1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Vectra C 2.0 DTI 2004r Wskaźnik paliwa wariuje

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika turbokrzychu, 2-11 17.

1. turbokrzychu

turbokrzychu Uczestnik

Docenione treści:
    7
    Witam. Otóż stałem się posiadaczem tego wspaniałego pojazdu, i niedawno wyjaśniłem zagadkę temperatury silnika która wynosi 82-87stopni i że jest to w oplu normalne więc jestem przygotowany na kolejne ciekawe nowiny :D Druga rzecz która budzi moją niepewność to wskaźnik paliwa, zauważyłem że ma on jakieś dziwne przeskoki w pokazywaniu paliwa. Zaczęło się od tego że zatankowałem po korek, a on mi pokazał że jest 3/4 baku a potem przez godzinę jak jeździłem to powoli stopniowo wskazówka zaczynała pokazywać pełen bak. Dziewczyna jeździła do pracy parę dni to też mówiła mi że raz pokazuję pół baku, raz mniej niż pół, potem więcej niż pół. Dzisiaj znowu miałem równo 1/4 baku, postawiłem auto, stało z 3 godz, wsiadam a tu pali mi się rezerwa, a wskazówka jest połowie tej 1/4 nawet nie na czerwonym polu. Spotkaliście się z takimi przypadkami w Oplach? Ja generalnie nie specjalizuję się zbytnio w tej marce, więc nie wiem jakie one mają bolączki. Jak będzie trzeba to dorwę się do wskaźnika paliwa w baku, ale najpierw posłucham opini ;)

2. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    156
    Miasto:
    Pogorzela
    Zapraszam "dziewczynę " i auto do mnie:) zrobię co potrzeba i co najważniejsze to naprawie:) a tak na poważnie to sprawdzić pływak w zbiorniku ...
    Ewentualnie sam licznik...

3. turbokrzychu

turbokrzychu Uczestnik

Docenione treści:
    7
    Sprawdzę. Bo już gdzieś się doczytałem że ponoć czujnik temperatury zewnętrznej ma z tym jakiś związek. Jaki? Nie mam pojęcia :D

4. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    156
    Miasto:
    Pogorzela
  5. turbokrzychu

turbokrzychu Uczestnik

Docenione treści:
    7
  6. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego