• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

1.6 blueHdi pompa dodatku

piemi

Uczestnik
Punktów
0
Witam, pacjent Peugeot 208 1.6 blue HDi. Przyjechał z błędami pompy dodatku. Nowa pompa ze zbiornikiem. Dodatek uzupełniony. Błędy się skasowały i nie pojawiają, problemem jest ciągła praca pompy dodatku, na włączonym zapłonie i na pracującym silniku. Do diagnostyki Autel.

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1242
Witam, pacjent Peugeot 208 1.6 blue HDi. Przyjechał z błędami pompy dodatku. Nowa pompa ze zbiornikiem. Dodatek uzupełniony. Błędy się skasowały i nie pojawiają, problemem jest ciągła praca pompy dodatku, na włączonym zapłonie i na pracującym silniku. Do diagnostyki Autel.
Przeprowadz DB procedurę napełniania przewodów ,powinno pomóc.Ewentualnie autelem nie siadło coś i trzeba wszystko powtórzyć DB.

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
546
Miasto
WLKP
Ciągle bedzie pracowac az nie uzyska odpowiedniego cisnienia.

piemi

Uczestnik
Punktów
0
W procedurze Autela jest opis o 10 minutach. Testowałem już nawet i 20 minut, niestety brak rezultatów. Trop z osiągnięciem ciśnienia też już sprawdzałem ale zaślepienie wylotu pompki tylko przytłumilo jej pracę, ale pulsowała nadal. Co ja uruchamia ? W okolicach korka wlewu paliwa nie znalazłem żadnego czujnika. DB to będzie jedyne rozwiązanie ?

Rys00

Boss regionalny
Punktów
45
Uruchamia ją moduł nad pedałem gazu z niebieską wtyczką

piemi

Uczestnik
Punktów
0
A nie BSI ? Rozumiem że pompa ma podać dodatek przy tankowaniu.

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
546
Miasto
WLKP
Obejrzyj parametry .Moze cos one podpowiedza.A tak na marginesie to jest na rynku duza ilosc wadliwych zbiorniczków.Sam trafilam na taki.Ktos załozył nowy i dalej bledy.Podpiołem urzywany i bledy sie pokasowały.

piemi

Uczestnik
Punktów
0
Właśnie z parametrów nie wiele jestem w stanie odczytać, widzę ilość dodatku. Tester wchodzi w procedure wymiany zbiornika i napełnienia, wg Autela procedury kończą się pomyslnie. Błędy pokasowane i nie wracają, samochód odpala i jeździ. Jedynie ciągła praca pompki jest problemem, bo za chwilę to cały dodatek przepompuje do zbiornika. Ogarniać DB czy szukać problemu gdzieś indziej ?

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
546
Miasto
WLKP
Trudno powiedziec co ci doradzic.Ja bym zapiał na kostke inny zbiorniczek i zobaczył co sie bedzie działo

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1242
Właśnie z parametrów nie wiele jestem w stanie odczytać, widzę ilość dodatku. Tester wchodzi w procedure wymiany zbiornika i napełnienia, wg Autela procedury kończą się pomyslnie. Błędy pokasowane i nie wracają, samochód odpala i jeździ. Jedynie ciągła praca pompki jest problemem, bo za chwilę to cały dodatek przepompuje do zbiornika. Ogarniać DB czy szukać problemu gdzieś indziej ?
Ogarnij,a żeby nie napełniło zbiornika z paliwem to odepnij wężyk lub coś w ten deseń bądź spuść wężykiem do czegoś.Z innej beczki powiedz czy kupiłeś zbiornik nowy OE,nowy Zamiennik czy używkę OE.Jak nie nowy OE to przyczyna może tkwić w samym zbiorniku i nic pozatym.C4 mi się trafiło jakieś na stale pracująca pompkę swego czasu,usterka było po stronie zbiornika,wnioski wyciąg sam.

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
546
Miasto
WLKP
Mialem C4 picasso zFrancji to wpompowało cały dodatek do zbiornika i byly uszkodzone wtryski i pompka w zbiorniku.

piemi

Uczestnik
Punktów
0
Zbiornik nowy OE. W przypadku sprawnego samochodu w jakich warunkach jest dodawany płyn do paliwa ?

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1242
Zbiornik nowy OE. W przypadku sprawnego samochodu w jakich warunkach jest dodawany płyn do paliwa ?
po zatankowaniu jak odpalisz samochod .Nie odrazu a za chwilke jak pochodzi kilka sekund silnik pompka sie uruchomi i stuknie kilka razy,w zaleznosci ile zostalo zatankowane.Sterownik silnika pobiera informacje siecia ile wskazał wskaznik i na podstawie tej informacji przesyla info do sterownika dodatku ile ma uruchomic cykli.Mniej wiecej po chłopsku tak to wyglada

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
546
Miasto
WLKP
Nowy nie znaczy sprawny.

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Porady