1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ślizgające sprzęgło

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika 1506edi, 6-12 17.

1. 1506edi

1506edi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Siemianowice Śl.
    Witam ostatnia deska ratunku to wy online.Mechanicy wypompowali ze mnie kase i nic.Fiat stilo 2005 r. 140KM/103Kw...1.9 Przebieg samochodu obecnie 102 tys,( w jednej rodzinie więc nie ma mowy o kręceniu licznika)Od około 94 tys. zaczynało pomału ślizgać się sprzęgło coraz częściej.Żadnych czipów silnika.No i doszło do tego że samochód jeździ bez problemu jak 80 konna jednostka pedał bierze jak na początku w nowym.Czyli na zużyte sprzęgło to nie wygląda.Kupiłem komplet z LUK tarcza,docisk kompletny wysprzęglik i uszczelnienia silnik,skrzynia i półosie.Dwumasy nie wymieniam bo to wszystko chodzi idealnie i cicho.Po wymianie sprzęgła jest w dalej ślizgające sprzęgło czyli obrotomierz leci nawet do 4000 tys. a na liczniku 60 lub 80.5 na 5 prób czy to 3 czy 4 bieg bez znaczenia.Poza tym żadnych zgrzytów ze skrzyni przycięć pedał bierze zawsze tak samo a naciskając tak średnio pulsacujnie na pedał sprzęgła podczas jazdy nie powoduje ślizgania więc wysprzęgla całkowicie.Płyn hamulcowy wymieniony przy wym. sprzęgla.2 razy wyciągana była już skrzynia raz za razem w ciągu 2 tygodni brak diagnozy kase wzieli i twierdzą że to niemożliwe a ja mam samochód super dla dziadka.Poradzcie coś bo zaraz wymiany przekroczą wartość pojazdu.

2. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 206
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Gdzie kupiłeś?

3. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    319
    Miasto:
    Olsztyn
    pewnie na aledrogo... chciał zaoszczędzić ze dwie stówki ;)

Jeszcze możesz zapytać mechaniora czy wie co to docisk samonastawny;)

Marcinglasgow lubi to.
  4. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    226
    Miasto:
    Lubliniec
    Zmienia sie z reguły kpl z dfómasom

5. AutoKlinika.Wasiewicz

AutoKlinika.Wasiewicz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    250
    Miasto:
    Zielona Góra
    Pewnie różnica wysokości w docisku, przerabialem temat... Teraz będzie przepychanka z warsztatem zamiast im zaufać i dać wolną rękę. Już pooszczędzane

6. 1506edi

1506edi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Siemianowice Śl.
    Widzę że samemu jak.kupie to źle,tak kupiłem wysyłkowo z typu ucan...Apar..... Dużych renomowanych churtowni pod win i typ silnika 192A5000.Tak po prawdzie już nie mam gdzie jechać że wszystkimi mam wojne,ten teraz na szczerości wymienił wysprzęglik nie zauważył że nie ma uszczelniacza na nim trzeba dokupić osobno koszt 160zł.a ten sam na alledrogo oryginał fiat-alfa 70 ,choć uszczelnienie dość duże nie złożył bo nie zaóważył że nie ma a nie spotkał się że nie było w komplecie lało litr na 10 km ciekawe jakbym zarżnoł skrzynie,na reklamację wymienił uszczelnienie półosi bo tak stwierdził nowe 2 litry i dalej to samo dopiero drugi raz skrzynia zdziwiony bo pierwszy raz w komplecie nie było i skasował za nowe uszczelnienie półosi nowy olej i 2 raz skrzynie 7 litrów oleju na mój rachunek,przed złożeniem kazałem się powiadomić czy olej nie zalał sprzęgła powiedział że jeżeli tak to się umyje ale nie wiem przyszłemu to było suche,ale według niektórych to ja jestem ten zły.Czy to luk z inter cara... czy innej hurtowni luk to luk byle dobrze dobrany i wyregulowane więc czy może to być żle ustawione sprzęgło samonastawne czy jest inna pomocną opcja bo do tego już nie ma po co jechać wyczerpał wiedze.

