1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

1.6 PSA - wytyczne przy wymianie turbo

Dyskusja w 'Przydatne pliki do ściągnięcia' rozpoczęta przez użytkownika szachu41, 6-10 17.

1. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    265
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Wytyczne większości serwisów regenerujących turbo.

Załączone pliki:

Misiek lubi to.
  2. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    709
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    nie wiem czy mam się smiac czy plakac,czyli nie ma gwarancji na regeneracje turbiny.

3. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    265
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Jaki silnik taka gwarancja :p

4. BORCAR

BORCAR Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Inowrocław
    Adres strony:
    Bo gwarancja jest na WADY materiałowe i produkcyjne, brud w oleju nie jest wadą turbiny, jak utopisz lub wyrzucisz z okna telewizor to będzie obowiązywała gwarancja ??
    Ja robię te turbiny tylko warsztatom które osuwają przyczynę a nie tylko skutek. Wystarczy zobaczyc do kolektora ssacego
    O tych turbinach mozna by było napisac ksiazke,

kamil03 lubi to.
  5. Autoelektronika

Docenione treści:
    709
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    jasne ze można wyplukac motorownie,wyczyscic smok,sitko w srubie,miske bo to sa czynności standardowe w tych silnikach ale powyzsza instrukcja odnosi się do tego żeby klient dostał zawału bo sprostać finansowo tej istrukcji żaden klient nie jest w stanie i zawsze jest na spalonej pozycji u gwaranta.

6. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    329
    Miasto:
    Kaczory
    Ja kiedyś jeszcze widziałem instrukcje gdzie było: "na przewodzie doprowadzającym olej do turbiny zamontować nanometr i zmierzyć realne ciśnienie oleju docierające do turbiny".
    Jak sie spytałem jak to uczynić to dostałem odpowiedz ze mam jakiś trójnik albo cos założyć... Powodzenia w 1.9dci scenic II.
    Ogólnie te instrukcje to chyba piszą ludzie którzy nigdy ręki pod maskę nie włożyli.

7. Mattii

Mattii Bywalec

Docenione treści:
    107
    Miasto:
    Maszewo
    2.5 tdi na kołach zębatych... również powodzenia;)

8. Autoelektronika

Docenione treści:
    709
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    Dlatego dalej niewiem czy mam się śmiać czy płakać

9. toomii76

toomii76 SuperMechanior

Docenione treści:
    595
    Miasto:
    turek
    a mogli w instrukcji napisać poprostu: przed montażem turbosprężarki, zaleca się montaż nowego fabrycznie silnika, po dotarciu i 6-ktornej wymianie oleju wraz z filtrem kabinowym włącznie. za nieprawidłowy montaż filtra kabinowego, gwarancja będzie uchylona. pierwsze 50000km przejechać nie przekraczając 2 tyś obr/min. jazda miejska wiąże się z utrartą gwarancji, jazda pozamiejska z przekroczeniem 2000 obr/min wiążę się z utratą gwarancji." w skrócie, sprzedałem ci turbo, ale jak by co, możesz mi naskoczyć.

Autoelektronika lubi to.
  10. Mikidz

Mikidz Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Pomorskie
    Normalka, piszą ogólnikowo co masz zrobić, a jak to zrobisz to już nie ich sprawa. Ale w przypadku awarii zawsze mogą powiedzieć, że montaż niezgody z instrukcją i "cmoknij nas Pan w pompkę" :)