• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

ściągacz spreżyn

mathiass

SuperMechanior
Punktów
134
Cześć, powiedzcie który zestaw ściągacza polecilibyście. Asta vs Yato. Wymiarowo praktycznie to samo lecz Yato jest wyższy czyli wyższa sprężynę ściśnie, a Asta posiada gumowe nakładki na ramienia wręcz dla "pedantów".

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
391
Miasto
PLE
Zainwestuj w hydraulikę. Po co chcesz się mordować z kręconymi.

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
836
Mam te z Yato 4 rok. Jestem zadowolony, dużo ich używam. Trzeba pamiętać żeby przesmarowac co jakiś czas śrubę główną

mathiass

SuperMechanior
Punktów
134
Zainwestuj w hydraulikę. Po co chcesz się mordować z kręconymi.
mam hydrauliczny ale ostatnio miałem walkę w pajero przy tylnych sprężynach, hydrauliczny nie podejdzie bo za duży, a we wszystkich tulejach śruby stały na dębowo żeby rozpiąć zawieszenie

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
100
Miasto
Xxx
hydrauliczny większy, cięższy, droższy i więcej trzeba się namachać. Zwykły podpinasz wkrętarkę albo pneumat i ściskasz bez wysiłku.
Większy wygodniejszy bezpieczniejszy a jak już nogi w warsztacie Cię bolą od pompowania hydrauliki idź do biora bo długo nie popracujesz... Takie uroki tej pracy że trzeba się nachodzić... Ja bym brał właśnie stacjonarke bez porównania wygodniejsza sprawa niż te śróby

pawcar

SuperMechanior
Punktów
708
Miasto
Manchester
Wcześniej miałem yato - daje rade bez problemu, ale mi ukradli.
kupiłem ten z pierwszego linku - pierwszy raz chciałem użyć to zajger trzymający śrubę WYLECIAŁ !! pod naporem sprężyny. Dobrze, że nie stało się to jak sprężana była napięta !! Przysłali drugi ściągacz, jakość wykonania bardzo słaba !

Zdecydowanie polecam Yato !

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
836
Wcześniej miałem yato - daje rade bez problemu, ale mi ukradli.
kupiłem ten z pierwszego linku - pierwszy raz chciałem użyć to zajger trzymający śrubę WYLECIAŁ !! pod naporem sprężyny. Dobrze, że nie stało się to jak sprężana była napięta !! Przysłali drugi ściągacz, jakość wykonania bardzo słaba !

Zdecydowanie polecam Yato !
Jak to Ci ukradli? Przecież to nie śrubokręt żeby do kieszeni włożyć

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
100
Miasto
Xxx
Ostatnio częste są wlamy do warsztatów ale nie do końca po narzędzia... Dlatego też mam monitoring... Kumpel miał na placu 3 busy przyjechali do niego niby skup katalizatorów powiedział że nic nie ma a w nocy katy wycięte... Przypadek?

nanab

SuperMechanior
Punktów
79
Miasto
Bydgoszcz
Większy wygodniejszy bezpieczniejszy a jak już nogi w warsztacie Cię bolą od pompowania hydrauliki idź do biora bo długo nie popracujesz...
Są tacy, co wolą ruszyć głową, reszta mniej ogarniętych musi się namachać.

Do góry Bottom