• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

1.4 Multiair szarpie powyżej 4000 rpm

euroserwis8

SuperMechanior
Punktów
49
Miasto
Piaski
Witam znawców fiat i nie tylko!
Pacjent to Dodge Dart ( amerykańskia AR Giulietta). Miał 2 problemy , praca na zimno na 3 cyl. i szarpanie , błąd zaworu multiair 4 cylindra .
Wymiana modułu multiair rozwiązała problem z pracą na 3 cylindry ale szarpanie zostało. Szarpie na gazie ( mniej) i benzynie - wypadają zapłony
Po odłączeniu MAP sensora nie szarpie.
Sprawdzone/wykluczone:
- błędówe brak,
- ciśnienie dołądowania
- map sensory
- wtryski ( podkładne nowe)
- zaworek sterujący turbo
- szczelność dolotu ciśnieniowo'
- nowe świece
- ciśnienie paliwa
- zawór upustowy turbo
Temat w internetach opisywany szeroko ale bez rozwiązania.

Może ktoś coś??

euroserwis8

SuperMechanior
Punktów
49
Miasto
Piaski
Muszla ok. Turbo organoleptycznie idealne. Podkładałem jeszcze cewki . Wszystko sprawdzone i zapłony wypadają. Wykręciliśmy nowe świece ( myślałem, że może elektorda w którejś przygięła się) . Przerwy wzorowo - 0,8. Postanowiliśmy zmniejszyć na 0,65 i jak ręką odjął . A szarpał bardziej na PB ,że czapka z głowy spadała.

rausman

Początkujący
Punktów
9
jaka kompresja na zimnym, przy otwartej przepustnicy? jak odchyly powyzej 10% to bedzie problem...
do gazu lepiej zastosowac mniejsza przerwe na swiecach... tyle podstawy
sprawdzic szczelnosc ukladu dolotowego moze gdzies brac lewe powietrze, bo teraz wszystko na plastikach jest robione, ktore sie odksztalcaja, moze ktorys z wtryskow jest nie szczelny... Najlepiej po kolei do glowicy dojsc i ponownie uszczelnic, dopiac wszystko na cacy i badac dalej...

Ostatnia edycja:

euroserwis8

SuperMechanior
Punktów
49
Miasto
Piaski
Piałem, że zrobiony. Zmniejszone przerwy na świecach. Zmyliło mnie,że na gazie nie szarpał

Do góry Bottom