1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Zawor egr w p11 2.0td

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika K58, 29-01 12.

1. K58

K58 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    okolice Ziebic
    Witam . Chcialbym sie zapytac kolegow wlasnie o ten zawor. Jak go sprawdzic czy dobrze dziala w tym autku. Chodzi o to z e kopci na czarno i zrobil sie slaby. Turbina i przeplywka sprawdzona -dobre . Wtryski sprawdzone dobre . Nie chce go zslepiac bo musze je=szcze jechac na ustawienie dawki paliwa . Zostal wlasnie ten zawor. Kiedy on dziala to wiem . Nie moge sprawdzic oporu tego elektrozaworu bo przewody ktore do niego wchodza sa zklejone klejem(nie ma wtyczki ) . Ja mu przygazuje jakk jest nagrzany to membrama w zaworze sie ponosi . Slyszalem tez ze jak sie sciagnie przewod z zaworu to ma byc slyszane takie klapniecie . Wlasnie u mnie tego nie ma . Czy moze znacie jakis inny sposob zeby go sprawdzic czy dziala prawidlowo.

2. jaceks57

jaceks57 Początkujący

Docenione treści:
    0
    raczej powinien klapnac bo jest na sprezynie. mozesz spróbować go przeczyscic bo opoznia, czasem to pomaga.

3. K58

K58 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    okolice Ziebic
    Jacek dzieki za odpowiedz . ja juz go nawet wykrecilem i go przeczyscilem sprayem do czyszczenia hamulcow. I on sie unosi do gory. Tylko ze jak czytalem w serwisowce do niego (szkoda ze po angielsku tylko) pisza ze powinien dzialac w teperaturze powyzej 70 stopni i przy srednim albo ladunku albo obciazeniu . Wlasnie nie wiem jak to traktowac. Jak juz jest nagrzany to jak dodaje gazu to ten grzybek unosi sie do gory i jak mu dam wiecej gazu duzo wiecej to ten grzybek zaworu egr wedlug tego co tam pisza powinien opasc (bo przy duzym ladunku albo obciazeniu powiniem byc zamkniety a on nie opada. ) czy moze to tylko w czasie jazdy jest realizowane a nie na postoju . JAk sie ociepli troche to jednak sprobuje pomierzyc ten zawror elektromagnetyczny ktory steruje tym zaworem EGR. W sumie to mi nie zalezy na tej ekologi ale jak juz jest to niech dziala dobrze.

4. Jarek#1

Jarek#1 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    San Bernardino, Kalfornia, USA
    EGR zawory w USA były stosowane od lat późnych 70 !
    głównie i chyba tylko na benzynowych silnikach !
    EGR podczas jazdy ( 2000 obrotów i w górę ) miał zadanie wpuszczenie wydechu do kolektora ssącego aby obniżyć temperaturę spalania w silniku czyli obniżenia związków tlenków azotu (NOx). trzeba zaznaczyć ze auta sprzedawane na USA miały biedniejszą mieszankę benzynowo-powietrzna ( czyli 14.7).
    wiadomo jest ze biedniejsza -uboga mieszanka robi możliwość przegrzania silnika - czyli wpadły fabryki na EGR >. Teraz zaczęto to robić w dieslach - oczywiście nie na USA bo tu prawie nie ma osobowych diesli !
    sprawa kopcenia moze też być spowodowana nie szczelnością rurek do EGR w dieslu ( to czytałem na forach polskich o Jaguarze - dieslu )
    starsze EGR były poruszane przez podciśnienie - teraz elektronika - ale moze warto podłączyć dobry skan który sprawdzi działanie zaworu !
    czyszczenie zaworu jest ok ale nieraz warto przy wykręconym zaworze - wałczyć auto i dobrze przegazować wywalić brudy karbonu z rurek !

Bak34 lubi to.
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. jak działa zawór egr

,
  2. jak sprawdzić zawór egr

,
  3. egr jak sprawdzić czy działa

,
  4. zawór egr działanie,
  5. jak sprawdzic czy zawor egr jest dobry ,
  6. kiedy działa egr w dieslu,