1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Witam. chciałbym kupić kompresor do (małego warsztatu)

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika jestem, 27-01 12.

1. jestem

jestem Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam. Jak w temacie zdecydowałem, że sprawie sobie jakiś kompresor do małego warsztatu.

Najważniejsza jest cena aby nie była wyższa niż 800zł, gdyż na chwilę obecną mam małe zyski i nie jestem w stanie przeznaczyć na kompresor więcej funduszy.

Ma służyć do:
    sporadycznego malowania
    odkręcania śrub od kół itd.

Najbardziej kieruje się na wytrzymałość tych sprzętów, ponieważ nie będą używane na co dzień i 2 letnia gwarancja mnie kompletnie nie satysfakcjonuje.

Stanley do mnie przemawia, bo ich grzechotkę jak kupiłem tak radziła sobie z metrową dźwignią po której skaczę ma 3 lata i dalej działa :)

Rozważam 2 kompresory:
    http://allegro.pl/stanley-kompresor-olejowy-sprezarka-50l-10-bar-i2066242572.html
    lub
    http://allegro.pl/kompresor-2-tlokowy-olejowy-50-l-4-0-km-430-l-min-i2056529666.html
    Który z nich będzie lepszym wyborem (na dłuższy czas używania) ?

Jeszcze jedno: konieczna jest możliwość pracy ciągłej, czyli po uzyskaniu ciśnienia, żeby się wyłączał, żeby butli nie rozerwało...
  2. S-LINE

S-LINE Gość

http://allegro.pl/kompresor-100l-i2080029588.html

zakup taki kompresor...bardziej wytrzyma niz nie jedna 50-tka...bo nie musi tak czesto sie napelniac i dobra firma bo FIAC... ja mialem 50-tke i denerwowalo mnie to ze co chwile chodzil po zakupieniu 150-tki starej polskiej konstrukcji WAN i nic sie nie dzeje jest cichy, szybko sie napelnia...
  3. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    252
    Najważniejsza jest wydajność, jeśli z tych dwóch to wiadomo że ten 2-tłokowy. Ja mam już parę lat kompresor,który sam złożyłem. Kupiłem zbiornik 150l za 200zł i głowicę firmy Metabo za 1500zł a silnik elektryczny za 100. Za taką w sklepie musiałbym wyłożyć 3200 no to zostało trochę kasy na inne narzędzia. A tak moim zdaniem to trochę mała ta sprężarka, większość ludzi kupuje taki sprzęt jeśli pracują w terenie i muszą ten sprzęt wozić ze sobą. Zastanów się to jest zakup na długie lata. Męczyłem się tak z migomatem bo na razie mi wystarczy, w końcu kupiłem esaba 240 mam go od dwóch lat i dopiero się zaczyna lubić to co się robi.:)
  4. S-LINE

S-LINE Gość

ja migomat kupilem za 50 zl :D tylko ze bez raczki, przewodu masowego, i przewodu zasilajacego ktos ukradl na miedz...kumpel mial go na zlomie sprzedac bo wyprowadzal sie z Polski i robil porzadki na halach dalem mu 5-dych w migomat wlozylem okolo 200zl i chodzi jak marzenie...firma to elektra beckum teraz zwana metabo...faktycznie zrob tak jak kolega ludo44 pisze sam skompletuj sobie kompreor...ja swoj kupilem za 150 czy jakos tak ale tez bym kombinowal zeby jak najtaniej zrobic...prase 12 tonowa to zrobilem sam z kumplem...a jezeli bedziesz pracowal dluzszy czas narzedziami pneumatycznymi to zapraszam do mnie zebys przetestowal jak dziala 150...
  5. jestem

jestem Nowy

Docenione treści:
    0
    W składanie kompresora wolałbym się narazie nie bawić. Spawarkę dałbym na pewno rade skompletować, zrobić prostownik itd. ale eksperymentować z ciśnieniem 10 barów na razie nie chce...

Czy ten 2 tłokowy kompresor z aukcji będzie chociaż w miare solidny?

Na razie niestety nie mam miejsca za dużo, chociaż doskonale wiem, że kompresor 150-200L jest nieporównywalnie dobry i jak nie wyrabia silnik to taka butla jest jak skarb, gdyż używałem takiego w robocie, lecz na codzień mieszkam w blokach, na działce na której mam dość duży garaż i trochę majsterkuję jak mnie niema dłużej niż miesiąc, to zaraz mam włamanie, więc ostatnio przestałem zamykać garaż, bo nie mam już kasy na naprawę drzwi. Rzecz jasna kompresor muszę wozić ze sobą, dlatego zdecydowałem się na 50L. Robię głównie coś przy motocyklach, skuterach, W autach jakieś prostrze instalacje, pozatym majsterkuje - robie jakieś prostowniki, itd. także kompresor nie będzie miał jakiś cięższych prac przed sobą.
  6. S-LINE

S-LINE Gość

to smialo bierz 2-tlokowy w zupelnosci da rade, jak na Twoje potrzeby...
  7. Jarek#1

Jarek#1 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    San Bernardino, Kalfornia, USA
    to co piszesz weź też radze dwu tłokowy ! sprawdz jeszcze na wyszukiwarce co o tej firmie piszą ! ja jej nie znam ! ważną rzeczą jest zbiornik im większy tym mniej kompresor się włącza ! sprawa druga to silnik im większe napięcie tym mniejsze zużycie prądu ( w twoim przypadku to nie ma wyboru) i oczywiście pompa powietrzna ( dobre kompresory mają dwu-stokowe pompy - ważne ile powietrza wywala na minute !
    wyobraź sobie młot pneumatyczny podłączony do kompresora -sam wąż doprowadzający powietrze ma średnice prawie 3 cm ).Ważne przy malowaniu aut aby mieć cały czas odpowiednie-stałe ciśnienie na pistolecie !
    jeśli kupujesz nowy - sprawdż gwarancje - jak długa - i jeśli dwa lata , się nie zepsuje to i następne paręnaście lat pochodzi ( zakładam ze będziesz używał codziennie ![​IMG]
  8. Warsztatowiec1972

Warsztatowiec1972 Nowy

Docenione treści:
    0
    malowanie ale jakie, lakierowanie czy tylko zaprawki, jakie urządzenia będą do niego podłączone, czy policzyłeś jaka wydajność w litrach na minutę będzie Ci potrzebna żeby zasilić w powietrze pracujące jednocześnie urządzenia. czy masz linię pneumatyczną w warsztacie czy będziesz go ciągał za sobą do różnych prac ? to ważne zeby sobie odpowiedzieć na te pytania. napisz maila z odpowiedziami na te pytania na adres k.palyga@europart.pl a napewno dostaniesz ofertę na kompresor od dobrego producenta w bardzo rozsądnej cenie a poniewaz jak piszesz ma Ci służyc długi czas to dostaniesz dodatkowo również sporo adresów gdzie będziesz mógł zasięgnąć języka i wybadać opinie na temat oferowanego kompresora.
  9. MotoManiek

MotoManiek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdynia
    mam 50-tkę 2 tłokową Stanleya i sobie radzi dobrze. Używam go głównie do dmuchania gaźników lecz z odkręceniem śrub kół samochodowych musi się męczyć Więc polecał bym jednak 100 lub 150
  10. koksiu621

koksiu621 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    162
    Miasto:
    Kudowa-Zdrój
  11. quescik

quescik Nowy

Docenione treści:
    0
  12. greghorn

greghorn Uczestnik