Ostatnio edytowano: 7-12 17
  7. Giemza

Giemza Uczestnik

Docenione treści:
    93
    Miasto:
    Lublin
    A jaki był producent koła dwumasowego? Ja zawsze zmieniam komplet wszystkiego i głowa spokojna. To że Ty kupiłeś luka to przecież nie jest powiedziane że to akurat to, przevież wszystko podrabiają.

8. AutoKlinika.Wasiewicz

AutoKlinika.Wasiewicz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    250
    Miasto:
    Zielona Góra
    Masz wojnę ze wszystkimi, bo takie masz podejście. Trzeba było samemu sobie wymienić. Tylko jeden warsztat u Ciebie jest, może trzeba udać się do kogoś innego? Nie wiem po czyjej stronie leży wina, ale mam jedną zasadę. Jak klient przywozi swoje graty, to założę mu nawet odwrotnie tarcze sprzeglowa jeśli ma takie życzenie... Jego pieniądze mój czas, chyba że chce mieć dobrze i da mi wolna rękę. Gdyby warsztat kupował części, to pewnie nic by Cię nie obchodziło i w końcu udało by się im dojść do swojego błędu, a tak to przepychanki.

samspec13 i WOODOO lubią to.
  9. slawek1

slawek1 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Świdnica
    Jak ja nie trawie takich klientów. Jak chce swoje czesci to słyszy do widzenia. Nie ma u mnie swoich czesci. Własnie po to zeby uniknąć takich sytuacji.

samspec13 i karol1851 lubią to.
  10. slukasz752

slukasz752 Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    gurka
    Teraz to pozamiatane trzeba było wymienić komplet i po sprawie a teraz to takie gdybanie A skąd wiesz że dwumas jest dobry może jednak trzeba było wymienić może cicho pracuje to nie znaczy że jest dobry może coś pominąłeś.
    A może masz dziurę w skrzyni i ci zalewa tarcze olejem:p:D:D

11. 1506edi

1506edi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Siemianowice Śl.
    Teraz to siła złego ma jednego szukałem pomocy dostaje baty,oddam do innego niech sam wymieni co uzna na nowe dam znać mimo wszystko.Dość dobrze znam mechanikę ale brak odpowiedniego kanału i trzpienia śtodkójącego oraz wiadomości o sprzęgłach samonastawnych (zresztą wielu z was ma marne pojęcie) nie pozwala mi na wymianę.Ale dam znać co było faktyczną przyczyną.Natomiast nikt z was nie odniósł się co do nie założenia uszczelnienie wysprzęglika co skutkowało powtórnym ściąganiem skrzyni i drugi raz płaceniem za usługę,bądź powtórną wymianą uszczelnienia półosi także drugą i znowu płatną +olej bo tak uznał a winą był brak uszczelnień wysprzęglika.To się nazywa Stronniczość.A skłócony jestem nie dla tego że taki jestem tylko usługa do dupy.opel astra naprawą rozrusznika,po wyjeżdzie z warsztatu podpalił bym stacje CPN złapał rozrusznik i kręcił aż kabel 70 kwadrat się upalił(części jego).Astra G wymiana głowicy przy okazji uszczelnień typu zimer od strony rozrządu bo pociły się - za dwa tygodnie się zatarł odkręciła się nakrętka pompy oleju na rozrządzie .fiat Marea 1,6 po wymianie rozrządu nie dokręcili wszystkimi śrubami osłony alternatora klimy ową osłona pod naporem wiatru weszła pod pasek a tam są aż 3 i wymieniło wszystko łącznie z płamaną nogą alternatora a rok temu audi A4 zapaliło się dwa dni po naprawie wtrysków,i do żadnych z tych awari żaden nie czyje się winny.A to tylko te poważniejsze nie pisząc o tych mniejszych.pozdrawiam wszystkich.

12. ostryt4

ostryt4 Gaduła

Docenione treści:
    193
    Miasto:
    Grimsby, czasem Białystok
    To wszystko u jednego machera ?

13. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 266
    Miasto:
    Wysoka
    Jednym nowoczesnym słowem: masakra...

