1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

SRODKI DO CZYSZCZENIA UKLADU PALIWOWEGO.

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika dkamyk, 31-07 11.

1. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    WITAJCIE. uzywa ktos srodkow do czyszczenia wtryskow lub pomp ktore wlewa sie do baku razem z paliwem?? i czy sa skuteczne??
  2. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    nikt nie uzywa tego typu srodkow, nikt nie wie ze istnieja i pomagaja :):):):)???
  3. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    koledzy czym czyscicie kolektory ssace w dieslach?? ostatnio mialem problem z golfem TDI , doloty byly tak zabite ze przeswit w nich byl moze na centymetr. dlugo sie z tym meczylem ale sie udalo. moze macie jakis szybki sposob na usuniecie tego osadu ze srodka??
  4. podol

podol Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Toruń
    Próbowałeś pianą aktywną? Ewentualnie podobna ropą dobrze idzie ale nie próbowałem.
  5. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    znlazlem niezly srodek do rozpuszczenia tego syfu..... trzeba poswiecic troche czasu ale usowa do golego:):) napewno szkodliwy dla zdrowia ale pomaga, trzeba uzywac maski zeby nie bolala glowa:):)
  6. Adammmo1992

Adammmo1992 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bychawa
    Najlepiej idzie "Kominkiem" usuwa wszystko. Dziala aktywna piana i pod goraca woda. Schodzi idealnie
  7. GregorLen

GregorLen Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Małopolska
    Zastosowałem kiedyś środek Castrola do wtryskiwaczy benzynowych wlewany do benzyny w Hondzie Civic 1,4 1998r. wolne obroty "falowały" pomogło.
  8. Jarek#1

Jarek#1 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    San Bernardino, Kalfornia, USA
    duzo na temat diesli nie napiszę bo w USA prawie takich nie ma ! oprócz starych przed 1985 i WV i Audi
    te dwie firmy aktualnie dopuszczono do sprzedawania diesli :(
    co do benzyniaka to tutaj leprze firmy benzynowe dodają to do benzyny ( shell -V-power i Chevron -techron)
    pracując u dealera w serwisie podczas dużych serwisów sprzedawało się zawsze jedną butelkę takiego lekarstwa.
    Głównie chodziło aby zawartość wody w benzynie odprowadzić - płyn ten chyba ma podobne składniki co alkohol !
    co do czyszczenia nalotów nagaru w wydechu to jeśli jest to auto na biegi to tylko stara metoda Italian Tune-up. czyli jedziesz autostradą około 100km/godz i szybko zmieniasz na mniejszy bieg ! parę razy i nagaru nie masz ale za to znajduje sie na katalizatorze ! metoda ta była dobra kiedy katalizatorów nie było !
    no a teraz to ja zdejmuje głowicę i do myjni z gorąca wodą i docieram zawory oraz nowe simeringi zakładam.
    trochę to kosztuje ale pózniej właściciel na prawie jak nowy silnik :cool:
  9. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    Kolego mieszkasz w USA i ty piszesz takie zeczy?????? znasz firme BG ???
  10. Jarek#1

Jarek#1 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    kolego Dkamyk od 30 lat jestem tutaj i jak jesteś przedstawicielem firmy BG - sprzedawca to nic dodać nic odjąć ! znam ta firmę dość dobrze nawet sprzedając jej produkty osobom- klientom u dealera dostawałem ekstra $$$ za żetony w puszkach ( dobry chwyt reklamowy - nawet gość przychodził i co miesiąc robił Picnic and barbecue abyśmy ten produkt sprzedawali ! ale jeśli nagar jest na głowicy to niestety BG juz nie pomoże ( pogadaj z osobami pracującymi u Dealera np BMW lub innych firm usuwających nagar z głowic!)
  11. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    sory ale nie sprzedaje tego, pracuje firmie prywatnej i nie wybieram sie do pracy w BMW to dobra posadka ale nauczyc sie tam mozna tylko pracy na jednym samochodzie i tylko pracy jesli ma sie komputer odpowiedni na jedna marke samochodu, no moze nieraz trafic sie moze jakis zagubiony duszek ktoremu sie zepsuje samochod w czasie podrozy. mam kolego ktory tam pracuje i jakos na ta marke samochodow nie nazekaja od nosnie nagaru. a srodki BG sa dobre bo w audi nie raz robilem juz czyszczenie zaworow z nagaru i to jest wystarczajace zeby samochod dalej pracowal jak dawniej plus inne czyszczenia przeprowadzone po tym czyszczeniu, wiadomo ze najlepiej jest zdjac glowice i wymyc wszystko ale jaki to koszt dla klijenta?????? do tej pory nie mialem przypadku ze czegos nie udalo sie zrobic w tym kirunku zeby trzeba bylo sciagnac glowice a pracyje z audi i uwiez mi ze bmw to 100% lepszy samochod od audi i jesli bym mial takowe bmw nie zamienil bym jej na audi bo to totalna porazka zwlaszcza te nowe samochody.
  12. Jarek#1

