1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Woda we wnętrzu tylnego pasa.

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika haszczur, 14-12 16.

1. haszczur

haszczur Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Witam problem dotyczy wody, która zbiera się we wnętrzu tylnego pasa Renault Scenic II rok prod. 2004 gdy jest jej już sporo zaczyna wpływać do plastikowej wanny na koło zapasowe. Na początku nie mogłem dojść skąd woda pojawia się w tej plastikowej wannie aż w końcu przez otwory technologiczne wsadziłem wężyk do wnętrza tylnego pasa i wypompowałem z niego z litr wody albo i więcej. Woda dostaje się tam również jak auto stoi pod chmurką a nie tylko podczas jazdy. Napiszę co dotychczas uszczelniłem wymontowałem plastikową wannę, oczyściłem i wkleiłem na specjalną maśtykę do tego przeznaczoną, wszystkie miejsca pod śruby do jej mocowania jak też same śruby zabezpieczyłem silikonem przeznaczonym do uszczelnień w samochodzie. Kratki wentylacyjne wkleiłem na silikon, zabezpieczyłem łączenia tylnego pasa, zdemontowałem tylne lampy i zabezpieczyłem silikonem miejsca w karoserii przez które idą wiązki lamp, uszczelniłem silikonem zgrzewany rant na który zakładana jest uszczelka tylnej klapy a woda po deszczu nadal zbiera się w środku tylnego pasa. Poproszę o jakieś wskazówki z góry dziękuję.

2. piohol

piohol Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Kępno
    A nie ma tam otworów spływowych, które trzeba udrożnić?