14. slawek1

slawek1 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Świdnica
    Przestań robic z siebie ofiarę i obrażać ludzi ja forum. Jestes najgorszym typem klienta jakiego mozna trafić. Chciałeś obtanic wiec kupiłeś sprzęgło w internecie. Pozniej pojechałeś do najtańszego garażowca i zleciles wymianę sprzęgła. Wymienił. Wiec o co masz ból dupy?ile zaoszczędziłeś w sumie? Wydaje mi sie ze niewiele. Trzeba było jechac do normalnego warsztatu,zgłosić usterkę slizgajacego sie sprzęgła , poczekać na diagnozę, i zapłacić za doświadczenie , wiedzę odpowiednie narzędzia (zestaw do montażu sprzęgieł SAC) i dobór właściwych czesci. Taka jest prawidłowa kolejność. Nie ma innej. Chciałeś byc mądrzejszy to teraz płac. Warsztatowym gownojadom stanowcze nie. Tyle ode mnie.

misiek1394, WOODOO oraz dejot43 lubią to.
  15. 1506edi

1506edi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Siemianowice Śl.
    Nie u różnych nie wracam do tych które mnie zawiodły i jeszcze kręcą a ten co byłem teraz to warsztat 6 pracowników pod domkiem jednorodzinnym na 4 samochody facet koło 60 lat i nie znałem wcześniej A nie zaoszczędził em nic jeszcze dołożyłem,sprzęgło z wysprzęglikiem bez dwumas... to 1100zl.Napewno pochopnie zakupiłem sprzęgło mogłem to zlecić chciałem szybciej.wyszło jak wyszło zobaczymy efekt końcowy i wyrok.

Ostatnio edytowano: 7-12 17
  16. slukasz752

slukasz752 Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    gurka
    Po 1To sam obrazasz ludzi
    Po2 To co z tego ze obtanił i kupił w Internecie zal ci dupe sciska ze nie kupuja u Ciebie
    Po3 Garazowiec wymienił a skąd wiesz ze to co załozył to jest zepsute poczym tak sadzisz po zakupie z neta
    Po4 To co to kogo obchodzi wiedza i sprzet warsztatowy doświadczenie nikt za to ci nie będzie płacił tylko za wykonana prace Ty mozesz miec wiedze narzędzia za sto milionów nawet nikogo to nie obchodzi masz wykonac dobrze powierzone Ci auto i tyle
    Po5 To co Ty kasujesz za co za zakup swoich narzedzi czy za robote klijeta to nie obchodzi czym robisz masz to dobrze zrobic i tyle
    Po6 Dobór odpowiednich czesci chyba u Ciebie przyjechał Fiatem to mu dobiore czesci za100 a jak Mercedesem to za 1000 Tak
    Po7 Powiedz mi kolego czym sie różni część tej samej firmy zakupionej u Ciebie a tej zakupionej z Internetu
    Aaa ja wiem wiedza nazedziami diagnoza czekaniem bo czym dłuzej tym drożej nie i co najwazniejsze cena owej czesci poprostu oryginał cos fantastycznego asz miło przepłacic a jeszcze zapłacic za wiedze i owe wspaniałe narzędzia poezja
    Jeszcze raz mówię nie za to klijet płaci tylko za wykonana prace a narzędzia maja Tobie sluzyc i ułatwiac Ci prace to twoja sprawa za jle kupisz sprzet chyba ze potem dajesz te narzędzia klijetowi co je uzywałes do jego auta i zakupujesz nowe dla nowej roboty nie natym gra polega. Pozdrawiam:p:D:D

17. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    239
    Miasto:
    słodków i okolice
    otrzymujesz oficjalnie nagrodę, za najdłuższe zdanie w historii :D:p

18. slawek1

slawek1 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Świdnica
    Nawet mi sie nie chce odpisywać. Żałosne.

19. slukasz752

slukasz752 Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    gurka
    Załosna to jest twoja wiedza i te twoje narzedzia jak bys był kumaty to byś chociaz nakierował co ma z tym zrobić a nie zajebiste czesci i wiedze reklamowac nie chce ci się dopisywać bo prawda w oczy kole i tyle

20. Mattii

Mattii Uczestnik

Docenione treści:
    86
    Miasto:
    Maszewo
    Naucz się pisać po polsku. Nic nie idzie z tego zrozumieć...