1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

SRODKI DO CZYSZCZENIA UKLADU PALIWOWEGO.

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika dkamyk, 31-07 11.

1. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    to jest prawdo podobne, jesli silnik ma 200000-300000 przebiegu to tak moze byc.
  2. arni_warbus

arni_warbus Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    667
    Miasto:
    PZ
    czyli montaż gazu do mojego audi z 320 000 km przebiegu odpada?
  3. dandi1969

dandi1969 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radom
    Witam, podczepię się pod temat, mianowicie próbowaliście jakieś dodatki do paliwa do czyszczenia układu paliwowego???? Chcę zapobiegawczo po zimie wlać do paliwa jakiś środek. Tylko czy jest sens i jeśli tak to jaki środek dodam że mam układ wtryskowy Common Rail.
  4. darektech

darektech Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Legnica
  5. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    51
    jw. liqui lub stp
  6. Jarek#1

Jarek#1 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    San Bernardino, Kalfornia, USA
    mam pytanie czy masz tą maszynę i jakie sa koszty tych środków które musisz wlewać !
    jeśli auto przyjeżdża na serwis warto sprzedać ! wyniki pokazane przez snap-on pokazują wyraźnie zmniejszenie zanieczyszczeń związanych z małym przeciekiem wtryskiwaczy ( HC-CO)
    ale to pokazują na aucie na benzynę ciekawe jakie wyniki były by przy dieslu ???.
    jedyny problem mam z tymi maszynami . ze jak wtryskiwacz leje czyli jest nawalony to nawet super czyszczenie nie pomoże tylko wymiana ! i wtedy jest problem !
    zakładam auto utyka gdy przyprowadzili do warsztatu ! - czyszczenie wtryskiwaczy przez maszynę bez oglądana wtrysku powoduje ze zaczynamy szukać innego problemu niz wtryskiwacz i końca nie ma ! ( miałem taki przypadek jak zaczęliśmy używać tego typu ustrojstwo !) Nie zrozumcie mnie źle jestem za tym aby to używać ale podczas serwisów podobnie jak wymiana oleju ![​IMG]
  7. dandi1969

dandi1969 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radom
    Dzięki za odpowiedź, skorzystam z środków STP, Pozdrawiam.
  8. darektech

darektech Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Legnica
    posiadam koszy sa rozne w zaleznosci od silnika i metody podlaczenia sie
    przy dizlach jest rownie dobrze
    nie wciskam nikomu na sile czyszczenia klijent zadowolony poleca nastepnych i jest ruch
  9. medard-auto

medard-auto Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    PL wschodnia
    Ja polecam valvoline SYn power naprawde jest dory
  10. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    293
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Ja uzywam czyscika firmy WYNNS, leje go na kazdy bak paliwa oraz jak zmieniam filter to wyjezdzam paliwko do dna, i zalewam nowy filter czyscikiem a nie paliwem, odpalam i daje w palnik az zgasnie, wtedy chmura idzie jak z jelcza. Pozniej zero dymienia, rowna praca, niskie spalanie.
    Jak nie zaleje tego wynalazku to czuc roznice na - i to duzy. Wiecej deczko pali, nieladnie pracuje w porownaniu do pracy na czsciku.

Do czyszczenia zaworow uzywam JLM air intake & EGR cleaner, pryska sie nim w turbine lub kolektor na pracujacym silniku zagrzanym do tem roboczej i trzymajac go na 2000rpm, tez pomaga.

Kolektor najpierw myje a pozniej wypalam. Nie uzywam zadnych srodkow do tego procz karchera z chemia do mycia auta.
  11. kubar5

kubar5 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    chorzów
    Firma luqi moli ma taki srodek do czyszczenia układów paliwowych mamy w firmie go w ofercie usługa kosztuje w ON 179zł a w pb 159 ludzie kupuja bo boja sie awari wtrysku ale czesto jest to juz za pozno bo to raczej lepiej jako profilaktyke trzeba traktowac
  12. camionero

camionero Początkujący

Docenione treści:
    2
    lique moly do układów paliwowych diesla,stosowałem i polecam.
  13. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    Panowie a jakich przurządów używacie do przeprowadzania czyszczenia układu paliwowego?? Są w Polsce jakieś specjalne przyrządy??
  14. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    293
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Co masz na mysli mowiac przaczyszczanie ukladu paliwowego? Czyszczenie z ''czego??
  15. camionero

