1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wyciek płynu

Dyskusja w 'Chłodzenie silnika' rozpoczęta przez użytkownika JanuszPro, 20-11 16.

1. JanuszPro

JanuszPro Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radom
    Witajcie, nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na mój problem mianowicie od czasu pęknięcia trojnika przy zbiorniczku płynu oddałem auto na lawecie do mechanika, zrobili coś zjeba**** bo musiałem ściągać cały przód by poprawić po nich, spartocili mianowicie źle podlaczyli rurę do chłodnicy i stąd były wycieki. Niby wszystko okey, nic nie cieklo ale do czasu!

Nadchodzą piękne dni w których ucieka płyn nie że kropla, dwie, tylko 3/4 zbiorniczka w nieznanych okolicznościach, raz mi znikło mówię nic dolalem wody bo nie miałem, miesiąc czasu było spokojnie nie ubyla ani kropla po miesiącu lub więcej czasu jazdy autem efekt się powtórzył, to zdarza się gdy np zostawię auto po jeździe np przed praca. Niedawno kupiłem środek który uszczelnia, wyspałem to samo, no nic jeszcze raz wyspałem tylko więcej, wlalem wody i narazie nic nie ubywa, nadchodzą mroźne dni i obawiam się że raz to zamaarznie wodą a dwa to szkoda wymieniać płyny skoro ma po jakimś czasie diametralnie uciec.

Nie wiem co jest grane, jeżdżę Audi a6 z 1999r, sedan z silnikiem 2.4 v6

Liczę na waszą pomoc, rady, mechanicy to nieudacznicy w okolicy.

2. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    490
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
    Test ciśnieniowy na początek i szukać wycieków.
    Test na uszczelkę pod głowicą też możesz zrobić.
    A takie środki do uszczelniania to nic dobrego dla układu.Ogrzewanie działa w aucie?

3. JanuszPro

JanuszPro Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radom
    Tak, oczywiście ogrzewanie działa nawet jest podgrzewanie przednich siedzeń to jak wrzucę na 6 to tak się czuje jak by było mokro, nie wiem czy to za duży poziom ustawiony czy tak powinno być.

Odnośnie tych testów to gdzie je mogę zrobić ? czy każdy mechanik posiada owy sprzęt do przeprowadzania testów ?

Ps. A wgl. czy to możliwe że np z dnia na dzień może wyciec aż tak dużo ? A potem wszystko jak gdyby nigdy nic.

4. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    191
    Miasto:
    Grabów
    Kole
    Kolego jeszcze nie widziałem w autach podgrzewania siedzenia cieczą. Siedzenia masz podgrzewane elektrycznie. Na początek wymień sobie korek od wyrównawczego , bo lubią się zacinać. Po zatrzymaniu pompa płynu nie goni a silnik oddaje ciepło. Wzrasta ciśnienie w układzie a korek zacięty nie upuszcza pary i pcha płyn w najsłabszym miejscu.

Maciej Bieleń lubi to.
  5. sycylyjczyk

sycylyjczyk Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    mazury
    Po takim uszczelnieniu za jakiś czas będzie coraz chłodniej w kabinie,a i cylindry w najdalszej odległości od pompy są coraz mniej chłodzone .

6. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    191
    Miasto:
    Grabów
    Bez przesady to trzeba już konkretnego świństwa nawalić. Zwykle to jest to badziw z proszkiem alu a pomaga jak umarłemu kadzidło w dodatku dwa dni z dzisiaj, a trzeciego dnia do południa.