1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

zapytanie o sprzęt do warsztatu

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Tomosz, 10-01 17.

1. Tomosz

Tomosz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Dzień dobry,
    mam zamiar starać się o dotację z UP na założenie warsztatu samochodowego.
    Chciałbym Was się poradzić jaki kupić podnośnik samochodowy tak mniej więcej do 3.5t - 4t. ? Nie jakiś chinol z cienką blachą do 15 000 - 17 000zł

Również mam trochę odłożonych pieniędzy na montażownicę, wyważarkę i klucz udarowy. Co do tych produktów to również chce mieć profejonalny sprzęt bo tutaj koło mnie to na samym chińczyku pracują :) Na to mam przeznaczone około 21 tysięcy.

Jeszcze jak można to proszę mi napisać jakie sklepy polecacie ? :)
    miłego dnia :)

2. Adam Gmail

Adam Gmail Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Poczytaj w innych działach gdzie pisano np. o samych podnośnikach i w odrębnych na temat maszyn do opon.
    Jak idziesz na wysoką jakość to podnośniki kolumnowe: Stenhoj, Nussbaum,
    Z kolei sprzęt do wulkanizacji to: Corghi, Cemb, Hunter
    Narzędzia pneumatyczne: Chicago Pneumatic.
    Poszperaj po innych tematach bo przerabiane to było wiele razy.

3. romsped

romsped Początkujący

Docenione treści:
    0
    Jak masz 15k na podnośnik to śmiało bierz Stenhoja. Pieniędzy Ci wystarczy, a lepszego sprzętu nie znam.

4. MotoFan

MotoFan Początkujący

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Rzeszów
    Adres strony:
    Chcesz nowe czy używane??

5. Tomosz

Tomosz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Tylko nowośc. poczytałem trochę i kupię Werther'a podnośnik,

6. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    A to nie chińczyk? :)

7. romsped

romsped Początkujący

Docenione treści:
    0
    Tak Werther to China, ale na pewno z tych lepszych China, co nie zmienia faktu, że wybór dziwny.

8. MotoFan

MotoFan Początkujący

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Rzeszów
    Adres strony:
    To już bym wolał używany, ale porządny.

9. Tomosz

Tomosz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Proszę o podanie mi linku gdzie jest napisane, że Werther to Chinol ?-romsped> Bo z tego co wyczytałem to podnośniki i urządzenia są produkowane we Włoszech :) ( http://www.wertherint.com/ ) Tam jest gdzieś napisane. Także czekam na info od Was ;0

Tekst z Polskiej strony --
    • "WERTHER International - koncern posiadający 6 fabryk w Europie: Włochy, Dania, Francja oraz sieć dystrybucyjną w Europie, Ameryce Północnej, Afryce i Azji. Fabryki specializują się w wytwarzaniu wyrobów gotowych i podzespołów do: podnosników, montażownic ogumienia, pras hydraulicznych, agregatów do obsługi klimatyzatorów, drobnych dźwigników i żurawików. Oddzielną grupę wyrobów stanowią spręzarki specjalistyczne: bezolejowe, dentystyczne i laboratoryjne"
    Moim zdaniem nie ma co wprowadzać w błąd że niby to chinol czy inny azjata. Nie wydaje mi się żeby Włosi sprowadzali sprzęt z Włoch, później pchali go po EU

Ostatnio edytowano: 11-01 17
  10. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    338
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    Post nr to konkret.
    Odnosnie podnosnikow.Mialem Stenhoja-sprzet petarda,wykonanie fukcjonalnosc i bezawaryjnosc.
    Obecnie mam Nussbauma HL NT-urzadzenie jest mistrzowskie.
    Pracuje bardzo czesto na uslugach podwykonawczych u mechanikow i jeden z nich ma Werthera i porownujac go do Stenhoja i Nussbauma napewno nie zdecydowalbym sie na niego.Samo wykonanie juz mnie nie przekonuje.
    Masz tu kolege na forum SuwRzeszow.
    Gadnij do niego-on codziennie montuje podnosniki,wie i zna rozne ciemne i jasne strony tych urzadzen.

11. romsped

romsped Początkujący

Docenione treści:
    0
    Tomosz wiem, że geometrię dla Werthera robi firma KJC http://www.kjcengineering.com/index.php/company. Producenta sprzętu do kół nie pamiętam. Co do podnośników to masz rację, że jednak jest to Europa, oczywiście nawet jakby to były Chiny to nie znaczy, że są złe. Nie zmienia to faktu, że autor napisał "chce mieć profejonalny sprzęt bo tutaj koło mnie to na samym chińczyku pracują" i z budżetem 17tysięcy wybór Werthera jest dość ciekawy.

12. Manitoba1

Manitoba1 Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Piekary Śląskie
    Adres strony:
    Handluję Wertherem i pierwsze słyszę żeby podnośniki były produkowane w chinach, ale cze go konkurencja nie wymyśli...
    Bierz w ciemno 255 lub 300s lub 225i lub 254s4 chyba że hydraulika chcesz to: 2332i lub 210i-32 lub 208i lub305s

13. RadoWR

RadoWR Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radom
    Adres strony:
    Podpinam się pod temat, ze względu na małą ilość miejsca w warsztacie potrzebny mi podnośnik jednokolumnowy do serwisu opon, co sądzicie o takim? http://www.twinbusch.pl/shop/index.php?cPath=1 chinol czy nie? ewentualnie myślę o jakimś nożycowy tylko niskim bym mógł po nim przejechać w obie strony, co będzie lepsze tak bym bez problemu podniósł suv-a pomóżcie w wyborze. Dzięki z góry

14. romsped

romsped Początkujący

Docenione treści:
    0
    RadoWr do opon moim zdaniem lepiej weź nożycowy, nawet mobilny. Jednokolumnowy często bywa niestabilny i problematyczny, a do tego nożycowy masz znacznie tańszy. Zobacz np. z Norteca, jakość to samo co azjatyckoniemiecki TwinBusch.