1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

wybór cb radia

Dyskusja w 'CB + Nawigacja' rozpoczęta przez użytkownika Auto-Port, 24-01 15.

1. Auto-Port

Auto-Port Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    339
    Miasto:
    KALISZ
    Panowie co byście polecili tak do kwoty max 350 zł za zestaw zastanawiam się na radiem midland tedy ASC i jego następca John 2 co o nich sądzicie i jaka antena jakaś mała antena do tego? mimo tego że jeżdżę mało, to muszę kupić bo prawko za punkty musiałem drugi raz robić hehe

2. wyrzynacz

wyrzynacz Uczestnik

Docenione treści:
    38
    Miasto:
    Mazury
    Tylko nowe wchodza w gre?

3. Rash'u

Rash'u Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    56
    Miasto:
    Gryfice
    Adres strony:
    ja mam presidenta TOMMY i jestem bardzo zadowolony. podstawa to oryg spory bat z presidenta i bedzie dobrze, zadnych chinskich anten za 60 zl

4. stank

stank Początkujący

Docenione treści:
    1
    Dokładnie, u mnie też się sprawdza.Wcześniej miałem "okazyjne " cb i długo z nim nie pojeździłem.

5. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    93
    Miasto:
    starachowice
    TOMMY to kiepskie radio nie polecam słabe bardzo słabe filtry w tym radiu to się tylko nazywa president jak by ktoś potrzebował pożądnego radyjka mam jeszcze pare UNIDENÓW 520XL to są porządne radyjka na płycie przewlekanej możliwość jest wysyłki na koszt kupującego

Seb-Sta lubi to.
  6. Seb-Sta

Seb-Sta Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    S-ch
    Również polecam UNIDENA 520XL mam od 5 lat i jestem mega zadowolony tylko te z początku produkcji na płycie przewlekanej. Ewentualnie są osoby które przerabiają te radia.

7. shogunemail

shogunemail Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    łask
    Adres strony:
    mam też takiego dziadka i powiem tyle mierzyłem sie z młodszymi i mój to kozak ale mam jeszcze starszy model taki duży z głośnikiem z przodu i to jak bym rubina odpalił wszystko ciągnie jebani.. Antena sirio dachu przy tyle na stałe + uniden 520xl made of filipiny i swr 1,2 daje to bardzo dobre osiągi ale co mają ruscy że ja ich słyszę a oni nie

8. hamer

Docenione treści:
    93
    Miasto:
    starachowice
    mają radia z czołgu ja z nimi gadałem ale na stacji bazowej na FM

9. mechtrans66

mechtrans66 Nowy

Docenione treści:
    0
    Midland 199-A + Midland 145ML miescisz sie w cenie co prawda radio bajerów nie ma ale w zupełnosci z tą antenka wystarcza :)

10. Bernardyn

Bernardyn Nowy

Docenione treści:
    0
    Ten wspomniany wcześniej Uniden jak na podstawowy model w zupełności wystarczy. Nie ma tam żadnych bajerów, ani innych zbędnych funkcji, ale dla większości ludzi chyba najważniejszą rzeczą jest, żeby czysto i wyraźnie można było się komunikować przez radio. Po dokupieniu jakieś dobrej anteny pod tym względem Uniden 520 dobrze się sprawdza. Jeśli patrzymy przez pryzmat stosunku ceny do jakości to będzie dobry wybór w tym przedziale cenowym. President Tommy ASC też nie jest tragiczny, ale stosunek cena/jakość jest nieco gorszy moim zdaniem.

11. Axil171

Axil171 Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Sędziszów mlp
    Ja posiadam president teddy i antena president ml145 i jestem bardzo zadowolony. Jeżdżę głównie poza miastem, odbiera czysto i zasięg +-15km. Ale w większym mieście jak np. Rzeszów juz trochę gorzej bo częste szumy i przekrzyki to normalne ale da się wytrzymac.

12. shogunemail

shogunemail Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    łask
    Adres strony:
    im więcej chcemy złapać tym jest gorzej. Pytanie czemu?? Im wyżej antena (nie ważna jakość i długość) tym więcej zakłóceń trafia i jest ciężko kogoś usłyszeć dalej niż 20km (mowa o CB w aucie) ale im gorzej słyszymy tym dalej nadajemy. Ja w nocy 1.30 z garażu szczekałem czy jest ktoś jeszcze usłyszałem bzzzzprryypiioooddd (szmer) Powtórz i znów to samo może tak jest u mnie ale wiem, że na kanale 11 jak pojechałem swoją babcią (fiesta III) w ciszy radiowej to okazało się, że w odległości prawie 35km baza(garaż mnie słyszał na 2 kreski ale byłem w szczerym polu na Sędziejowice tylko jak mijałem zwykłe budynki drzewa itp to lekki szum. Więc nie ma radia i anteny moim zdaniem na tzw śmieci z sieci!! pomogłem???

13. Bernardyn

Bernardyn Nowy

Docenione treści:
    0
    Do 350 zł? To może zestaw Telefunken TF SIRIUS-108 i do tego antena TF STELLA-7. Tylko Nie wiem jak jest teraz z dostępnością produktów od tego producenta na rynku. Co raz rzadziej widzę produkty tej marki, a szkoda bo w swoim przedziale cenowym wypadają całkiem nieźle. Samo CB dostaniesz za 250 zł (około) i antenę na niecałe 100 zł, więc taki zestaw bez problemów powinien zmieścić się w Twoim budżecie. i na początek w zupełności wystarczy. Oczywiście wyżej przedstawione propozycje też są bardzo dobre.

14. Paawel

Paawel Uczestnik

Docenione treści:
    30
    hamer - masz jeszcze te UNIDENy ?

15. hamer

Docenione treści:
    93
    Miasto:
    starachowice
    mam 520 xl i ze dwa 510 xl

16. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Tam są już wstęgi ?

17. Paawel

Paawel Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Sporo ludzi chwali sobie to radyjko. Nosze się z zamiarem kupna takiej skrzyneczki. Napisz coś na temat radia jak laikowi , czemu to radio a nie inne jest dobre. No i ile coś takiego kosztuje u Ciebie ?

18. hamer

Docenione treści:
    93
    Miasto:
    starachowice
    te radia są na porządnych pytach przewlekanych dobrze dofiltrowane nie szumią nie psztykają 520 to jest takie jak Jonny presidenta pierwsze wersie porządne wykonanie 520 mam po 300zł 510 po 250zł mogę wysłać na koszt kupującego pocztą polską koszt bodairze 30 zl pobranie tel do mnie 695452612

Ostatnio edytowano: 2-11 15
  19. Adamos2322

Adamos2322 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    moja propozycja jeśli nowe to YOSAN PRO 120 -250zł +antenka za resztę
    jeśli używka harry,jonny na początek

20. Iron Duke

Iron Duke Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    PNT
    President Taylor I w jednym aucie, Johnson I w drugim i Yosan 2204 w trzecim. Wszystkie radia mają przeszło 20 lat i działają bez zastrzeżeń. Anteny też President.

:cool: