• Witamy na Forum Mechaników!
  Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
  Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
  Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Regulamin

Serwis forum-mechanika.pl jest własnością prywatną. Działa pod kierunkiem administratorów, wspieranych przez kadrę moderatorską. W związku z tym wszelkie decyzje Administratora w sprawie forum są ostateczne i nie podlegają dyskusji. Moderatorzy są powoływani i odwoływani przez administratorów.

I. Zasady savoir vivre’u.

§ 1. Wszystkich użytkowników obowiązuje przestrzeganie zasad kultury osobistej i nie używanie słów oraz zwrotów powszechnie uważanych za wulgarne lub mających na celu obrażenie innej osoby (także w formie częściowo ukrytej poprzez wykropkowanie itp.).
§ 2. Na forum obowiązuje zakaz publikacji materiałów sprzecznych z prawem, pornografii, linków do stron z warezem itd., zakaz naruszania prawa autorskiego, a także reklamy pirackiego oprogramowania. Reklamowanie serwisów, usług, sklepów itp. wymaga zgody administratorów.
§ 3. Dyskusje są prowadzone w języku polskim. Użytkownicy zamieszczający tekst w języku obcym proszeni są o przetłumaczenie go na język polski.
§ 4. Zabronione jest zakładanie lub korzystanie przez jednego użytkownika z więcej niż jednego konta. Chęć założenia nowego konta lub zmiany nicka musi być zgłoszona administracji i będzie rozpatrywana indywidualnie przez administrację forum. Administracja forum zastrzega sobie możliwość odrzucenia wniosku bez podania przyczyny.
§ 5. Zanim założysz wątek lub zadasz pytanie, użyj wyszukiwarki i upewnij się że ten temat nie był już poruszany na forum.
§ 6. Zgodnie z zasadami panującymi w sieci zwracamy się do siebie na "Ty" niezależnie od wieku.
§ 7. Prywatna korespondencja może być cytowana na forum tylko za zgodą wszystkich osób biorących w niej udział.
§ 8. Staramy się nie śmiecić forum czyli np. nie wysyłamy tych samych postów wielokrotnie w różnych tematach oraz korzystamy z funkcji "edytuj" w przypadku gdy nie ma odpowiedzi pod naszym postem a chcemy coś dopisać.
§ 9. Na forum nie używamy WIELKICH LITER - czytający potraktuje taką wypowiedź jako KRZYK.

II. Wymogi techniczne.

§ 10. Maksymalna wielkość obrazka umieszczonego na forum wynosi 640 px na 640 px, a jego waga nie powinna przekraczać 400kb. Ilustracje nie spełniające tych wymagań będą zastępowane linkami lub usuwane.
§ 11. Maksymalna wielkość emblematu (avatara) to 100 px na 100 px, a waga - 80kb.
§ 12. Podpis może zawierać tekst do 255 znaków, lub obrazki o maksymalnych rozmiarach 385 px na 70 px łącznie i wadze do 60kb.
§ 13. Konto zostaje uznane jako nieużywane, jeśli w ciągu 1 miesiąca od rejestracji użytkownik nie zaloguje się lub jeśli jego nieobecność na forum potrwa dłużej niż 6 miesięcy. Konta nieaktywowane przez link w zwrotnym email będą kasowane 7 dni po założeniu. Konto nieużywane może zostać skasowane bez powiadomienia. Jednocześnie informujemy, że na życzenie użytkowników administracja nie kasuje kont.

III. Jeśli naruszysz regulamin...

§ 14. Administratorzy oraz moderatorzy mają prawo usuwać, edytować i zamykać tematy oraz posty naruszające regulamin, o czym powiadamiają użytkownika poprzez wiadomość prywatną lub adnotację w temacie. Komunikaty takie są pisane czerwoną czcionką, zastrzeżoną do wyłącznego użytku kadry forum.
§ 15. Osoby naruszające regulamin zostaną upomniane przez kadrę, a w przypadku powtarzających się naruszeń otrzymają ostrzeżenia, skutkujące tymczasowym odebraniem możliwości czynnego lub biernego uczestniczenia w forum. O ukaraniu użytkownika ostrzeżeniem decyduje kadra forum.
§ 16. Ustawienia systemu ostrzeżeń na tym forum: # blokada pisania = 3 ostrzeżenia; # blokada wejścia na forum = 4 ostrzeżenia; # Ostrzeżenia wygasają po upływie 30 dni. Ostrzeżenie może zostać usunięte wcześniej przez administrację forum przy widocznej poprawie w zachowaniu osoby ostrzeganej.

IV. Pozostałe reguły.

§ 17. Właściciele i administratorzy forum-mechanika.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść postów, avatary oraz zdjęcia zamieszczane przez użytkowników forum. Informujemy, że osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Administracja serwisu nie kasuje postów na życzenie użytkownika. Taka czynność rażąco wypaczyłaby sens dyskusji prowadzonej w wątku.
§ 18. Posty bezsensowne, wyróżniające się niskim poziomem intelektualnym, lekceważące wszelkie możliwe zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie będą moderowane lub kasowane. Użytkownik, łamiący ten zapis zostanie ukarany zgodnie z zasadami opisanymi w niniejszym regulaminie. Za notoryczne łamanie tej zasady użytkownik może zostać wykluczony z forum.
§ 19. Linki do artykułów muszą zawierać cytat/opis artykułu.
§ 20. W uzasadnionych przypadkach administracja może wyłączyć możliwość korzystania z podpisu, awataru, prywatnych wiadomości oraz może zablokować pisanie na wybranych forach.
§ 21. Wszystkie nieuregulowane regulaminem zapisy podlegają przepisom prawa obowiązującego w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej.
§ 22. Podanie jakichkolwiek danych osobowych nie jest wymagane przez administrację forum. Użytkownik podający swoje dane potwierdza tym, iż wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administrację strony forum-mechanika.pl do celów informacyjnych oraz marketingowych (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883).
§ 23. Użytkownicy i uczestnicy forum wyrażają zgodę na otrzymywanie za pomocą PW i EMAIL informacji od administracji forum. Przesyłane informacje mogą nosić znamiona techniczne, reklamowe, ogólne oraz mogą być związane z określonym wydarzeniem.
§ 24. Akceptując regulamin użytkownik zgadza się również z naszą polityką prywatności z którą można zapoznać się pod adresem: http://forum-mechanika.pl/pages/Polityka/
 • Opublikowano
  24.10.2010
 • Wyświetleń strony
  95292
Do góry Bottom