1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

tania hurtownia z częściami

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika maciej86, 11-04 13.

1. maciej86

maciej86 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Tak analizuje ceny części z katalogu IC czy Gordona to cena hurtowa w zasadzie odpowiada detalicznej w niezależnym"bez firmowym" takim prywatnym sklepie/ hurtowni motoryzacyjnej. A ceny z allegro to już w ogóle powalają z nóg... :)
    Zna ktoś może taką hurtownie gdzie można się zaopatrzyć w części taniej jak w IC itp. Szperam w necie ale nic nie mogę znaleźć.

Np wczoraj porównywałem ceny z allegro, i tam jakiejś klocki kosztowały np 27zł aja bym mógł je kupić za 28zł. Naprawdę sporo takich pozycji jest. Zatem skąd taki sprzedawca ma takie ceny?

Powiem Wam szczerze że sporo klientów tracę używając "cen sugerowanych" przez katalogi. Bo jak np kolo pasowe w cenie hurt 250zł, detalicznie 400zł a klient stwierdzi ze on sam sprawdzi, jedzie gdzieś i wynajdzie detalicznie za 250zł to już tracę w oczach klienta... :/

2. szymonfyda113

szymonfyda113 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Nowy Sącz
    kolego wystarczy w niektóych przypadkach zamiast naliczac 45% marży dolożyc tylko 5% dlatego nigdy nie kozystałem z tych sugerowanych cen bo jak dla nie sa one z d... wziete , ludzie sa cwani zanim cos kupia najpierw sprawdza to w 5 innych punktach dlatego tez zrezygnuj z patrzenia na ceny sugerowane i bardziej kieruj sie głowa dzieki temu nie stracisz klijenta dotatkowo zarobisz cos na usłudze , bedzie taz szansa ze kiedys do ciebieten klijent wroci a przy okazji bedzie ci sie robił jakis obrót w danej hurtowni który jak wiemy czasem jest potrzebny do uzyskania danych rabatów

3. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    292
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    pisz przed robota wycenę z np programu IC i klient niech na to przystanie . Wiedział będzie za co ile zapłaci .

4. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    96
    u mnie w okolicy najtaniej wychodzi AD pozniej Hart

5. maciej86

maciej86 Początkujący

Docenione treści:
    1
    AD? Coś więcej? Nie znam. Harta znam.

6. szymonfyda113

szymonfyda113 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Nowy Sącz
  7. Szakalini

Szakalini Początkujący

Docenione treści:
    2
    szkoda ze temat sie urwał bo to naprawde nurtujące pytanie "skąd ludzie biorą takie ceny na allegro" ze mają taniej niz warsztat z 50% zniżką :/

8. figus2

figus2 Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Ryki
    A w focie o ceny pytałeś?

9. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    96
    wg mnie te ceny na allegro to sa ceny pracownicze np w ad kazdy pracownik ma mega super znizki wieksze od najwiekszych dla warsztatu a dorobic do wyplaty kazdy chce :)

10. spawacz

spawacz Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    Tąpkowice (lotnisko Pyrzowice)
    Firma w której pracuję od lat zaopatruje się w hurtowni Profi Auto (organizator targów ProfiAuto Show) poprzez sklep X-Tech, mają bardzo duże rabaty i sklep znajduje się 500 m od jednego z naszych warsztatów. profi.png X-Tech.jpg

11. mrqq

mrqq Początkujący

Docenione treści:
    7
    Wcale nie koniecznie pracownicze. A ceny w ic i we wszystkich innych biorą się z obrotu. Zrób obrót kolo 50 - 100 k zł w miesiącu a w następnym nic nie kup to gwarantuje będziesz miał taniej niż na allegro bez żadnego proszenia. Następnie wcisną ci grubą inwestycje którą spłacisz częściami sprzedanymi przez ciebie na allegro z minimalnym narzutem.I tak to się właśnie kreci według mnie;)

12. quescik

quescik Początkujący

Docenione treści:
    0
    Poszukaj na motointegratorze dużo posiadają części zamiennych dobrych firm m.in. LUK'a Ja przy naprawach wychodzę z założenia że lepiej dołożyć niż naprawiać od nowa. Dawniej kupiłem najtańszy zamiennik na allegro sprzęgła do focusa mk2 to nie pasował do auta, kasę oddali po 3 miesiącach.