camionero Początkujący

Docenione treści:
    2
    twierdzisz że nie ma z czego czyścić układu paliwowego???
  16. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    293
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Nie twierdze ze inaczej czysci sie go z wody, inaczej z szlamu paliwowego a inaczej z ''korozji ukladu paliwowego'' ;) Wiec pytam z jakiego zabrudzenia bo mozna mniej lub bardziej inwazyjne dzialania podjac w tym celu.
  17. camionero

camionero Początkujący

Docenione treści:
    2
    czyli innym środkiem czyścisz ze szlamu,innym z wody,innym zaś z osadów? sugerujesz że w układach paliwowych jest tylko jeden typ zanieczyszczenia?Rozwiń temat a nie pokazuj że coś wiesz ale nie powiesz bo to dziecinne..
  18. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    293
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Nie pokazuje nic... moze tak to odebrales.

Jesli w ukladzie jest woda w znacznej ilosci to jedyne skuteczne rozwiazanie jest totalnie inwazyjne. Mianowicie zrzucanie baku i osuszanie go mechanicznie +osuszanie przewodow pompujac w nie gorace powietrze godzinami.

Ale to w przypadku egzotycznym (w uk np dosyc czesto mozna w baku 0,5-1L wody znalezc) w warunkach europy srodkowej nie wiem.

Jesli jest to tylko drobne standardowe zawilgocenie to przewaznie wymiana filtra i srodek do usowania wody pomaga.

Jesli mowimy o czyszczeniu osadowz parafiny/lakierow/olejow i innego szajsu ktory mozna spotkach w miksie niektorych stacji tu uzywam preparatu do czyszczenia sprzegla i hamulcow.

To tez pracochlonny proces bo trzeba zrzucic bak i go wyplukac+suszenie i nastepnie wykorzystac linie paliwowe do ukladu zamknietego wypelnionego srodkiem i tloczymy go sobie w ta i zpowrotem nawet kilkanascie godzin i ponownie plukamy do czasu gdy srodek jest totalnie czysty przy ktoryms kolejnym plukaniu.

Z mojego doswiadczenia wszelkie czysciki w przypadku takich zanieczyszczeni nie dzialaja bo uklad juz jest niesprawny i ciezko wogole uruchomic silnik by wywolac obieg paliwa.

Zakamienienie-tu akurat moja rada jest jedna...nowe przewody, choc obecnie przewody sa juz plastikowe a nie aluminiowe czy miedziane wiec chyba zakamienienie sie nie zdaza.

Wtryski-jakie by nie byly tylko i wylacznie ultradzwieki i czyszczenie przelewowe + ponowne ultradzwieki i przelew.

A zapobiegawczo na wtryski czyscik do wtryskow wynns wlany do filtra przy kazdym serwisie + czyszczenie ukladu dolotowego i zaworow. W benzynie natomiast zawory czyszcza sie same z wiadomych wzgledow a czyscik do wtryskow przy kazdym tankowaniu tez nie zaszkodzi.

Tak ja to widze, a wiadomo ze kazdy ma swoje patenty i rozwiazania bo prz takich usterkach mozliwosci reagowania jest multum;)
  19. camionero

camionero Początkujący

Docenione treści:
    2
    teraz w 100% się z Tobą zgodzę..podstawą jest prawidłowe zdiagnozowanie zanieczyszczenia.....co jest czasami w brew co się myśli,trudne...mija się z celem wlewania DOBRYCH środku do przeczyszczania wtrysków,jeżeli w filtrze i w zbiorniku paliwa jest nap woda...ale to logiczne..mamy zatem opisany ładnie proces czyszczenia i sposoby czyszczenia układów paliwowych:)
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. czyszczenie układu paliwowego common rail

,
  2. preparat do czyszczenia wtrysków common rail

,
  3. stp do czyszczenia układu paliwowego

,
  4. srodek do czyszczenia wtryskow common rail,
  5. środek do czyszczenia wtryskiwaczy common rail,
  6. preparat do czyszczenia wtryskiwaczy common rail,
  7. czyszczenie wtrysków common rail,