikt nie miałby tyle czasu i chęci szukać przycisku. W wielu samochodach które kiedyś zabezpieczałem, dziś jak klient przez telefon powie mi gdzie jest przycisk, to i tak mam problem, by go odnaleźć, przycisnąć i odpalić.
    Po prostu, kiedyś za dobrze to robiłem, bo komu by się chciało, czasami kilkanaście godzin zakładać przycisk.
    Ja nie mam własnego samochodu ponad trzy lata i ja sobie bardzo to chwalę i co najważniejsze, również moi klienci. Ostatnie kilka miesięcy jeżdżę Mercedesem Po prostu klienci, a raczej moi przyjaciele, którym od wielu lat naprawiam samochody, o mnie dbają :)
    Pozdrawiam.

7. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Jacek dobremu człowiekowi zawsze dobrze:)

jacek grabowski lubi to.
  8. jacek grabowski

jacek grabowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    765
    Miasto:
    Warszawa, Białołęka ul. N. Gąsiorowskiej 29A
  9. J.K.

J.K. Nowy

Docenione treści:
    1
    Witam. Proszę nie brać tej wypowiedzi jako złośliwej. Polecanie komuś płatnego parkingu jest bez sensu. Jeśli ja mam całe życie trzymać samochód na parkingu strzeżonym to po co mi samochód ? Co jesli będę chciał pojechać do kogoś a tam nie będzie płatnego parkingu ? Jeśli nawet będzie to za tą stówę nie będę mógł go tam zaparkować tylko będę musiał ponownie zapłacić za parkowanie. Nie zapominajmy że wartość - REALNA WARTOŚĆ - ( nie mylić z wartością kantorową ) litra lpg jest wyższa niż litr benzyny np w niemczech to koszty eksploatacji samochodu w naszym "tanim państwie" są bardzo wysokie i jak dodamy koszty płatnych parkingów, opłaty w strefach które jak rak rozprzestrzeniają się na całe miasto bo banda nierobów szuka łatwych pieniędzy itp. to nasunie się pytanie kogo na to stać ? Można powiedzieć - to niech się pozbędzie samochodu skoro go na niego nie stać. Tak tylko że niektórzy muszą mieć samochód aby móc pracować i zarabiać na życie. Jednak tak w ogóle to dlaczego ja mam tracić czas na kombinowaniu jak zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą czy wandalizmem możę jednak leczyć przyczynę choroby a nie jej skutki. Mam na myśli że lepiej byłoby WYELIMINOWAĆ złodzieji i wandali tylko jak zmusić policję do pracy ( może pozabierać im radary i super bryki z radarami ) i sądy do sądzenia zgodnie z literą prawa a nie wyrokować "małą szkodliwość czynu". A propo policji to jak mi ukradli samochód to po miesiącu otrzymałem pocztą druczek o umożeniu sprawy z powodu braku dowodów a jak po dwóch miesiącach odnależli w pobliżu dziuple to nikt mnie nawet nie poinformował o tym fakcie. Raz próbowano mi się włamać do samochodu, raz okradli i trzy razy ( w tym raz poza domem ) zdemolowano, ostatni raz dwie noce temu. Dostarczenie nagrania z monitoringu ( koszt 200 zł ) na policję też nic nie dało. Straż Miejska z osiedla jest widoczna tylko w dzień jak się przypieprza do głupot które są nie szkodliwe i nikomu nie przeszkadzają. O anomaliach i raku który toczy nasz kraj można by pisać bez końca i nawet w internecie brakło by na to miejsca. Może dobrze by było zastanowić się jak identyfikować sprawców. Może przy dzisiejszej technice są na to jakieś sposoby a nie liczyć na innych którzy tylko mają w głowie mamonę a nie pracę nie mówiąc o jakimś wysiłku. Muszę kończyć bo muszę jakoś wyklepać skutki ostatniego wandalizmu i pomalować błotnik do póki jest jako taka pogoga.

10. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    Ja już nie trzymam auta na parkingu strzeżonym bo mnie nie stać na to, teraz tak sobie myślę że pieniądze które na tą ekstrawagancje straciłem mógłbym wydać na ewentualne naprawy, drugi powód to fakt iż nie wracam już wieczorem do domu i wreszcie mam miejsce pod blokiem. Auto mam w sumie niezabezpieczone w żaden sposób, może wygląd odstrasza, może rocznik, nie wiem, ale faktycznie gdyby mój samochód był moim. chlebodawcą to napewno bym sobie zrobił jakiś ukryty pstryczek elektryczek. Złodziejstwa nie da się wyeliminować bo Polak potrafi i zapewne są ludzie pracujący w ubezpieczalniach którzy współpracują ze złodziejami informując ich kto ma a kto nie ma autocasco :) pozdrawiam i życzę miłego weekendu

11. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Polak potrafi ... po co w takim razie na calym swiecie jest policja ? Tak wielu jest Polaków ? Trzeba mieć adekwatne auto wiec nie niemieckie , stare , przybrudzone itp .

12. arni_poznań

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    Noo w anglii co drugi człowiek mówi po polsku :D auto ma być stare brudne i nie koniecznie niemieckie, chociaż co do rocznika też jest jeden wyjątek, można sobie kupić najmłodszą multiplę, nikt tego nie ukradnie nawet za dopłatą :D.

13. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    A co ty chcesz od multipli ?

14. arni_poznań

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    Taki żart krąży w internecie :)

Zobacz, to jeden z nich: http://motokiller.pl/144234
    i kolejny: http://mistrzowie.org/563702
    i jeszcze jeden:
    Podjeżdża samochód do idącego chodnikiem chłopczyka, szyba się opuszcza a kierowca zagaduje:
    -Może pojedziemy razem?
    Dziecko nic nie mówi.
    -No wsiadaj. Nie daj się prosić.
    Chłopczyk przyspiesza kroku i zaczyna się niecierpliwić.
    -No wsiadaj. Mam dla ciebie słodycze.
    Chłopczyk nie wytrzymuje. Zatrzymuje się na chodniku i krzyczy do kierowcy:
    -Daj już spokój tato. Sam sobie jeźdź Multiplą!

Ostatnio edytowano: 1-05 14
  15. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Nie ma wersji z automatem i z 200 konnym motorkiem ? to bym kupił

16. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Marek do multipli nawet 500 konny zamontujesz - tym bardziej że miejsca jest full - skoro zazwyczaj jeździ nią tylko kierowca.

arni_poznań lubi to.
  17. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 233
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Czepiacie się ;)
    Jechał ktoś kiedyś za kółkiem tego super wozu ?
    prowadzi się świetnie, nawet policja doceniła walory tego super samochodu … :p
    U06.jpg

Dnia 22.04.14 skradziono srebrnego Fiata Multiplę z silnikiem 1.6
    Kradzież miała miejsce w Szczecinie przy ulicy Piastów.
    Chciałbym przekazać złodziejowi informację, aby zgłosił się do mnie po kluczyki, dokumenty i komplet letnich opon!

18. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Może ktoś policjantom oddał za darmo?

19. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Nie wiem co chcecie od tego auta , chyba jednak sobie taki kupie . Pomaluje na pomaranczowo zeby wszyscy widzieli z daleka :):) albo zrobie wszystko z amulinium ...:):)

20. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Kupuj kupuj zawsze jakiegoś nieszczęśliwego właściciela uszczęśliwisz:) Wystaw ofertę że chcesz kupić - niech licytują się kto za mniej Tobie sprzeda:)