1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wymiana czy szpachlowanie?.Standardy w ASO,standardy producentów-nic już z tego nie rozumiem!

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Kapitaniec, 30-04 16.

1. MTM

MTM Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    460
    Miasto:
    z charakterem
    Nie ma co tłumaczyć. Facet sam odpowiada sobie na zadawane pytania, My utwierdzamy go w tym a on nadal nie wie...
    Jeśli naprawa jest EKONOMICZNIE UZASADNIONA to naprawia się nawet takie auta:
    Tak w ogóle to kto wie jakie to auto? :D

2. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Gliwice
    Dobra dobra... niech każdy robi jak uważa albo płaci za usługi takie jakie akceptuje :p a w aso spawa się włóknem szklanym i naciagaja ramy o drzewo... widziałem na ju tubjeee hehehe

Ostatnio edytowano: 13-05 16
  3. Kapitaniec

Kapitaniec Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kalisz
    Kompletnie nie rozumiem waszych kpin i wciskania na siłę w każdą odpowiedź kwestii kasy.

Jeżeli czegoś nie wiecie albo bulwersuje was że ktoś chce poznać profesjonalne metody napraw to darujcie sobie głupie odpowiedzi.

Veet-dobra skoro znam odpowiedzi na zadawane pytania to jak chcesz naprawić ten wrą na powyższym obrazku-jak teraz wymienisz podłużnice,w którym miejscu wspawasz nowy dach? Co ze słupkami A B i C?

4. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 208
    Miasto:
    Wysoka
    Straszny sztywniacha jesteś zatem... :p

5. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 509
    Miasto:
    PZ
    Peugeot 306 ?

6. AutoKlinika.Wasiewicz

AutoKlinika.Wasiewicz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    224
    Miasto:
    Zielona Góra
  7. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Gliwice
    Jak to jakie auto.... To pewne ze auto-szrot

8. missior

missior Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków

Czego tu chłopie nie rozumiesz... Grupa Januszy Blacharzy nie ma pojęcia o profesjonalnych metodach naprawy i żeby nie wyjść na totalnych ignorantów i nieuków miesza Cię z błotem, żeby odwrócić kota ogonem. Wiem, że odgrzewam stary temat, mało tego - specjalnie się na tę okazję zarejestrowałem na Waszym forum, bo nie wytrzymałem jak robicie z kolesia idiotę samemu będąc! Jak jak czegoś nie wiem/ nie znam się to albo to uczciwie przyznaję, albo najlepiej w ogóle się nie wypowiadam. Koleś zadał bardzo konkretne pytania i nie oczekiwał Waszych opinii na tematy powiązane z tymi pytaniami (a czy to naprawa w ASO jest opłacalna, a że zdarzy się szpachlować nowy element, a że w ASO pracują konie). Nosz ludzie kochani! Na wszystko się wypowiedzą tylko nie odpowiedzą na pytania. Jeszcze jakby to robili w kulturalny sposób. A co do "sztywności" użytkownika "Kapitaniec" - Co wam do tego? Czy od tego jest to forum, żeby ją oceniać. Jak dla mnie koleś za tego posta powinien dostać ostrzeżenie. A co jeśli np. Kapitaniec ma zespół Aspergera? Nie mówię, że ma, ale jego styl wypowiedzi, upartość, olewanie ironii mogą o tym świadczyć. NIe zmienia to jednak faktu, że pytania są zadane konkretnie i rzeczowo. Ja niestety nie umiem na nie odpowiedzieć choć widziałem kiedyś fajny film na YT jak "to" się robi w Skodzie (ściśle wg zaleceń producenta). Niestety nie potrafię tego teraz znaleźć. Kapitaniec - to forum nie jest dla ciebie. Tu grasują same mirki typu nie wiem więc się wypowiem i jeszcze zrugam przy okazji .

Mat3usz08 lubi to.
  9. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    A skad wiesz jak robią u janusza ? Miałem blacharnie a podłożnice zakładasz nowe bo po prostu taniej i szybciej. Najpierw popracuj z mlotkiem, migomatem a potem pisz

10. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    375
    Miasto:
    europolonia
    Dobra- trochę tu tych pierdół za dużo więc po kolei, bez wyszydzania. Jak tu już pisano, po pierwsze chodzi o ekonomię. Ubezpieczyciel który wypłaca szkodę, kiedy ta przekracza 50 % wartości auta ( aktualnej po wyliczeniu) orzeka totalną szkodę gospodarczą i albo bierzesz kasę za całość , i ubezpieczenie zabiera grata , albo się dogadujesz. To standard eu, ale my to my , to w skrócie. Jeśli płyta nośna karoseri jest walnięta, to nie naprawiamy. Naprawiamy wymieniając elementy po uprzednim odwierceniu wymienionego elementu i wspawaniu punktowo punkt odpunktu migiem ca 2.5- 3 cm. Metodą zgrzewania omijamy stare zgrzewy ( powód- pryskanie z wypadaniem dziur). Zakładki blacha na blachę ca 1.5 cm- punktowo. Złącze cynujemy lub lutujemy innym lutem miękkim. Nigdzie nie łączymy do czoła. Przy cięciu elementów zewnętrznych składanie musi minąć składanie elementów wewnątrz o 3-4 długości składania tzn. do minimum 5 cm . To standard eu a z Polmozbytu za komuny niewiele odbiegał od niego. Co Ci jeszcze leży na duszy?

11. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Nie do konca z tą kasacją dawno temu żona miała malucha i ktoś walnął i skasował bok PZU z OC orzekło kasacje , napisałem dość obszerne pismo o samochodzie i chęci przywrócenia dawnej świetności ze względu na silnik po remoncie itp i otrzymaliśmy pełne odszkodowanie , w sumie to był dochodowy samochód :D:D:D

12. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    375
    Miasto:
    europolonia
    Marku to pewnie za malucha i dziś dostaniesz więcej niż za dużo młodsze auto. Tu jest jeden wyjątek- samochody nostalgiczne i zabytki , czyli oldi są z reguły gospodarczy złom wyłączone.

13. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    ha wiem ale to dawno było w mojej karierze miałem smyka jakieś 40 lat temu gdybym wiedział jak będzie to bym go miał dalej dla miecia ... ( chce mieć )