1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Toyota Yaris Problem z ciśnieniem

Dyskusja w 'Ogrzewanie/klimatyzacja' rozpoczęta przez użytkownika difflock, 1-08 16.

1. difflock

difflock Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białystok
    Witam panowie nie jestem asem w klimie więc podpytam a mianowicie sprężarka załącza się niskie ciśnienie stoi rzędu 6-7 bar a wysokie 5-6 bar czy dobrze myślę że to zawór rozprężny się skończył ? Klima nabita tak jak należy. Pomożecie :)

2. N.O.R.

N.O.R. Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Suwałki
    Nie koniecznie, w sprężarce jest jeszcze zawór który pada często choćby po tanim nabijaniu u mietka i zalaniu dużej ilości oleju do układu, klimą steruje o ile pamietam sterownik silnika, w sprężarce jeszcze powinien być czujnik obrotów, może instalacja, wiele rzeczy .

3. maxsslko

maxsslko Gaduła

Docenione treści:
    292
    Zawor zawsze mozesz podmienic. NOR, chyba sam jestes jak pan mietek, z calym szacunkiem do Pana Mietka. W sprezarce nie ma czujnika obrotow, chyba ze w twojej profesjonalnej.

4. Mikrobi

Mikrobi Uczestnik

Docenione treści:
    33
    To zdemontuj ten zawór i zobacz czy jest zamknięty potraktuj go zmrażaczem i powinien się otworzyć. Ale bardziej obstawiam sprężarkę, tam jest ze sprzęgłem czy z elektrozaworem?

5. N.O.R.

N.O.R. Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Suwałki
    Chłopie, jak w ten sposób robisz atmosferę w swojej drewutni jak tu to w ogóle szkoda mi twoich klientów, próbuję dla chłopaka coś pomóc, naprowadzić bo chyba taki spec jak ty na cały powiat powinieneś wiedzieć że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, więc zaciśnij uprzejmie szczękomięśnie i daruj docinki w tandetnym stylu, zachowaj trochę swej godności.
    Co do mojej wypowiedzi, chyba nie doczytałeś dokładnie lub nie umiesz zbyt dobrze rozumować wypowiedzi panie maxxx coś tam, napisałem powinien być ale nie koniecznie musi być, nie pamiętam dokładnie, nie jestem taki jak ty super spec alfa omega na całą wieś.
    Soryy za OT panowie.

6. maxsslko

maxsslko Gaduła

Docenione treści:
    292
    Po pierwsze panie NOR, kazesz mu sprawdzac cos co nie wystepuje w motoryzacji w normalnej spalinowej wersji, czujniki predkosci obrotowej kompresorow wystepuja w hybrydach, ale tam masz elektrycznie napedzany kompresor.
    Druga sprawa odnosnie atmosfery, jak mam klimat to i klientowi moze sie oberwac w mojej drewutni jak postanowi mnie doksztalcac bzdurami.
    Sprawa trzecia, nie kaz mu szukac tam gdzie nie musi, w yariskach problem z klima czesto sprawial sam kompresor, brak wydatku, w kompresorach z zaworem sterujacym cisnienia sam zawor, w jeszcze nowszych eletrycznie sterowany zawor regulacji cisnienia.

soloriens lubi to.
  7. soloriens

soloriens Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Kolejny post z tych bez danych, w jaki sposób mamy coś napisać jak nie ma żadnych danych ! Jaka to sprężarka ? Jeśli sprężarka Denso 5SER09 to na 100% jest zabawa . W pierw obstawiam elektrozawór do wymiany,bo sprężarka startuje,ale może być jeszcze kłopot bo jest tam troszku nowe rozwiązanie powiedziałbym kłopotliwe ,a mianowicie w postaci wirującego zaworu ssącego i ciśnienia wychylenia krzywki wału . dla mnie temat nie naprawialny, wymieniamy na nowe. Po drugie co się działo,co zostało zrobione ?

8. difflock

difflock Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białystok
    Sprężarka wymieniona i wszystko wróciło do normy bez spiny panowie pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi