• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

1.6 HDI 8V - widełki wtryskiwaczy

Rysiek8024

Początkujący
Punktów
0
Witam

Niecały rok temu wymieniałem wtryskiwacze siemens , dwa dni temu na trasie auto zaczęło dymić i dmuchac z pod maski spalinami z paliwem, wiec wróciło na sznurku , po szybkim rozeznaniu prawdopodobnie pękły dwie widełki wtryskiwaczy ale to wyjdzie po zdjeciu airboxa. Auto stoi u mechanika, prawdopodobnie wymieni tylko te pęknięte widełki, pytanie czy do wymiany pozostałych widełek muszę ściągać wtryskiwacz i dac nowe podkładki czy tylko na zasadzie odkręcę i wkręcę nowe wzmocnione widełki .

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1135
Miasto
Koszęcin
Tak trzeba rwać wtryski. Jest bardzo ciasno i te widełki/kopytka same nie wyjdą.

Rysiek8024

Początkujący
Punktów
0
Dzięki za odpowiedź, a orientujesz się czy te "wzmocnione" widełki sa naprawdę wzmocnione ? , czytałem ze tez zdarza się im pękać . Wiem ze zmienil się numer części i maja nieco inna budowę.

Piotr_skc

SuperMechanior
Punktów
70
Miasto
Skierniewice
Weź sprawne mocowanie wtryskiwacza i zawieź do pierwszego lepszego ślusarza. Dorobi stalowe i spokój na zawsze. Ja na kupowałem się różnych. Nowych używanych i zawsze po jakimś czasie pękały. Uspokoiło się po montażu stalowych.

ostry957123

SuperMechanior
Punktów
7
Miasto
Kalisz
W aso na miejscu mają widełki poprawione bo te co pękają to już ich nie sprzedają. Numer oe widełki się nie zmienia.

Do góry Bottom