1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Własny warsztat

Dyskusja w 'Przyszły mechanik, szkoła' rozpoczęta przez użytkownika PiuGeht, 9-04 17.

1. PiuGeht

PiuGeht Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dębe Wielkie
    Witam, na start mowie ze jestem tutaj NOWY i jeżeli napisałem to w złym poście to proszę administracje o przeniesienie bądź usunięcie postu. Za półtora roku kończę Technikum Samochodowe i planuje otworzyć własny warsztat samochodowy z tym ze do końca nie orientuje się ILE TAK NAPRAWDĘ POTRZEBUJĘ $$$. Dokładniej chodzi mi o to ile wyniesie mnie WYPOSAŻENIE warsztatu w 2/3 stanowiska kolumnowe + części itp aut OSOBOWYCH a jaka była by różnica w 2 stanowiskach aut CIĘŻAROWYCH ( wyposażenie itp ). W mojej okolicy jest kilka warsztatów ale z tych " kilku " 1/2 cieszą się renomą i mają aż " za dużo pracy " bo reszta to takie niedobitki co próbują lub już spróbowali kogoś oszukać i tak sie przejechali. Samym postawieniem warsztatu jako budynek sie nie martwię tylko chodzi mi własnie o wyposażenie i jak można to taką RADĘ co bardziej się opłaca OSOBOWE czy CIĘŻAROWE ( w promieniu 15km jest tylko 1 SERWIS aut ciężarowych ) Ile mogę dostać jako młody przedsiębiorca otwierając od razu po szkole warsztat i zapewniając 2/3 miejsca pracy i czy jest jakiś PROGRAM do wyceny danej usługi albo nawet taki " proponowany cennik " .

Liczę na wyrozumiałość i chęć pomocy bez żadnych spięć bo nie o to na tym forum chodzi, pozdrawiam ! ;)

2. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Sląsk
    prawda jest taka ....ile nie wyłożysz
    warsztat to wchłonie

licz podnośniki po 14 tys. z odbiorami

3. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    133
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Dofinansowanie do stanowiska w moim urzędzie pracy to około 20 tys na stanowisko. Musisz czlowieka trzynac przez trzy lata. Problem w tym, ze nikt ci nie da środków na dwa lub trzy stanowiska jak nie masz ani jednego. Na trzy stanowiska tj zwykle podnośniki dwu kolumnowe plus przy kazdym szafka narzędziownia, troche narzedzi specjalnych, kompresor, spawarka, urzadzenie diagnostyczne, zlewak oleju, urzadzenie do hamulców, prasa- to wszystko okolo 100 tysiecy. Do tego trzech pracowników to okolo 12 tysiecy na miesiac brutto. No powiem ci, ze wysoko mierzysz na start i to zaraz po technikum bez przygotowania zawodowego. No ale każdemu wolno. Masz Internet to poszukaj sobie ile kosztuje sprzet.

4. Mattii

Mattii Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Maszewo
    Jeśli nie robiłeś przy ciężarówkach to moim zdaniem porywasz się z motyką na słońce.

5. PiuGeht

PiuGeht Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dębe Wielkie
    Nie pytałem czy DAM rade po technikum bo ja przy tym robić nie muszę tylko chodziło mi o wkład jaki to jest ale dziękuje za odpowiedzi. Co do 2/3 stanowisk = 12.000 brutto rozumiem ale nie muszę od razu zatrudniać tych 3 a np zatrudnię 1, mam sporo roboty to szukam 2 potem 3 i nie muszę dobudowywać warsztatu ani nic ( nawet mogę wyposażyć tylko 1 podnośnik a w przyszłości dokupić graty do 2,3. Chodziło mi o samą cene ile potrzeba na wyposażenie bo wiedziałem kilkanaście " ofert " na allegro po 20-30tys zł takie komplety i w nich wyważarka podnośnik klucze itp i nie wiem czy ta cena ma sens i ogólnie

6. Mechanika pojazdowa Gorzów

Docenione treści:
    133
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Te komplety z allegro to możesz sobie wsadzić. Najtanszy i najgorszy sprzet. Jeden znajomy kupil jakis taki podnośnik chiński to dwa miesiące czekał na części zamienne. Swoją drogą to pisales ze chcesz odrazu zatrudnic ludzi i dostac dofinansowanie na utworzenie stanowisk. Ja oczywiście jak i zapewne większość doswiadczonych mechaników nie bede sie wypowiadal czy dasz rade czy nie a po twojej wypowiedzi wnioskuje ze ty wiesz swoje i na tym temat sie zamyka.

7. PiuGeht

PiuGeht Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dębe Wielkie
    Ale co sugerujesz mi ze nie dam rady czy jak ? Bo teraz to juz szukamy dziury w całym, zapytałem ile potrzeba około na stanowisko jedno i jako ze postawiłbym na 2/3 podnośniki = 2/3 stanowiska pracy. A co do dofinansowania pytam bo nie wiem a po to jest chyba to forum tak ? Mam nadzieje, ze rozumiemy sie dobrze ;)

8. Mechanika pojazdowa Gorzów

Docenione treści:
    133
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Nic nie sugeruję. Napisalem ci ile trzeba miec na trzy stanowiska i ogolne podstawowe wyposażenie. Sam osobiscie robie nowe stanowisko do geometrii i nie wiem czy w 80 tysiacach sie zmieszcze. A odnośnie dofinansowania to na pewno lepszym źródłem informacji niz forum jest lokalny urzad pracy lub inne instytucje.

9. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Sląsk
  10. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    127
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Poczekaj poczekaj... Ty chcesz od razu po technikum warsztat otworzyć?

Kasy z dotacji Ci na pewno nie starczy. Na start dostaniesz 20tys, albo i nie bo to są dofinansowania na działalność jednoosobową a Ty nie masz jakiegokolwiek doświadczenia.
    Piszesz że zatrudnisz mechaników... Myślisz że to takie proste? Dwa lata szukałem pracownika. No chyba że zatrudnisz Ukrainę.
    A pomyślałeś skąd będziesz brać części? Orientujesz się w branży w ogóle?

No chyba że Twój ojciec to Kulczyk albo inny Solorz, wtedy wszystko jasne :p

Na dzień dobry na jedno stanowisko wydałem 25 tys bez podnośnika i wulkanizacji kupując w większości Yato i Jonnesway

11. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    28
    Kolejny chojrak co myśli, że skończenie szkoły = złapanie Pana Boga za nogi.
    To że w szkole może Ci wmawiają, że po skończeniu będziesz mega wykwalifikowanym mechanikiem zarabiającym 5000 zł to możesz sobie między bajki włożyć. Życie szybko zweryfikuje Twoje poglądy i sprowadzi Cię na ziemię.
    Ja przez 3 lata po szkole pracowałem za 1200-1500zł i czasem zastanawiałem się jak przeżyć miesiąc, a gdzie tu myśleć o jakiś inwestycjach.

12. PiuGeht

PiuGeht Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dębe Wielkie
    Temat do zamknięcia

13. Auto Elektronik Lubin

Auto Elektronik Lubin Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    68
    Miasto:
    Lubin Dolny Śląsk.
    Adres strony:
    No znalezienie dobrego mechanika nie jest wcale takie proste

14. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    129
    Miasto:
    Lubliniec
    Człowiek niestety uczy sie całe życie. Zaryzykuj tylko pamiętaj bedziesz szefem cala odpowiedzialność na tobie

15. suse1

suse1 Bywalec

Docenione treści:
    156
    Miasto:
    Olkusz
    lepiej budke z piwem mniejsze nakłady i zarobek większy