1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Świszczenie przy mocniej obciążonym silniku (video)

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Dawid92, 2-08 20 o 11:33.

1. Dawid92

Dawid92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Katowice
    Witam,

Od jakiegoś czasu pojawiły się dziwne, metaliczne dźwięki dochodzące z pod maski.
    Jeżdzę Chevroletem Cruze 2.0 164km diesel.
    Te dźwięki, które możecie zaobserwować na filmikach, które dodałem do tego postu, pojawiają się gdy próbuję mocniej przyśpieszyć. Przykładowo, jadę tempomatem 120km/h po drodze płaskiej to nie słychać tak bardzo tego świszczenia (chociaż jest takie bardzo delikatne świszczenie, prawie niesłyszalne) ale jak już pojawia się jakaś górka, to metaliczne dźwięki dochodzące z pod maski są bardzo słyszalne. Czyli ogólnie przy mocniej obciążonym silniku dźwięki z pod silnika są bardzo słyszalne. Teraz jak jechałem na trasie to wyprzedzałem ciężarówkę i z 120km/h próbowałem przyśpieszyć do 150 km.h to te dźwięki były bardzo mocne.
    Nie jestem mechanikiem, więc moje pytanie jest takie do jakiego mechanika najlepiej się udać? Ogólnego? Czy jest to związane z turbiną, czy może rozrząd, który jest na łańcuchu pora wymienić? Wspomnę, że auto ma przebieg 260,000 i jeszcze rozrząd nie był wymieniany.
    Jestem ze śląska Katowic, aktualnie mieszkam w Bytomiu i jakbyście mogli polecić jakiś dobry warsztat, który by to zdiagnozował i naprawił to byłbym wdzięczny. Chciałbym to naprawić przed wakacjami, na które jade za tydzień w poniedziałek, ponieważ nie wiem czy jazda z takimi objawami jest bezpieczna.

Pozdrawiam, dzięki z góry za odpowiedź! :)

Filmiki :

2. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 095
    Jak masz termin do tygodnia to raczej zostaje ci tylko ,,henio,, z szopy...i gwarancja do bramy i się nie znamy...:)
    Szanujący się warsztat ma co najmniej terminy na za 2 tygodnie...:)

3. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 759
    Miasto:
    PZ
    Dziura w wężu lub intercoolerze