13. Leszek1985Poznan

Leszek1985Poznan Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Ja polecam tanią hurtownię części Luma. Bardzo korzystne ceny i duży wybór. W razie czego można podpytać pracowników, na odpowiedź czeka się krótko. Myślę, że warto nawiązać z nimi współpracę.

14. michaleeee

michaleeee Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    warszawa
    Ja ostatnio bardzo często zamawiam w Master Sport mają wszystko

15. autospec

autospec Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Master Sport to nie hurtownia motoryzacyjna tylko pakowacz wybranego asortymentu. Jeżeli znasz rynek to wiesz że nie mogą mieć " wszystkiego" Mają wąski asortyment głownie grupa VAG

16. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    166
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Żadna hurtownia nie jest najtańsza. Jedne rzeczy są tańsze w IC inne w Harcie a jeszcze inne w AD.

Do tego AutoPartner, Gordon, InterTeam, BHMD, Fota, AutoLand.

17. manixpm

manixpm Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Lubuskie
    Ja biorę od auto partnera i profilaktyka auto ceny podobne jak na allegro a ceny biorą się z tego że jeśli będziesz miał sam sklep to zjada CI z ceny jeszcze jakieś 10-30 %. Wszystko zależy od przedstawiciele co i jak gada. Osobiście pokazałem ostatnio przedstaeicielowi ceny z po ugraniu dobrej miny zjechał parę oczek w dół. ;-)

18. PIOTRgr

PIOTRgr Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Grudziądz
    tu kolega pisał że nie wie skad biorą się te niskie ceny w necie.. są hurtownie którte w ten sposób wyprzedają nadwyżki, towar jest z tzw strzałów czyli gdzies ktos zbankrutował albo zalega mu... no i towar niewiadomego pochodzenia bez atestu, sporo tez jest podróbek, np Luk-a. Ja kupuje z takiej jednej hurtowni na wysyłkę, często ceny sa naprawde dobre, minus taki że trzeba czekąc ze 2 dni na paczkę. Jak się pali to wiadomo że IC czy hart czy inna, ale jak jest te 2-3 dni to warto do nich napisać mail o wycene.

19. Weso

Weso Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    nie do końca to funkcjonuje tak jak piszecie. Sklep ma zupełnie inne rabaty jak warszat. Ja osobiście prowadzę sklep i potrafię zaopatrywać warszataty taniej niż ich cenniki hurtowe np w inter carsie. Wszystko zależy od obrotu. Sam sprzedaję masę części wysyłkowo po forach internetowych. Niestety dzisiaj klient patrzy na cene, a allegro jest dla niego wyznacznikiem. W razie pytań zaparaszam:) Na terenie Szczecina dowozimy:)

20. Herbi

Herbi Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Rz-ów
    Przewaga sklepu nad aledrogo jest taka, że do sklepu odniesiesz i wymienisz na inne(bez kosztów wysyłek straconego czasu na kurierach), a wiadomo jak to dziś w katalogu 3 rodzaje a w aucie jeszcze co innego zamontowane. Po drugie w razie reklamacji to wiesz gdzie kupiłeś i łatwiej ze sprzedawcą face to face rozmawiać.
    Po trzecie jak dużo kupujesz w jednym miejscu to nawet jak coś z własnej winy spartolisz to w ramach współpracy wymienią na nowe.
    Także panowie nie zawsze cena jest głównym wyznacznikiem...
    Trzeba też wiedzieć że hurtownie nie zawsze zarabiają na marży, jest coś takiego jak bonus lub cel zakupowy i nieraz żeby go osiągnąć cena idzie po bandzie, stąd np różnice na luku w IC i AP

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. gdzie kupic tanio czesci samochodowe

,
  2. skąd brać części samochodowe do sklepu internetowego

,
  3. ceny alarmów samochodowych gdzie kupić

,
  4. gdzie kupywac czesci samochodowe,
  5. najtańsza hurtownia motoryzacyjna kraków,
  6. gdzie najtaniej czesci białystok,
  7. hart hurtownia motoryzacyjna łódź,
  8. profiauto skad adres