1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ulubiony klient.

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika ludo44, 12-12 11.

1. Luku

Luku Dekoder Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    306
    Miasto:
    Nottingham
    Miła i przyjemna robota bez zbędnego kombinowania. Można by pomyśleć że nasi mechanicy po 3 latach pracy w naszych warsztatach potrafią więcej niż oni.

2. Pietrek

Pietrek Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Polska wschodnia
    dokładnie, gdyby polskie społeczeństwo było troche bogatsze, to polska myśl techniczna i nasza smykałka do mechaniki pozwoliłaby żyć polskim mechanikom jak królom

3. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    306
    Bogactwo by nas rozleniwiło a bieda zmusza do kombinowania:D

4. Pietrek

Pietrek Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Polska wschodnia
    ale z drugiej strony, Polak nigdy nie będzie na tyle bogaty, zeby nie mógł kombinować

5. Kiepus

Kiepus Nowy

Docenione treści:
    0
    otóż to. Polak już ma to coś w sobie, że zawsze będzie kombinował:p

6. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 073
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    U mnie ostatnio coraz więcej pojawia się tzw. nadgorliwców ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na początku mnie wkurzali ale teraz już mi przeszło i można ich podciągać spokojnie pod ulubionych klientów - nadgorliwce to takie osobniki, którzy chcą robić auto na zaś.
    Co prawda dzisiaj np. pojawił się Pan samochodem marki Opel Vectra z pytaniem co należy wymienić w Mazdzie 2. Auta nie widziałem, więc pytam o co mu chodzi - on do mnie, że również nie widział auta ale planuje zakup właśnie takiego auta o przebiegu około 60 tysięcy i chciałby zrobić serwis po 60 tym właśnie przebiegu. Mówię więc standardowo, że olej wymienić, filtry, ewentualnie rozrząd. On do mnie wtedy, że olej dopiero co wymieniany, na rozrząd za wcześnie i że bez sensu. Trochę mnie wkurzył więc na odczepnego powiedziałem, żeby na stacje paliwową pojechał powietrze wymienić w oponach i na tym zakończyłem współpracę z tym panem ale pomijając przypadki takich upierdliwych nadgorliwców to generalnie typ osób, którzy dbają o auto nawet jak teoretycznie wszystko jest dobrze jest moim zdaniem najlepszy.
    Wymieniasz np. łączniki z wyprzedzeniem aby się nie rozleciały, tuleję żeby się nie wybiły a na warsztacie stoi auto w którym Pan chciał m.in. żarówki wymienić zanim się przepalą - i to jest moim zdaniem mój ulubiony klient.

7. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 174
    Miasto:
    Wysoka
    I jeszcze dodaj, że taki co spore napiwki zostawia za każdym razem... :)

8. voodo

voodo Uczestnik

Docenione treści:
    64
    Akurat jeżeli chodzi o żarówki to nie widzę problemu ze wcześniejszą wymianą bo z czasem traci ona swoją moc.

9. mar.wo

mar.wo Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    170
    Miasto:
    Racibórz
    Adres strony:
    Jeśli idzie o napiwki to kilka lat wstecz, takimi klientami byli Polscy Niemcy . Miałem rowniez kilku klientów z Wiednia ozenionych z Polkami z Raciborza, też dobrze płacili. Im opłacało się na weekend podjechać 300 km i grubszy remont zrobić a przy okazji teściową odwiedzić. :)

Ostatnio obserwuję jakieś rozdrażnienie wśród klientów. Napiwków brak raczej chcieliby coś urwać .

10. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 803
    Miasto:
    Sląsk
    No typowo u nas zawsze skrajności ... tu wszystko zawczasu wymienić a tu olej po 9 latach ...

11. AutoKlinika.Wasiewicz

AutoKlinika.Wasiewicz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    211
    Miasto:
    Zielona Góra
    Mam kilku co lubią zaokrąglone sumy, zawsze na moją korzyść

12. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 481
    Miasto: