1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Tłumik końcowy Octavia 1.8t 4x4

Dyskusja w 'Układ wydechowy' rozpoczęta przez użytkownika pawelekm, 6-05 15.

1. pawelekm

pawelekm Początkujący

Docenione treści:
    1
    Witam,

Do wymiany mam tłumik końcowy w Skodzie Octavii 1.8 turbo, 2001 rok, wersja
    kombi z napędem 4x4. Problem polega na tym, że nigdzie nie można kupić tłumika do tego
    auta. Na forum internetowym Octavii - zaproponowano mi sprowadzenie części zza granicy (!)
    w cenie .... ponad 1200 zł. Chciałem poradzić się Was jako fachowców co mogę zrobić w takiej sytuacji ?
    Być może będzie pasować tłumik z innego auta np. z Seata, VW czy Audi (ale nie wiem jaki ?)

W skodzie mam motor ARX 150KM, symbol części z ETKA to 1J9-253-609Q
    (w załączniku pokazałem jak wygląda ten tłumik).

Oczywiście, że są tłumiki od innych typów silników w Skodzie - ale ich gabaryt i sposób wyprowadzenia
    rur raczej dyskwalifikuje montaż do tego auta. "Sportowego tłumika" nie chcę zakładać bo mam małe
    dzieciaki, a i sam nie chcę ogłuchnąć.

Proszę o wskazówki.

Pozdrawiam
    Paweł Małecki

Załączone pliki:

2. GSS-Daniel

GSS-Daniel Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    162
    Miasto:
    Busko
    Witam
    Z podobnym problemem borykałem się niedawno w bmw e46 m3 i a4 b6 quattro. Klientowi do beemki na zamówienie wspawali za 700 zl zajefajny wydech ale nie wiem gdzie. Tak czy siak sa firmy oferujące/zajmujące sie spawaniem pod zamówienie. Trzeba poszperać w necie podzwonić na pewno coś znajdziesz.

3. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    415
    Miasto:
    Miechów
    Przy ciężarówkach cena 1200 za tłumik to standard. Jak mam poprzepalane tłumiki to wstawiam łaty z blachy 1 mm.
    Nie wiem w jakim stanie jest stary tłumik ale na Twoim miejscu poszukałbym spawacza w okolicy i zlecił mu objechanie starego tłumika blachą. Myślę że zamknąłby się w 4-5 stówkach. Oczywiście nie będzie to miało wytrzymałości i wyglądu orginału, ale na parę lat wystarczy a co do wyglądu to przecież i tak tego nie widać.

4. pawelekm

pawelekm Początkujący

Docenione treści:
    1
    greghorn moja octavia to jeszcze nie ciężarówka :)
    Chyba tak będę musiał zrobić. Dziwi mnie fakt, że do "zwykłej" wersji (diesel czy benzyna) taki tłumik kosztuje w okolicach 200-300 zł
    a do 4x4 nie dość, że nigdzie nie ma, to cena jest powiedzmy sobie "wygórowana".

5. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    415
    Miasto:
    Miechów
    Masz rację, dlatego też tłumik do Twojej octavi nie kosztuje tyle co np. ten do Mana:
    http://allegro.pl/tlumik-man-tga-tgx-tgs-euro-iv-68-65-a-i5055493140.html
    Prawdopodobnie tych samochodów nie ma dużo i nikomu z rodzimych producentów nie opłaci się robić linii produkcyjnej pod ten konkretny typ. Cena pewnych produktów, ma się nijak do kosztów ich wytworzenia. My jeszcze żyjemy w takim kraju gdzie ludzie powyżej pewnych kosztów próbują coś naprawiać, łatać... Niemiec w takiej sytuacji wyciągnąłby 400 euro i nawet by się nie zastanawiał. Co więcej, gdyby nawet ten tłumik kosztował dwa razy więcej to też musiałby wyjąć 800 euro i zrobiłby to. Nie dlatego że go stać, a dlatego że nie byłoby nikogo kto by się podjął takiej naprawy.

6. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Nowy Sącz
    ----Lutomski-----wydechy na zamówienie,produkcja wedle wzoru,regeneracja.Bardzo wysoka jakość produktów ,wedle życzeń oraz oczekiwań klienta.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. tłumik skoda octavia 4x4