• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Łańcuchy rozrzadu FAI- opinie

MS Serwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
483
Miasto
Gorzów Wielkopolski
www.ms-bmw.pl
Czy ktos moze sie wypowiedzieć na temat łańcuchów rozrzady firmy FAI? Zawsze montowalem swaga ale do n47 FAI ma tzw duzy komplet a swag nie mama no i nie mialem nic swaga na miesjcu. Nie znam tej marki. Jakies doswiadczenia?

Misiek

Administrator
Porady
4
Punktów
2368
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
FAI ma fajną cenę i można u nich kupić totalnie komplente rozrządy. Często używam i jeszcze się nie przejechałem, śmiało polecam.

MTM

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
872
Miasto
z charakterem
Z całym szacunkiem,ale chyba nie kladles tego Michale w BMW... Znajomy robiący tylko BMW dał się nabrać... Same boomerangi po pół roku...

jurek1313

SuperMechanior
Punktów
242
Miasto
wólka
Zakładałem do iveco 3.0 póki co jeździ , duży zestaw , potrzebowałem do micra i fai miał z wariatorem

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1524
Miasto
Kaczory
Tez już kilka łańcuchów FAI założyłem i problemów brak. Głównie vw 1.2 6V

Lepper

SuperMechanior
Punktów
27
Ja walki rozrzadu z FAI zakladam juz od dluzszego czasu i jesli chodzi o walki to jestem zadowolony

adolfone

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Krk
Zakładałem do BMW E90 320d M47N2, jak dotąd nic się nie dzieje.

maciej86

Gaduła
Punktów
7
zakładałem do 2.0 hdi na walki w głowicy i tez nic się nie działo póki co

racon

Gaduła
Punktów
8
Witam, temat może stary ale opiszę na swoim przykładzie . zakupiłem zestaw FAI do nissan primera P12 1,8 , i to był mój błąd, cena super, pracował bez żadnych dolegliwości 20000 km. i nagle zaczął gubić zapłon, znawcy wiedzą o co chodzi z tym rozrządem, nagle zgasł i nie mogłem go uruchomić, komputer pokazywał błędy czujników najpierw jeden, później drugi, aż w końcu zatrzymał się, dobra myślę padły czujniki, wymieniłem i nic dalej to samo, jeden kolega, coś z elektryką, szukam i nic, mówię dobra spojrzę na rozrząd i mi gały wyszły rozciągnięty na max. napinacz łańcuch luźny, dobra mówię długo nie myśląc wymiana ale po przejechaniu 20000 km. to nawet na fai za szybko. założyłem ten rozrząd co miałem wcześniej na nim chodził a nie wspomniałem chciałem sobie ulepszyć i zakupiłem nowy że by mieć spokój miał już 210000 km. żeby nie zaglądać. Założyłem ten stary i o dziwo przy pomiarze łańcucha między tym starym ale oryginał FAI był dłuższy o cały ząbek, choć ogniw tyle samo. DOBRA minął rok i 3 miesiące mówię oddam na gwarancji no przecież to nie możliwe albo trafiłem na jakiś feler. Odpisali mi że na kołach są delikatne odgniotły i to nie podlega reklamacji oddali i dzięki , bez analizy oleju, nie wiem co mają koła do wyciągniętego rozrządu i zostałem z niczym mogę się sądzić ale wiecie . Tak że kupujecie na własne ryzyko nikt mi nie odpisał dlaczego łańcuch się wydłużył i nawet dlaczego tak szybko zrobiły się odgniotły choć to setne milimetra , zostałem zbyty i liczą na zakupy w przyszłości. Mimo że firma otrzymuje próbkę oleju, kompletny rozrząd uszkodzony może zbyt mało ryżu dodali. Na starym rozrządzie przejechane miał 210000 tyś. założyłem go i już przejechałem 30000 i hula jak złoto, sprawdziłem 2000 km. temu wysuw 4 ząbki , cały czas super i sprawny tak sobie ulepszyłem .
opisałem swój przypadek , olej górna półka , ciśnienie super , a oni piszą zła eksploatacja, jeżdżę maks . 110 km/h nigdy autem nie zrywam , spokojnie . Zawsze kupowałem oryginał lub markowe znane marki nie muszę pisać jakie , tu dałem się namówić tanie, dobre. O gwarancji zapomnijcie tak robią z FAI jeszcze ci powiedzą warty tyle co kosztował choć wystarczy 100-300 zł dołożyć i ma się spokój teraz wiem , dlatego to opisałem żeby ktoś kto chciał to zakupić dobrze przemyślał.

racon

Gaduła
Punktów
8
Byłem z tą odmową u rzecznika skierował mnie do inspektora handlowego ale że kupiłem na firmę to mogę tylko z nimi iść do sądu i teraz oni o tym wiedzą że sprawy są niejasne przeważnie długie i bezsensu, będą ci udowadniać że oni mają rację, podważać twoje kompetencje i każdy wie jak to się kończy, przeważnie każdy macha ręką a oni co tam kasa się zgadza . Dlatego dobra rada nie słuchać w sklepach dobrych rad , weźcie to na rozum dołóż te 200 zł. i masz spokój , zakładałem ludziom , SKF,FEBI,INA ITP. I WSZYSKO GIT , nie powiem najlepszym się zdarza puścić buble, ale bez problemu uznają reklamację zasadną a nie jak AUTOPARTNER i inni co sprzedają ten szajs, przy próbie reklamacji z góry że twoja wina, jakbyś mógł sobie go nie wiem w samochodzie lewarkami naciągnąć i taki jest a olej to nawet nie odkręcali bo nagle po co, kończę współprace z tą firmą bo to już nie pierwszy raz ale pierwszy tak zbyty, kup teraz na allegro to dopiero masz lipę, dziękuję.

racon

Gaduła
Punktów
8
NAWET do FAI nie doszło AP odrzuciło nie mam żadnej pieczątki z FAI nic tylko AP. a jak można źle zamontować koła, nie da się. nawet 20000 km by nie wytrzymał jakby było coś nie tak.

żeby tylko łańcuch był z lepszego materiału to by było ok. Nie wiem może trafiłem jak pisałem na wadliwy produkt ale nikt oprócz AP tego nie sprawdził, mówili że trzeba do rozrządu olej, nikt nawet nie patrzył.

przecież nic nie zamontujesz inaczej niż konstrukcja pozwala , aut troszkę zmontowałem X rozrządów, zdarzało się pasek się naderwał cos tam, łańcuch napinacz słaby zareklamowali , ale tak jak oni, może wiedzą jak jest z tym FAI i robią swoje.

Ostatnia edycja:

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1524
Miasto
Kaczory
Reklamacje w AP to porażka. Przerabialem temat wielokrotnie. Jedna zasada. Odwoływać się aż do otrzymania opini producenta. W dupie mam opinie jakiegoś pracownika AP/IC/Gordon itd.
Pomijam fakt, że reklamacje w AP u mnie trwały miesiącami. Żenada.

racon

Gaduła
Punktów
8
dlatego ich produkty zwłaszcza maxgira to już w ogóle porażka zapomnij na 1o kupionych artykułów 8 już niedziałających a elektryczne 9 na 10 uszkodzone . nieraz się trafi ale to ryzyko, już więcej nie eksperymentuję. pozdrawiam

ostatnio silniczek krokowy 0,5 cm fabrycznie za krótki no porażka.

Do góry Bottom