• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Świstanie/gwizdanie Passat B6 2.0 TDI BMP DPF

PassatB6PL

Nowy
Punktów
0
Witam. Podejrzewam, że mam do wymiany uszczelke na kolektorze wydechowym bo jest od spodu okopcone przy kolektorze a podczas przyspieszania w zakresie od 1000 do 2200 obrotów słychać dosyć upierdliwe świstanie gwizdanie. Dokopałem sie do turbo i wirnik wygląda ok luzów także nie ma. Auto ogólnie ma moc jedzie 200km/h turbo nie odcina na kompie brak błedów ale jest te świstanie co nie jest na pewno normalne bo jezdziłem innymi 2.0 i 1.9 TDI i tego nie było.

Jaki jest koszt robocizny wymiany takiej uszczelki z planowaniem kolektora ? ja niestety nie mam warunków na taką robote i chciałbym oddać do kogoś kto mi to zrobi. Druga sprawa - czy może to świstać ten grzybek na chłodnicy EGR ? sprawdzałem i jest na nim delikatny luz ale nie wiem czy to on gwizda.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
4
Punktów
960
najlepiej obdzwoń warsztaty w twojej okolicy bo ceny mogą się różnić

KAROL AUDI D3

Uczestnik
Punktów
2
Miasto
Krosno Odrzańskie
Czasem potrafi wydmuchac uszczelke przy rurce do chodnicy egr, a czasem sa przeciagniete lub urwame gwinty w glowicy od kolektora....robota 400-500 zl

Do góry Bottom