Jarek#1 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Trochę poczytałem o BG ! prawda była taka ze w Jagach stosowaliśmy ten środek ale w zasadzie to było wywalanie forsy bo Jagi nie miały problemy z nagarem .
    faktem jest ze środek ten dość dobrze chwalą osoby używające na Audi !!!
    swego czasu kupiłem maszyny do czyszczenia wtryskiwaczy !(chińskie -tanie )! są podróbkami takich maszyn jak ASNU. bawiąc się silnikami V12 jednym z problemów jest ustawienie pracy silnika ( aby wszystkie cylindry jednakowo pracowały - wiele razy jesli 2,4 a nawet 6 nie działa to klient w Zasadzie tego nie zauważa - ale to inna historia) wazne jest jak leją wtryskiwacze ! warto też sprawdzić czy nie ciekną itd itd !
    cały proces polega na zamontowaniu wtryskiwaczy w maszynie i ona robi testy na przeciek,jazda wolna pod obciążeniem i tak dalej- jest około 8 cykli.potem zdejmuje się plastyk z końcówki wtryskiwacza wyciąga mały filtr podłącza sie przewody do wtryskiwacza i wkłada sie do wanienki ultrasondowej!
    po 30 min wyjmuje się wtryskiwacze i podłącza odwrotnie do maszyny aby wszystko wypłukać !
    po założeniu nowego filtra i plastykowej końcówki wtryskiwacz jest poddawany jeszcze raz testowi jazdy !
    i jesli jest ok na wszystkich wtryskach zakłada sie do auta!
    dużą zaletą tej metody sprawdzania jest możliwość sprawdzenia jak ten czy inny wtryskiwacz działa !
    wlewanie wszelkich płynów do zbiornika pomaga ale nie znajdzie słabszego czy cieknącego wtryskiwacza!
    z drugiej strony nie wiem jak wy ale wtryskiwacze lepiej wymieniać niz regenerować ! w wtryskiwaczach jest mała sprężynka która pomaga w zamknięciu zaworu -ta sprężyna kiedyś się zużyje i jej nie można wymienić !
    zapomniałem dodać ze kupując te maszyny dostałem jakiś chiński płyn do testowania i do czyszczenia - to było drogie za 1 litr $ 20. ale po przeczytaniu co inni robią używam nafty- działa.
    mozna samemu zbudować urządzenie do testowania wtryskiwaczy nie jest to super tester ale diagnozowania wtryskiwaczy na przeciek i wytrysk jest warto !
  13. mateusek

mateusek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Dublin -Kraków
    załozenie gazu do auta likwiduje ten problem :D olej przy kazdej wymianie wyglada jak nowy ;) ale minus jest taki ze podpalaja sie zawory i "wpadaja"w gniazda :)
    ale zero nagaru jest wszystko czysciutkie :)
  14. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    nie znam systemow z gazem w samochodach wiec trudno cos powiedziec, a co sie dzieje ze starym nagarem tez zostaje wypalony??
  15. mateusek

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Dublin -Kraków
    majac insatacje gazowa wogole nie wytwaza sie zadny nagar :)
  16. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    nie wytwarza sie ale co sie dzieje z tym co juz jest w silniku????
  17. mateusek

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Dublin -Kraków
    nie ma zadnego nagaru :) wiec co ma sie dziac :Dnp przy wymianie uszczelki pod głowica denki tłkow sa czyste jak nowe ,gniazda czyste ,klawiatora popychacze wałek czysty jak nowy :)
  18. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    No ale wczesniej zanim sie zalozy instalacje gazowa jakis nagar sie wytworzy i o to wydaje mi sie dkamykowi chodzi.
  19. mateusek

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Dublin -Kraków
    wypali sie z czasem tak mi sie wydaje :)
  20. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    799
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    czyli zwiększą sie luzy i silnik zgon ;)
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. czyszczenie układu paliwowego

,
  2. środek do czyszczenia układu paliwowego

,
  3. płyn do czyszczenia układu paliwowego

,
  4. preparaty do czyszczenia układu paliwowego,
  5. srodek do czyszczenia ukladu paliwowego,
  6. do czyszczenia układu paliwowego,
  7. środki czyszczące układ paliwowy ,